کد خبر: 84120748
تاریخ انتشار: شنبه 27 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » تاثیر قندخون بر بی خوابی شبانه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:
,بیماری های متابولیک,دیابت نوع ۲ و چاقی,کمبود خواب,[categoriy]

تاثیر قندخون بر بی خوابی شبانه

تاثیر قندخون بر بی خوابی شبانه - آکابیماری های متابولیک,دیابت نوع ۲ و چاقی,کمبود خواب,افزایش وزن و مقاومت به انسولین,بیماریهای متابولیک

آکاایران: تاثیر قندخون بر بی خوابی شبانه

آکاایران:  از ارتباط بیماری دیابت با کمبود خوابتان چه میزان اطلاع دارید کسانی که در معرض ابتلا به امراض قندی قرار دارند بیشتر دچار اختلالات خواب خواهند شد چاقی و دیابت نوع دو شما را مستعد کم خوابی و بیخوابی های شبانه خواهند کرد اکر به این عارضه ها دچار شده اید بد نیست قندخون خود را به صورت دوره ای چک کنید .

گروهی از محققان در مطالعه اخیرشان به این نتیجه رسدند که کمبود خواب، تعادل باکتری های روده را تغییر می دهد و این تغییر به بعضی از بیماری های متابولیک مانند دیابت نوع ۲ و چاقی مرتبط است. گروهی از محققان در مطالعه اخیرشان به این نتیجه رسدند که کمبود خواب، تعادل باکتری های روده را تغییر می دهد و این تغییر به بعضی از بیماری های متابولیک مانند دیابت نوع ۲ و چاقی مرتبط است. گزارشی از این مطالعه در Molecular Metabolism منتشر شده است. محققان اروپایی در این مطالعه، خواب ۹ مرد سالم با وزن طبیعی را محدود کردند تا بتوانند نحوه اثرگذاری کمبود خواب بر تعادل باکتری های روده را ارزیابی کنند. این مردان به مدت ۲ شب پیاپی، فقط ۴ ساعت خواب شبانه داشتند. یافته های نهایی نشان دادند که تنوع باکتری ها روده با کمبود خواب هیچ تغییری نمی کند، اما این اتفاق باعث تغییر در تعادل باکتری های روده می شود. علاوه بر این، مشخص شد که حساسیت نسبت به اثرات انسولین در این افراد حدود ۲۰ درصد کاهش پیدا می کند. با این حال، محققان اعلام کردند که این کاهش حساسیت نسبت به انسولین، به تغییرات در باکتری ها روده ارتباطی ندارد. محققان می گویند: «باید مداخلات بالینی جدی تر و طولانی تری را روی خواب افراد انجام بدهیم تا نقش تغییر در باکتری های روده را بر پیامدهای ناشی از کمبود خواب مانند افزایش وزن و مقاومت به انسولین ارزیابی کنیم».

سلامتیسم

مقالات پزشکی و بهداشتی -

تاثیر قندخون بر بی خوابی شبانه

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین