کد خبر: 83856262
تاریخ انتشار: جمعه 26 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » مراقبت از افراد ورزشکار در برابر بیماری مراقبت از افراد ورزشکار در برابر بیماری - آکاافراد ورزشکار,سلامت افراد ورزشکار,حفظ سلامتی افراد ورزشکارآکاایران: مراقبت از افراد ورزشکار در برابر بیماری
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,افراد ورزشکار,سلامت افراد ورزشکار,حفظ سلامتی افراد ورزشکار,[categoriy]

مراقبت از افراد ورزشکار در برابر بیماری

مراقبت از افراد ورزشکار در برابر بیماری - آکاافراد ورزشکار,سلامت افراد ورزشکار,حفظ سلامتی افراد ورزشکار

آکاایران: مراقبت از افراد ورزشکار در برابر بیماری

آکاایران: می خواهیم در این مطلب به برخی بیماری های رایج در افراد ورزشکار اشاره کنیم این افراد بهتر است بیشتر به سلامتی خود اهمیت بدهند و به این منظور باید سیستم ایمنی خود را تقویت کنند خواب کافی برای این افراد مهم و حائز اهمیت است.

 مطالعات محققان نشان می دهد، ورزشکاران حرفه ای بیش از سایرین در معرض ابتلا به انواع بیماری ها قرار دارند.

به گزارش آکاایران: ورزشکاران حرفه ای نیز همانند سایر مردم باید مراقب سلامتی خود باشند یا حتی می توان گفت، آنها در زمانی که دچار کمبود خواب یا خستگی می شوند باید بیش از سایرین مراقب خود باشند زیرا بیش از عامه مردم در معرض ابتلا به انواع بیماری ها هستند.

مطالعات محققان دانشگاه «پرتوریا» در آفریقای جنوبی نشان می دهد، ورزشکاران حرفه ای که در تمرینات سخت، فعالیت های بدنی طولانی و همینطور مسابقات شرکت می کنند، از سیستم ایمنی متفاوتی نسبت به سایرین برخوردارند که آنها را بیش از افرادی که ورزش نمی کنند در معرض ابتلا به بیماری قرار می دهد.

«Martin Schwellnus» از محققان این مطالعه می گوید : ورزشکاران حرفه ای که در مسابقات یا تمرینات طولانی مدت شرکت می کنند به همان نسبت ابتلا به انواع بیماری ها در آنها افزایش پیدا می کند. این مطالعه، تصویری کاملا متفاوت از آنچه که در ذهن عامه مردم نسبت به ورزشکاران وجود دارد را پیش روی ما قرار داده است.

ورزش روزانه و در حد معمول می تواند برای دوری از بیماری ها یا کاهش ابتلا به سرماخوردگی مفید باشد و سلول های ایمنی بدن را افزایش دهد اما در ورزشکاران حرفه ای این فرآیند کاملا برعکس بوده و فعالیت های بدنی طولانی و سخت باعث افزایش فشار خون شده و در کوتاه مدت می تواند تضعیف سیستم ایمنی بدن و ابتلا به انواع بیماری ها را به دنبال داشته باشد.

مهر،

ورزش و سلامت -

مراقبت از افراد ورزشکار در برابر بیماری

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین