کد خبر: 84002191
تاریخ انتشار: شنبه 27 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی » روزشمار: ۲۷ آذر؛ نخستین پرواز بشر با هواپیما
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - ایرانگردی ، ایرانشناسی:

آکاایران: مقاله مرتبط:

  • تمام مقالات روزشمار آکا ایران را مطالعه کنید

پرواز بشر با بالون هوای گرم در چهارم ژوئن ۱۷۸۳ صورت گرفته بود. این بالون توسط دو برادر فرانسوی به نام‌های ژاک و ژوزف مون گلفیه، ساخته شده بود. بالون ساخت این دو برادر در نوامبر و دسامبر آن سال چند مسافر را هم حمل و در ارتفاع ۵۰۰ متری با سرعت ۲۲ کیلومتر در ساعت پرواز کرده بود.

,روزشمار,روزشمار ۲۷ آبان,روزشمار ۱۷ دسامبر,[categoriy]

روزشمار: ۲۷ آذر؛ نخستین پرواز بشر با هواپیما

روزشمار: ۲۷ آذر؛ نخستین پرواز بشر با هواپیما -آکاروزشمار,روزشمار ۲۷ آبان,روزشمار ۱۷ دسامبر,نخستین پرواز بشر با هواپیما,اولین پرواز,اولین پرواز با هواپیما,نخستین پرواز بشر

آکاایران: روزشمار: ۲۷ آذر؛ نخستین پرواز بشر با هواپیما

در هفدهم دسامبر ۱۹۰۳، اولین هواپیمای موتوردار جهان، پس از بارها آزمایش و تجربه، سرانجام با موفقیت از زمین برخاست و نزدیک به یک دقیقه در فضا پرواز کرد. این هواپیما توسط دو برادر به نام‏‌های ویلبر و ارویل رایت، ساخته شد و در ایالت کارولینای شمالی آمریکا آزمایش شد.

برادران رایت در ابتدا دوچرخه‌‏ساز بودند و با مشاهده پرواز هواپیماهای بدون موتور به پرواز علاقه‌‏مند شدند و سرانجام با پشتکار فراوان، موفق به ساخت و پرواز اولین هواپیمای موتوردار جهان شدند. آنها توانستند ماشین پرنده‏‌ای سنگین‌‏تر از هوا و دارای حجم بزرگ را ساخته و مورد آزمایش قرار دهند.

نخستین پرواز، ۱۲ ثانیه طول کشید و آزمایش دیگری که در همان روز انجام شد، زمان بیشتری را دربرگرفت. هواپیمای برادران رایت که با سلامت فرود آمد، دارای دو بال و و ملخ بود و اولین هواپیمای موتوری به حساب می‌آید که انسان با آن پرواز کرد.

برادران رایت ۱۸ دسامبر، و یک روز پس از نخستین پرواز که پیروزمندانه بود، از دولت آمریکا خواستند که اختراع آنان را خریداری کند. وزارت جنگ آمریکا مامور بررسی این درخواست شد و پس از مذاکره و مشاهده اختراع، تصمیم گرفت براداران رایت را به خدمت بگیرد و کمک مالی به تکمیل این صنعت کند.

در همین روز:

  • میلاد رسول اکرم و امام جعفر صادق علیه السلام
  • درگذشت مولانا جلال‌الدین بلخی (۱۲۷۳ میلادی)
  • پرواز اولین هواپیمای موتوردار جهان توسط برادران رایت (۱۹۰۳ میلادی)
  • روز ملی «بوتان»
  • تولد «لوود ویک وان بتهوون»، موسیقیدان آلمانی (۱۷۷۰ میلادی)
  • درگذشت اورویل رایت یکی از مخترعین هواپیما (۱۹۴۸ میلادی)

توصیه های سفر -

روزشمار: ۲۷ آذر؛ نخستین پرواز بشر با هواپیما

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین