کد خبر: 83860495
تاریخ انتشار: جمعه 26 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » بررسی سندروم سالن زیبایی بررسی سندروم سالن زیبایی - آکاسندروم سالن زیبایی,سکته مغزی,آسیب دائمی مغز,اصلاح سرآکاایران: بررسی سندروم سالن زیبایی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,سندروم سالن زیبایی,سکته مغزی,آسیب دائمی مغز,[categoriy]

بررسی سندروم سالن زیبایی

بررسی سندروم سالن زیبایی - آکاسندروم سالن زیبایی,سکته مغزی,آسیب دائمی مغز,اصلاح سر

آکاایران: بررسی سندروم سالن زیبایی

آکاایران: بهتر است پس از رفتن به آرایشگاه و اصلاح سر کمی مکث کنید و سپس به خانه برگردید و از سلامت مغز خود پس از اصلاح اطمینان حاصل کنید سندروم سالن زیبایی سلامتی شما را تهدید میکند و میتواند آن را به مخاطره بیندازد.

 محققان معتقدند که برخی پس از اصلاح سر ممکن است به دلیل ایجاد لخته خونی در سر دچار سکته مغزی شوند.

به گزارش آکاایران: سندروم سالن زیبایی، مشکل نادر اما خطرناکی است که به دلیل خم شدن سر به عقب ایجاد می شود. در آرایشگاه ها و بعد از اصلاح سر، معمولا آرایشگرها اقدام به شستشوی موهای مشتری می کنند. در این حالت، روشویی هایی که در چنین محیط هایی تعبیه شده اند، به گونه ای هستند که سر از قسمت پشت گردن روی لبه آن قرار می گیرد و سر به عقب خم می شود.

به گزارش ایندیپندنت، به گفته محققان، این سندروم خطرناک زمانی رخ می دهد که با خم شدن گردن به سمت عقب، یکی از عروق اصلی گردن کشیده و پاره می شود که در نتیجه باعث انسداد جریان خون به مغز یا ایجاد لخته های خونی می شود و خون رسانی به مغز را محدود می کند.

پزشکان معتقدند که احتمال بروز چنین سندرومی بسیار کم است ولی هر از گاهی این مشکل ممکن است رخ دهد. از عبارت «سندروم سالن زیبایی» اولین بار در دنیا در سال ۱۹۹۳ استفاده شد. این سندروم بعد از مشاهده ۵ مورد جداگانه در زنان ۵۴ تا ۸۴ ساله شناسایی شد که بعد از مراجعه به آرایشگاه و شستشوی سر به بیمارستان مراجعه کرده بودند. ۴ نفر از این زنان دچار سکته مغزی شدند که منجر به آسیب دائمی مغز شد.

سلامت آنلاین

 

مقالات پزشکی و بهداشتی -

بررسی سندروم سالن زیبایی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین