کد خبر: 84267278
تاریخ انتشار: یکشنبه 28 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » رفع مشکلات معده با نمک در طب سنتی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,[categoriy]

رفع مشکلات معده با نمک در طب سنتی

رفع مشکلات معده با نمک در طب سنتی - آکا رفع مشکلات معده با نمک در طب سنتی - آکا

آکاایران: رفع مشکلات معده با نمک در طب سنتی

آکاایران: خوردن کمی نمک قبل از غذا از دستورات پیامبر گرامی اسلام می باشد. علت این توصیه از دیدگاه طب سنتی، این است که نمک در طب سنتی مزاجی گرم و خشک دارد و می‌تواند رطوبت و سرمای معده را از بین ببرد

به گزارش آکاایران: دکتر محمد فصیحی دستجردی، دلیل این سفارش را از دیدگاه طب سنتی بیان کرد، این محقق طب سنتی با اشاره به این موضوع که، مزاج سرد و تر مزاجی است که به همراه خود سستی و کم‌ تحرکی را به دنبال دارد، ادامه داد: هر چه معده به سمت سردی و رطوبت برود، تنبل‌ تر شده و در هضم غذا و نیز ارسال احساس سیری، کندتر عمل می‌کند. در نتیجه بعد از خوردن غذا احساس سنگینی و گاهی نفخ شدید در فرد عارض می‌شود که در اثر آن، هضم غذا در معده ناقص و کند انجام می‌شود.

دکتر فصیحی توصیه کرد: خوردن کمی نمک پیش از صرف غذا موجب می‌شود معده قبل از غذا گرم و فعال شده و نیز رطوبت و سنگینی آن از بین برود و آماده هضم کامل غذا بشود، که این امر از ترش کردن و احساس سوزش سر دل، بعد از خوردن غذا جلوگیری کرده و فرد را در حفظ سلامت و بهداشت معده یاری می‌کند.
البته باید به این موضوع  توجه داشت مصرف بیش از اندازه نمک موجب مشکلات زیادی می‌شود و مصرف نمک قبل و بعد از غذا باید به صورت بسیار کم و در حد تعادل صورت بگیرد.

تهیه و گردآوری : گروه سلامت آکا ایران

تغذیه سالم زندگی سالم -

رفع مشکلات معده با نمک در طب سنتی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین