کد خبر: 84311398
تاریخ انتشار: دوشنبه 29 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » ارتباط تحصیلات با حمله قلبی ارتباط تحصیلات با حمله قلبی - آکاحمله قلبی و سکته مغزی,پیشگیری از حمله قلبی و سکته مغزی,درباره حمله قلبی و سکته مغزی,نشانه های حمله قلبی و سکته مغزیآکاایران: ارتباط تحصیلات
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,حمله قلبی و سکته مغزی,پیشگیری از حمله قلبی و سکته مغزی,درباره حمله قلبی و سکته مغزی,[categoriy]

ارتباط تحصیلات با حمله قلبی

ارتباط تحصیلات با حمله قلبی - آکاحمله قلبی و سکته مغزی,پیشگیری از حمله قلبی و سکته مغزی,درباره حمله قلبی و سکته مغزی,نشانه های حمله قلبی و سکته مغزی

آکاایران: ارتباط تحصیلات با حمله قلبی

آکاایران: نشانه های حمله قلبی در افراد مختلف به چه صورت است ؟کسانی که مبتلا به اختلالات فشار خون هستند یا چربی خون و اضافه وزن بالایی دارند بیشتر در معرض این بیماری خطرناک قرار دارند به تازگی محققین میزان تحصیلات افراد را از جمله عوامل تاثیرگذار بر بیماری قلبی و عروقی بر شمرده اند به کشفیات جدید در این زمینه اشاره خواهیم کرد .

 مطالعات جدید نشان می دهد خطر حمله قلبی و سکته مغزی در افرادی که تحصیلات اکادمیک ندارند، دو برابر بیشتر از افراد تحصیلکرده است.

به گزارش آکاایران: مطالعات محققان موسسه ساکس در استرالیا نشان می دهد میزان تحصیلات بر احتمال بروز بیماری های قلبی عروقی موثر است. این مطالعه با بررسی 267 هزار و 153 زن و مرد بالای 45 سال به مدت پنج سال نشان می دهد احتمال بروز بیماری های قلبی و سکته مغزی در افرادی که به کالج نرفته اند یا تحصیلات خود را نیمه کاره رها کرده اند، دو برابر بیشتر از فارغ التحصیلان کالج است.
به گزارش مدیکال ساینس،محققان احتمال می دهند در افراد تحصیلکرده به دلیل انتخاب شیوه صحیح زندگی، تغذیه سالم و مفید و فعالیت ورزشی منظم، احتمال بروز حمله قلبی و سکته مغزی پایین تر است.
به گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، بیماری های قلبی عروقی مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می شوند.
فشار خون، قند خون و کلسترول بالا، استعمال دخانیات، چاقی و مصرف ناکافی میوه و سبزیجات، از مهمترین عوامل خطر این عارضه هستند. بر اساس گزارش WHO، حدود 80 درصد مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی با اتخاذ شیوه سالم زندگی و فعالیت بدنی قابل اجتنابند.
نتایج این مطالعه در نشریه بین المللی Equity in Health and presented at the Cardiovascular Disease منتشر شده است.

ایرنا

مقالات پزشکی و بهداشتی -

ارتباط تحصیلات با حمله قلبی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین