کد خبر: 83952929
تاریخ انتشار: جمعه 26 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » حلب را نیز خدا آزاد کرد/ آخرین تحولات میدانی سوریه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
بازخوانی از یک آزاد سازی ؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

LYNXMPECBC0QT_L

به گزارش فاطر  24، پس از آزاد سازی خرمشهر در سال 1361  چرخ جنگ به نفع ایران چرخید . این آزاد سازی که داستانی تاریخی دارد توسط امام خمینی (ره) به طرز زیبایی توصیف شد. امام آزاد سازی خرمشهر را کار خدا می دانست . اعتقادی که از توکل والای آن مرد بزرگ به خداوند متعال داشت.

هر چند که جانفشانی های زیادی برای آزادی خرمشخر شد ولی همه ی آنها در چهارچوب قدرت الهی اتفاق افتاد .امروز بعد از 34 سال گویا باید باز هم گفت خداوند مجددا خرمشهر را آزد کرد .

امروز خرمشهر در جایی دورتر از مرز های کشورمان  در سوریه قرار دارد. حلب  خرمشهر کشور مقاومت ایستادی در حالی آزاد شد که کمتر کسی به قدرت مقاومت ایمان داشت . قدرتی که در قالب ید الله خود را نشان داد.

امروز باید گفت که خداوند مثل همیشه  امداد غیبی خود را به مقاومت اسلامی و سربازان آخر زمانی  حضرت ولی عصر ( عج) نشان داد.

اما درسی که باید از آزاد سازی حلب گرفت  اعتماد و ایمان به  مقاومت اسلامی  و نتیجه بخش بودن این حرکت است . اعتمادی که اگر در سایر زمینه های مدیریتی کشور به کار بسته شود نتیجه پیروز بخش خود را نشان خواهد داد.

آخرین اتفاقات میدانی در سوریه

بنابر گزارش های  با موافقت ارتش سوریه و نیروهای مقاومت برای خروج تروریستهای باقی مانده از شرق حلب به سیطره چهار ساله گروهکهای تروریستی در این شهر پایان داده شد. قرار است تروریستها به اتفاق خانواده هایشان بدون هیچ مقاومتی به منطقه راشدین چهار در حومه غربی حلب انتقال داده شوند.
براساس گزارش ها، تروریست ها به همراه خانواده هایشان هم اکنون آماده خروج از شرق حلب می شوند تا در چند ساعت آینده از طریق گذرگاه راموسه به سمت حومه غربی استان حلب بروند. بیشتر این تروریست ها از اعضای حزب ترکستان وابسته به ترکیه هستند.
در همین حال شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد: مشاور رئیس جمهور سوریه در امور آشتی ملی در گفتگو با این شبکه تاکید کرد عملیات خروج افراد مسلح از حلب به منطقه اتارب انجام خواهد شد و فردا این شهر منطقه ای امن خواهد بود.
یک منبع نظامی سوریه به اسپوتنیک گفت شهر حلب پس از اقدام ارتش سوریه به گشایش دالانهایی برای خروج باقیمانده تروریستها با سلاحهای انفرادی خود به طرف حومه شمال غربی حلب ، درحال حاضر به طور کامل از وجود گروههای تروریستی خالی شده است.   
این منبع افزود ارتش سوریه درحال حاضر در مواضعی مستقر شده است که پیش از این گروههای مسلح حضور داشتند.  وی اضافه کرد ستاد کل ارتش امشب بیانیه ای در این خصوص منتشر خواهد کرد.  
شبکه تلویزیونی الجزیره عربی گزارش داد در پی آزادی حلب از شر تروریست های تکفیری و نگرانی سران کشورهای عربی از پیروزی نیروهای ارتش سوریه، اتحادیه عرب به درخواست قطر روز پنجشنبه جلسه فوق العاده تشکیل می دهد.

خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرد ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل اعلام کرد پس از آغاز عملیات تخلیه تروریست‌ها از شرق حلب، درگیری‌های نظامی در این منطقه پایان یافت.

وی در گفتگویی مطبوعاتی گفت: تروریست‌ها خروج خود را آغاز کرده‌اند و اجرای این عملیات باعث توقف درگیری‌های نظامی در این منطقه شده است.

چورکین افزود: پس از پیروزی های میدانی بسیاری که ارتش سوریه به دست آورده، برخی از اعضای شورای امنیت به فکر تشکیل جلسه فوق العاده سازمان ملل متحد افتاده اند.

بشار جعفری نماینده سوریه در سازمان ملل نیز گفت: تروریست ها بدون حمایت برخی از کشورها چگونه می توانند در برابر ارتش سوریه مقاومت کنند.

وی افزود: از اینکه نماینده آمریکا در شورای امنیت به سخن تروریست ها استناد می کند، تعجب می کنیم.

حلب مهمترین پایگاه شهری تروریست های تکفیری بود که با گروگان گرفتن مردم این شهر توانسته بودند سیطره خود را بر آن حفظ کنند.

آزادسازی حلب بزرگترین پیروزی ارتش سوریه در برابر تروریستهای تکفیری است؛ چراکه با توجه به موقعیت ژئوپلیتیک ممتاز این شهر، تسلط بر آن به معنای قطعی شدن تسلط دولت سوریه بر سایر شهرهای این کشور است.
با آزادسازی حلب، طرح استکبار برای تجزیه سوریه برای همیشه شکست خورد.

انتهای پیام /

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین