کد خبر: 84370605
تاریخ انتشار: دوشنبه 29 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » ریمل چشم ها را کور میکند –
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

آکاایران: بهترین و بدترین نوع ریمل کدام است؟

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت:ریمل هایی که پایه اصلی آنها روغن است در برابر عرق کردن و ریزش اشک مقاوم هستند و خشک شدن آنها روی مژه ها به مدت طولانی صورت می گیرد لذا موجب ریزش مژه ها می شود.

به گزارش آکاایران:  مصطفی اسماعیلی – رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو درباره استفاده خانم ها از ریمل اظهار کرد: اگر به یکی از فروشگاه های عرضه لوازم آرایشی مراجعه شود ریمل ها در رنگ و نشان های مختلف به چشم خواهند آمد، نکته اینکه با تکیه به ظاهر محصول یا فروشگاه مورد نظر نمی توان از کیفیت محصول اطمینان حاصل کرد چرا که تقلب و قاچاق می تواند هر سقمی را صحیح جلوه دهد.

 

,بهترین نوع ریمل,ریمل های خوب,ضررهای استفاده از ریمل,[categoriy]

ریمل چشم ها را کور میکند –

ریمل چشم ها را کور میکند – -آکابهترین نوع ریمل,ریمل های خوب,ضررهای استفاده از ریمل,عوارض ریمل,معایب ریمل,پزشکی و سلامتی

آکاایران: ریمل چشم ها را کور میکند –

 

وی ادامه داد: از جمله محصولات آرایشی پرکاربرد و خطر آفرین در صورت عدم انتخاب صحیح ریمل ها هستند این محصولات از نظر شکل ساختاری به دو صورت پایه آبی و روغنی در فروشگاه های عرضه لوازم آرایشی ایران وجود دارند.

ریمل ها باعث تکثیر و رشد میکروب ها بر روی چشم ها میشود

این مقام مسئول گفت: ریمل هایی که پایه اصلی آنها روغن است در برابر عرق کردن و ریزش اشک مقاوم هستند و خشک شدن آنها روی مژه ها به مدت طولانی صورت می گیرد لذا موجب ریزش مژه ها می شود. ریمل هایی که پایه اصلی آنها آب است دقیقاً برخلاف ریمل های روغنی هستند.

اسماعیلی افزود: ریمل های مایع که پایه اصلی آنها آبی است، محیط مناسبی برای رشد و نمو میکروب ها هستند و با تکثیر این میکروب ها و حضور مداوم آنها در نزدیک چشم می تواند عفونت های چشمی، التهاب، قرمزی، ترشحات غلیظ، خارش و حتی پوسته ریزی لبه پلک را ایجاد کنند.

 

ریمل ها در دراز مدت باعث کور شدن چشم ها میشود

وی در ادامه بیان کرد: همچنین در موارد شدیدتر این ریمل ها به قرنیه چشم آسیب می رسانند و در نهایت لک قرنیه و اشکال در بینایی را به وجود می آورند.

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو به ایفدانا گفت: این علایم با ادامه مصرف افزایش می یابد و متخصصان توصیه می کنند به دلیل حساس بودن ناحیه اطراف چشم بهتر است از این ریمل ها کمتر استفاده شود.

وی عنوان کرد: وجود مواد رنگی و عطری و یا حتی نگهدارنده موجود در داخل ریمل ها نیز می تواند حساسیت های پوستی ایجاد کند. باید توجه داشت که احتمال بروز عوارض فوق در فرآورده های قاچاق بدلیل عدم کنترل و نظارت بیشتر است.

اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از بروز خطرات احتمالی ناشی از مواد آرایشی و بهداشتی خارجی به ویژه ریمل ها به شرحی که بیان شد، صرفاً باید از لوازم آرایشی و بهداشتی دارای مجوز ورود از سازمان غذا و دارو استفاده شود که برچسب فارسی نویس داشته و اطلاعات مربوط به تاریخ تولید و انقضاء و شماره مجوز ورود بر روی آن درج شده است.

مقالات پزشکی و بهداشتی -

ریمل چشم ها را کور میکند –

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین