کد خبر: 83926649
تاریخ انتشار: جمعه 26 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » شیوع سرطان ها در مناطق مختلف ایران چگونه است؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,شیوع سرطان در ایران,شایع ترین سرطان در یزد,شیوع سرطان در مناطق مختلف,[categoriy]

شیوع سرطان ها در مناطق مختلف ایران چگونه است؟

شیوع سرطان ها در مناطق مختلف ایران چگونه است؟ - آکاشیوع سرطان در ایران,شایع ترین سرطان در یزد,شیوع سرطان در مناطق مختلف

آکاایران: شیوع سرطان ها در مناطق مختلف ایران چگونه است؟

آکاایران: تغییر سبک زندگی باعث شده شیوع سرطان در کشورمان رو به افزایش باشد.به طور کلی می توان گفت شایع ترین نوع سرطان در بین خانم ها سرطان سینه و در بین آقایان سرطان معده است.هم چنین آمار بیشترین سرطان ها در کشورمان مربوط به سرطان های روده بزرگ، مستانه، ریه، پروستات و سرطان سینه است.هم چنین شیوع سرطان در مناطق مختلف ایران متفاوت است.به طوریکه در یزد سرطان پروستات و در اردبیل سرطان معده شایع است.

به گزارش آکاایران: محمدرضا میر، درباره سرطان های رایج در کشور گفت: نوع شیوع سرطان ها در مناطق مختلف ایران با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال در استان یزد شایع ترین سرطان پروستات است و در اردبیل سرطان معده شایع است، اما اگر بخواهیم از نظر کلی به شیوع سرطان در ایران اشاره کنیم، شایع ترین سرطان در بین خانم ها سرطان سینه است و در آقایان سرطان معده بیشتر از دیگر سرطان ها گزارش شده است. سرطان های روده بزرگ، مستانه، ریه، پروستات و سرطان سینه از شایع ترین سرطان هایی است که در کشور به آن مبتلا می شوند.وی با اعلام اینکه به طور کلی در ایران سالیانه 95 تا 100 هزار نفر به سرطان مبتلا می شوند که متاسفانه این آمار رو به افزایش است، گفت: اکثر این سرطان ها شناخته شده اند، ولی در برخی از مواقع سرطان هایی مشاهده می شود که به ندرت در بیماران بروز می کند؛ مانند سرطان بافت نرم که متمرکز در بخشی از بدن است. البته چنین سرطان هایی به ندرت پیش می آید و به همین خاطر نمی توان آمار مبتلایان را اعلام کرد.

رییس مرکز سرطان بیمارستان امام خمینی ادامه داد: خوشبختانه در خصوص تشخیص سرطان پیشرفت های بسیاری کردایم. این موضوع باعث شده است که بتوان سرطان را به طور کامل درمان و یا اینکه وخامت و رشد آن را بسیار کند کرد. اکنون می توان گفت که امیدواری به زندگی در بین بیماران سرطانی به 20 و 30 سال بعد از تشخیص رس

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین