کد خبر: 84113773
تاریخ انتشار: شنبه 27 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » اهمیت مصرف وعده های غذایی به صورت دسته جمعی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:
,وعده های غذایی خانوادگی,کاهش میزان سیگار کشیدن,کاهش تمایل به استفاده از مواد مخدر,[categoriy]

اهمیت مصرف وعده های غذایی به صورت دسته جمعی

اهمیت مصرف وعده های غذایی به صورت دسته جمعی - آکاوعده های غذایی خانوادگی,کاهش میزان سیگار کشیدن,کاهش تمایل به استفاده از مواد مخدر,حضور اعضای خانواده

آکاایران: اهمیت مصرف وعده های غذایی به صورت دسته جمعی

آکاایران: اگر می خواهید احساس آرامش و امنیت در میان اعضای خانواده شما حکمفرما شود بهتر است وعده های غذایی مختلف را دورهم و به صورت دسته جمعی میل کنید تجربه نشان داده است خانواده های گرم و صمیمی فرزندانی سالم تر و موفق تر پرورش داده اند .

مطالعات علمی نشان داده اند که حضور اعضای خانواده در وعده های غذایی خانوادگی (پنج بار یا بیشتر در طول هفته)، با کاهش میزان سیگار کشیدن و کاهش تمایل به استفاده از مواد مخدر در میان آنان مرتبط است. جلوگیری از رفتارهای مخرب مطالعات علمی نشان داده اند که حضور اعضای خانواده در وعده های غذایی خانوادگی (پنج بار یا بیشتر در طول هفته)، با کاهش میزان سیگار کشیدن و کاهش تمایل به استفاده از مواد مخدر در میان آنان مرتبط است. این تاثیر مثبت خصوصا روی نوجوانان و جوانان دیده می شود. پیشگیری از تمایل نوجوانان و جوانان به رفتارهای مخرب، یکی از مهم ترین مسائلی است که نباید از دید والدین دور بماند. بنابراین، حتی اگر برنامه ریزی برای حضور فرزندان بزرگ تر در وعده های غذایی خانوادگی واقعا سخت و پیچیده باشد، دیگر اعضای خانواده باید تمام تلاش خودشان را برای حضور آنان انجام بدهند و عدم حضور آنان در جمع های خانوادگی را بی اهمیت تلقی نکنند. بهبودی در وضعیت تحصیلی کودکان و نوجوانان شاید بازگو کردن این مساله عجیب به نظر برسد، اما چندین مورد از مطالعات نشان داده اند کودکانی که وعده های غذایی بیشتری را همراه با پدر و مادر تجربه می کنند، نمرات بهتری در مدرسه به دست می آورند. حتی نوجوانانی که چهار بار یا بیشتر در هفته، با اعضای خانواده خودشان شام می خورند، عملکرد تحصیلی بهتری نسبت به نوجوانان دیگر دارند.

سلامتیسم

تغذیه سالم زندگی سالم -

اهمیت مصرف وعده های غذایی به صورت دسته جمعی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین