کد خبر: 84029403
تاریخ انتشار: شنبه 27 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » آیا شکلات به سلامت قلب کمک میکند؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,شکلات برای قلب مفید است؟,شکلات,سلامت قلب,[categoriy]

آیا شکلات به سلامت قلب کمک میکند؟

آیا شکلات به سلامت قلب کمک میکند؟ - آکاشکلات برای قلب مفید است؟,شکلات,سلامت قلب

آکاایران: آیا شکلات به سلامت قلب کمک میکند؟

آکاایران: به گزارش آکاایران: حفظ سلامت قلب کار آسانی نیست اما باید رعایت قوانین و مواردی میتوان به آن کمک کرد.یکی از خوردنی هایی که گفته میشد برای قلب مفید است شکلات میباشد که همیشه محققان و دانشمندان بر سر این موضوع بحث کرده اند.بر اساس جدیدترین تحقیقات،خطر مبتلا شدن به سکته و بیماریهای قلبی با خوردن شکلات تلخ یا شیری کاهش می یابد.

محققان بریتانیایی دریافته اند میانسالان یا سالمندانی که روزانه ۱۰۰ گرم شکلات مصرف می کنند، قلب سالم تری دارند.

افراد حاضر در این تحقیق از شکلات شیری که در واقع به دلیل وجود شکر بیشتر و چربی نسبت به شکلات تلخ ناسالم تر است استفاده کردند.

با این که ثابت شده است مصرف شکلات می تواند بر سلامت قلب افراد تاثیر مثبت داشته باشد، این رابطه هنوز از طرف کارشناسان یک رابطه علت و معلولی معرفی نشده است.

تیم تحقیقاتی یافته هایش را براساس بررسی های انجام شده روی ۲۱ هزار فرد به دست آورده که در مطالعه ای شرکت داشتند هدفش بررسی تاثیر رژیم مربوطه در طولانی مدت روی ۲۵ هزار مرد و زن انگلیسی بوده است. این افراد ۱۲ سال تحت مراقبت بودند که دراین مدت ۱۴ درصد از آنها دچار بیماری های قلبی یا سکته شدند.

از این رو تحقیقات مشخص کردند افرادی که روزانه ۱۰۰ گرم شکلات مصرف می کنند ۱۴ درصد کمتر در معرض خطر بیماری های قلبی و ۲۳ درصد کمتر در معرض سکته قلبی نسبت به کسانی که اصلا مصرف نمی کنند قرار دارند.

پس از انجام تحقیق مربوطه، محققان برای قوت بخشیدن به نتایج، یافته ها و داده های ۹ بررسی دیگر را در همین زمینه با هم ادغام کردند. در نتیجه، نمونه آماری به ۱۵۸ هزار فرد افزایش یافت و در پی آن یافته ها سندیت بیشتری پیدا کردند.

یافته های جدید نشان می دادند افرادی که روزانه ۱۰۰ گرم شکلات مصرف می کنند تا ۲۹ درصد کمتر به بیماری های قلبی و ۲۱ درصد به سکته قلبی و ۴۵ درصد کمتر دچار مرگ در اثر بیماری یا سکته قلبی می شوند. البته باید به این نکته توجه کرد که مطالعه مربوطه تنها روی میانسالان و سالمندان انجام شده و تاثیر شکلات روی جوانان، نوجوانان یا کودکان مورد بررسی قرار نگرفته است.

یافته ها نشان داده اند که شکلات به طور کل برای قلب مفید است، اما هنوز نمی دانیم که چه چیزی در شکلات باعث می شود که چنین خاصیت و تاثیری داشته باشد.

بیشتر تحقیقاتی که پیش از این در این زمینه انجام شده بود، تنها از خواص شکلات تلخ صحبت کرده بودند، ولی تحقیقات جدید نشان می دهند هر نوع از شکلات می تواند برای قلب مفید باشد.

ولی پزشکان این مطالعه بارها بر این که نباید این رابطه را به شکل یک رابطه علت و معلولی دید تاکید داشته اند. افراد نباید تنها روی تاثیر مثبت شکلات روی قلب برای داشتن قلب سالم تر بسنده کنند.

مقالات پزشکی و بهداشتی -

آیا شکلات به سلامت قلب کمک میکند؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین