کد خبر: 84208820
تاریخ انتشار: یکشنبه 28 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - آشپزی » نکات مهم برای نگهداری و شستن لباس های زمستانی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - آشپزی:با آمدن فصل سرما بسیاری از خانم ها لباس های نخی و تابستانی را از کمد اعضای خانواده جمع آوری می کنند و لباس های زمستانی و پشمی را برای روزهای سرد آماده می کنند. نکات طلایی و کاربردی برای مراقبت از لباس های تابستانی و آماده سازی لباس های زمستانی را با هم مرور کنیم.

به گزارش آکاایران: مراقبت و نگهداری از لباس های زمستانی خصوصا لباس های بافتنی بسیار مهم است. اگر از لباس های زمستانه مانند پلوور و ژاکت به خوبی نگهداری نشود، ممکن است به سرعت از هم باز شده و گشاد و خراب شود. خیلی راحت می توانید از بدشکل شدن و کهنگی بلوزهای بافتنی خود جلوگیری کنید.

چطور لباس های زمستانی را نگهداری کنیم:

1- پلوورها و ژاکت های سنگین خود را به جای آویزان کردن از چوبرختی، بپیچید و تا کنید تا مرتب و تمیز بماند. در مورد پلوورها و بلوزهای سبک حتما از چوبرختی و جالباسی های ابری و لایه دار استفاده کنید. از نگهداری بلوز و ژاکت در دراورهای چوب سدر خودداری کنید چون این چوب به پشم و سایر پارچه های کشباف صدمه می زند.

 

2- همیشه قبل از شستن لباس به برچسب آن دقت کنید. لباس هایی که روی آن نوشته شده است که فقط با مواد شیمیایی و خشک شویی شسته بشوند، باید تنها با همین روش شسته شود. اما اگر چنین چیزی ذکر نشده است، می توانید لباس را با دست و به آرامی بشویید. یادتان باشد که همیشه قبل از شستن لباس بافتنی، آن را کاملا برگردانید و از روی چپه بشویید.

3- از خشک کن و اتو برای خشک کردن لباس های بافتنی مانند پلوور خودداری کنید. در عوض بلوز را به مدت ۵ دقیقه در یک حوله سنگین بپیچید تا آب اضافی اش گرفته بشود. سپس پلوور را روی صفحه توری یا سوراخدار پهن کنید تا خشک بشود.

4- برای خوش بو نگاه داشتن لباس و جلوگیری از صدمه رسیدن به آن می توانید بسته های کوچک اسطوخودوس و سنبل را در قفسه لباس و دراور بگذارید یا در چوبرختی آویزان کنید.

نکات ویژه برای لباس های پشمی:

1- برای از بین بردن چروک لباس های پشمی، بهترین کار این است که اتو را روی درجه بخار قرار داده و با کمک بخار از راه دور چروک لباس تان را برطرف کنید.

 

2- درصورتی که یکی از لباس های پشمی تان خیلی چروک بود برای اتو کشیدن آن بهتر است از یک پارچه سفید کتان که با آب مرطوب شده استفاده کنید. این پارچه را روی لباس پشمی قرار دهید و با درجه کم لباس تان را اتو کنید.

3- برای نگهداری از لباس پشمی در کمد لباس ها حتما جیب لباس را خالی کرده و سعی کنید لباس تان را در محیط خنک نگهداری کنید.

4- هرگز لباس های پشمی یا شال های پشمی را تا نزنید بهترین راهکار آن است که آن ها را دور یک لوله مقوایی یا استوانه پلاستیکی بپیچید.

5- اگر برای نگهداری لباس های پشمی و کرکی خود از نفتالین استفاده کردید، بهتر است پیش از استفاده از لباس ها آن ها را بشویید و به طور غیرمستقیم زیر تابش نور خورشید خشک کنید. این کار موجب از بین رفتن بوی نفتالین لباس می شود.

آموزش پخت انواع غذا با آکا -

نکات مهم برای نگهداری و شستن لباس های زمستانی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین