کد خبر: 84098235
تاریخ انتشار: شنبه 27 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » علائم بروز بیماری میاستنی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

آکاایران: فوق تخصص بیماری های نوروماسکولار گفت: این بیماری با ضعف عضلانی، ضعف عضلات صورت، اختلال در بلع، اختلال عضلات و اندام ها و تنفس بروز می کند که اگر عضلات تنفسی درگیر شوند، فرد دچار اختلالات متعدد و بستری در آی سی یو خواهد شد.

به گزارش آکاایران:

,[categoriy]

علائم بروز بیماری میاستنی

علائم بروز بیماری میاستنی -آکا علائم بروز بیماری میاستنی -آکا

آکاایران: علائم بروز بیماری میاستنی


شهریار نفیسی، فوق تخصص بیماری های نوروماسکولار در کنگره میوپاتی در محل اتصال عصب و عضله گفت: این کنفرانس در ۲ روز با محوریت بیماری های میاستنی و نیوپاتی به عنوان بیمارهای عضلانی و با تمرکز بر روی بیماری های نیوپاتی التهابی با حضور گروهی از پزشکان فرانسوی و داخلی در بیمارستان شریعتی برگزار شد.

فوق تخصص بیماری های نوروماسکولار در کنگره میوپاتی اظهار داشت: در بیماری میاستنی و در روش های جدید درمانی،بیماران مقاوم را نیز تحت کنترل خود قرار داده ایم. درصد کمی از این بیماری ها با بحران شروع می شوند و اکثرا با تشخیص و درمان به موقع روند درمان را به خوبی طی می کنند.

وی افزود: کیفیت زندگی بیماری میاستنی گراویس با تاخیر در درمان شرایط خوبی نخواهد داشت، اما با تشخیص به موقع شاهد تسریع در درمان هستیم.

نفیسی اظهار داشت: این بیماری با ضعف عضلانی، ضعف عضلات صورت، اختلال در بلع، اختلال عضلات و اندام ها و تنفس بروز می کند که اگر عضلات تنفسی درگیر شوند، فرد دچار اختلالات متعدد و بستری در آی سی یو خواهد شد.

وی در ادامه صحبت هایش اضافه کرد: علت بیماری میاستنی به بیماری خود ایمنی بر می گردد و اختلال در تومور توموس یکی از علل شایع آن است.

فوق تخصص بیماری های نوروماسکولار در کنگره میوپاتی افزود: میاستنی مادرزادی ریشه ژنتیک دارد اما میاستنی گراویس که خود ایمنی است به ازدواج های فامیلی نسبت داده می شود.

وی افزود: شیوع میاستنی در کشور ما ۱۰ در هزار بوده و در خانم ها ۲ تا ۲.۵ برابر آقایان است.

مقالات پزشکی و بهداشتی -

علائم بروز بیماری میاستنی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین