کد خبر: 84067850
تاریخ انتشار: شنبه 27 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » آکاایران:  الکترونیکی شدن نسخه های دارویی الکترونیکی شدن نسخه های دارویی - آکاالکترونیکی شدن نسخه,نسخه الکترونیک,مشکلات نسخه های کاغذیآکاایران: الکترونیکی شدن نسخه های دارویی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

آکاایران:  
,الکترونیکی شدن نسخه,نسخه الکترونیک,مشکلات نسخه های کاغذی,[categoriy]

الکترونیکی شدن نسخه های دارویی

الکترونیکی شدن نسخه های دارویی - آکاالکترونیکی شدن نسخه,نسخه الکترونیک,مشکلات نسخه های کاغذی

آکاایران: الکترونیکی شدن نسخه های دارویی

 

وقتی نسخه به دست برای خرید دارو وارد داروخانه ها می شوید،هنگام دریافت دارو به مسائلی نظیر اصالت دارو، تاریخ تولید، زمان امکان مصرف، قیمت و … باید توجه نمایید.توجه به بسیاری از موارد مربوط به دارو از عهده اشخاص خریدار بر نمی آید به همین دلیل است که جای یک نرم افزار تخصصی در این خصوص به شدت احساس میشود.وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ از امضای تفاهم نامه همکاری بین دو وزارتخانه بهداشت و ارتباطات خبر داد.

به گزارش آکاایران: وی همچنین در جمع خبرنگاران از راه اندازی تمام نرم افزارهای ساخته شده در این زمینه با پوشش دهی در تمام کشور تا پایان سال خبر داد و تاکید کرد: با رفتن به سمت نسخه الکترونیک، مردم می توانند بدون در دست داشتن نسخه با اطمینان داروی خود را دریافت کنند و دستگاه های نظارتی و بیمه ها نیز می توانند میزان مصرف و تجویز آن را کنترل کنند. علاوه بر این در بخش گمرک نیز امکان کنترل جدی تر حاصل می شود.

دکتر  واعظی وزیر ارتباطات نیز در حاشیه امضای این تفاهم نامه با وزارت بهداشت گفت: پیرو جلسه یک ماه گذشته با وزارت بهداشت و با توجه به فعالیت های گسترده وزارت بهداشت، در این تفاهم نامه تصمیمات به جمع بندی رسید تا در آینده نزدیک در اختیار مردم قرار گیرد.

وزیر ارتباطات ضمن اشاره به فعالیت وزارت بهداشت در تمامی بخش ها ابراز امیدواری کرد تادر آینده با رونمایی امکانات جدید بسیاری از مشکلات تردد و بانک های اطلاعاتی دارو حل شود.

براساس گزارش وبدا، دکتر واعظی گفت: در جلسه گذشته محور بحث خدمت رسانی سلامت به روستاهای کشور در مناطق مرزی و دور افتاده بود که یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید است

 

اطلاعات دارویی -

الکترونیکی شدن نسخه های دارویی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین