کد خبر: 84221243
تاریخ انتشار: یکشنبه 28 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » مجوز جنجالی بچه دار شدن از طریق سه نفره در انگلیس ! –
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

آکاایران: مجوز جنجالی بچه دار شدن از طریق سه نفره !

بچه دار شدن از طریق دی.ان.ای سه نفره

,بچه دار شدن از طریق دی.ان.ای سه نفره,بیماری های میتوکندری,تولد کودکان سه والدی,[categoriy]

مجوز جنجالی بچه دار شدن از طریق سه نفره در انگلیس –

مجوز جنجالی بچه دار شدن از طریق سه نفره در انگلیس ! – -آکابچه دار شدن از طریق دی.ان.ای سه نفره,بیماری های میتوکندری,تولد کودکان سه والدی,مجوز جنجالی بچه دار شدن از طریق سه نفره,پزشکی و سلامتی

آکاایران: مجوز جنجالی بچه دار شدن از طریق سه نفره در انگلیس ! –

 

اداره باروری انسان و رویان شناسی وزارت بهداشت انگلیس با تولد کودکان سه والدی از دو مادر و یک پدر موافقت کرد.

بچه دار شدن از طریق دی.ان.ای سه نفره

به گزارش آکاایران: بریتانیا قرار است اولین کشوری باشد که بچه دار شدن از طریق دی.ان.ای سه نفره را اجازه می دهد. سازمان باروری انسان و مطالعات جنینی بریتانیا این روش را تایید کرده است. روشی که در آن از ژن های شخص ثالث برای پرهیز از انتقال بیماری های ارثی به کودک استفاده می شود. حالا کلینیک های باروری می توانند برای انجام این عمل درخواست مجوز کنند.

این عمل تاریخی و جنجال برانگیز برای جلوگیری از تولد کودکانی انجام می گیرد که ممکن است با بیماری های مرگبار ژنتیکی به دنیا بیایند.

انتظار می رود پزشکانی که در نیوکاسل این روش پیشرفته لقاح آزمایشگاهی را توسعه داده اند، اولین گروهی باشند که این عمل را به عموم ارائه می دهند. آنها همچنین از علاقمندان خواسته اند که برای این پروژه تخمک اهدا کنند.

بعضی خانواده ها چندین کودک را به دلیل بیماری های غیرقابل درمان میتوکندری از دست داده اند. این بیماری باعث می شود که فرد انرژی کافی برای ادامه ضربان قلب نداشته باشد.

بیماری های میتوکندری تنها از طریق مادر به فرزندان منتقل می شود، بنابراین روش جدید لقاح آزمایشگاهی می تواند به جلوگیری از این بیماری کمک کند. در این روش از یک تخمک اهدا شده همراه با تخمک مادر و اسپرم پدر استفاده می شود.

کودک متولد شده با این روش کمی از ماده ژنتیکی اهدا کننده تخمک را به ارث می برد، اما این عمل کاملا قانونی، اخلاقی و از نظر علمی آماده بهره برداری برای عموم است.

این در حالیست که برخی از دانشمندان جنبه های اخلاقی این روش لقاح آزمایشگاهی را زیر سوال برده اند و نگران هستند که راه را برای ایجاد کودکان دستکاری شده ژنتیکی باز کند.

اداره باروری انسان باید همه کلینیک ها و همه بیماران را پیش از انجام این عمل تایید کند. تولد کودکان سه والدی تنها در صورتی مجاز است که خطر بیماری های میتوکندری برای فرزند احتمالی یک زوج بسیار بالا باشد.

پیشتر پزشکان آمریکایی با استفاده از روش انتقال میتوکندری این کار را در مکزیک انجام دادند چون این کار هنوز در آمریکا مجوز قانونی ندارد.

 

 

مقالات پزشکی و بهداشتی -

مجوز جنجالی بچه دار شدن از طریق سه نفره در انگلیس –

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین