کد خبر: 84098236
تاریخ انتشار: شنبه 27 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » سرماخوردگی مردان را بیشتر از پا درمی آورد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

آکاایران: بررسی سوابق پزشکی بیماران نشان می دهد ویروس نوع A آنلفوآنزا در مردان بسیار گسترده تر رواج میابد.

به گزارش آکاایران:

,[categoriy]

سرماخوردگی مردان را بیشتر از پا درمی آورد

سرماخوردگی مردان را بیشتر از پا درمی آورد -آکا سرماخوردگی مردان را بیشتر از پا درمی آورد -آکا

آکاایران: سرماخوردگی مردان را بیشتر از پا درمی آورد


آیا به نظر شما این تئوری درست است که مردان در مواجه با یک ویروس مشابه نسبت به زنان عکس العمل جدی تر نشان می دهند و بیماری بیشتر به آنها غلبه می کند؟ دانشمندان در بررسی جدید خود به این سوال پاسخ دادند.

تا پیش از این بررسی های مختلف نشان داده بود که سرماخوردگی برای مردان یک مشکل کاملا جدی است و به دلیل بالاتر بودن سطح هورمون تستسترون، این افراد در مقابل ویروس آنفلوآنزا آسیب پذیرتر هستند.

بر این اساس محققان این نظریه را مطرح کردند که استروژن در خانم ها باعث می شود در مقابل سرماخوردگی مقاومت بیشتری نشان دهند.

هم اکنون گروهی از محققان در بریتانیا مطالعات جامع تری در این زمینه انجام دادند تا مشخص شود که ویروس سرماخوردگی با چه فرآیند متفاوتی در بدن زنان و مردان شیوع پیدا می کند.

بررسی سوابق پزشکی بیماران نشان می دهد ویروس نوع A آنلفوآنزا در مردان بسیار گسترده تر رواج میابد. محققان دریافتند مردانی که سابقه ابتلا به آسم داشتند ۱.۵ برابر بیشتر از زنان در معرض ابتلا به آنفلوآنزا قرار می گیرند و مردانی که قبلا به ویروس پاپیلوما مبتلا شدند ۵ برابر بیشتر از زنان سرطان می گیرند.

پزشکان می گویند اگرچه بیماری های عفونی در بدن زنان و مردان به صورت کاملا متفاوت عمل می کند، با این وجود روش های درمانی برای هر دو جنس مخالف به صورت یکسان تجویز می شود.

یکی از دلایل این مسئله این است که پزشکان هنوز به طور علمی و دقیق متوجه نشده اند چرا مردان بیشتر از زن ها سرما می خورند و به چه دلیل بیماری های عفونی روی بدن آنها تاثیر بیشتری می گذارد.

مقالات پزشکی و بهداشتی -

سرماخوردگی مردان را بیشتر از پا درمی آورد

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین