کد خبر: 84259495
تاریخ انتشار: یکشنبه 28 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » ظاهر شدن خال روی پستان خطرناک است؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:
,خال روی پستان,سرطان پستان,درمان خال روی پستان,[categoriy]

ظاهر شدن خال روی پستان خطرناک است؟

ظاهر شدن خال روی پستان خطرناک است؟ -آکاخال روی پستان,سرطان پستان,درمان خال روی پستان,علائم سرطان پستان,نشانه های سرطان پستان,درمان سرطان پستان

آکاایران: ظاهر شدن خال روی پستان خطرناک است؟

آکاایران: ظاهر شدن خال روی پستان خطرناک است؟

سرطان پستان یکی از سرطان های شایع در سراسر جهان است که در صورت تشخیص به موقع می توان جلوی مشکلات بیشترآن را گرفت. اما متأسفانه بیشتر زنان زمانی به بیماری خود پی می برند که به مرحله حاد رسیده است.

به گزارش آکاایران: به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، برای اطلاع رسانی بیشتر، دراین مطلب به نقل از سایت ام اس ان برخی نشانه های خاص سرطان پستان که قبل از بروز بیماری خود را نشان می دهد و زنان باید از آن آگاهی داشته باشند، مرور شده است.

خال روی پستان:
شاید عجیب به نظر برسد اما نتیجه چندین مطالعه که در سراسر جهان انجام شده است نشان می دهد ظاهر شدن خال جدید در اطراف پستان یا تغییر ناگهانی در ظاهر آن ممکن است از علایم هشدار دهنده سرطان پستان باشد که به معاینه فوری پزشک نیاز دارد.

خستگی شدید:
خستگی شدید که حتی با استراحت و خواب کافی رفع نمی شود، نیاز به بررسی دارد. علاوه بر خستگی، اختلال خواب نیزمی تواند نشانه دیگر سرطان پستان باشد.

سرفه های طولانی و مداوم و گرفتگی صدا:
سرفه مداوم، طولانی و گرفتگی صدا درزنان می تواند نشانه ای از سرطان پستان باشد.
این امر زمانی اتفاق می افتد که سرطان پستان به ریه ها سرایت می کند . این وضعیت در بیش از ۵۰ درصد موارد گزارش شده است.

ناتوانی در کنترل مثانه:
تکرر و نشت ادرار در صورت سرفه کردن یا خندیدن، یکی دیگر از علامت های هشداردهنده سرطان است. این حالت زمانی رخ می دهد که مثانه تحت تاثیر این بیماری قرارمی گیرد.

کمردرد ناگهانی:
کمردرد بسیار شایع است اما وقتی به طور ناگهانی شروع می شود و همراه با فشار بر روی ستون فقرات است، می تواند نشانه ای از سرطان پستان باشد. بنابراین نباید کمردرد نادیده گرفته شود.
گردآوری : iranstyle.ir

مقالات پزشکی و بهداشتی -

ظاهر شدن خال روی پستان خطرناک است؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین