کد خبر: 84403983
تاریخ انتشار: دوشنبه 29 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » کاهش ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در سال 1395
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,آنفلوآنزا,ابتلا به بیماری آنفلوآنزا,بیماری آنفلوآنزا,[categoriy]

کاهش ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در سال 1395

کاهش ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در سال 1395 - آکاآنفلوآنزا,ابتلا به بیماری آنفلوآنزا,بیماری آنفلوآنزا

آکاایران: کاهش ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در سال 1395

آکاایران: به گزارش آکاایران: بیماریهای آنفلوآنزا بیماریهای واگیرداری هستند که از انسانی به انسان دیگر منتقل میشوند.رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیردار وزارت بهداشت در این خصوص حرفه هایی زده است.دکتر محمدمهدی گویا به بیشتر شدن عفونت های شدید تنفسی در 2 هفته گذشته اشاره کرده و همچنین گفته است که در سال 1395 نسبت به سال قبل ابتلا به بیماری آنفلوآنزا کاهش یافته است.

دکتر محمدمهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، با اشاره به افزایش عفونت های شدید تنفسی طی دو هفته گذشته، بیانیه ای صادر کرد.

با شروع فصل سرما و تشدید انواع بیماری های تنفسی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا، پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیانیه ای منتشر کرده است. در این بیانیه، دکتر محمدمهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، با اشاره به افزایش عفونت های شدید تنفسی طی دو هفته گذشته، گفت: به طور کلی، موارد ابتلا به بیماری آنفلوآنزا نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

به طور طبیعی همزمان با فرارسیدن فصل سرما موارد ابتلا به بیماری های واگیر تنفسی افزایش می یابد. افزایش این موارد به آلودگی هوا ارتباطی ندارد، ولی آلودگی هوا باعث می شود در برخی از مبتلایان به خصوص کسانی که بیماری های زمینه ای دارند، بیماری تشدید شود. این افراد لازم است مراقبت های بیشتری از خود به عمل آورند. یعنی هم مراقب باشند بیمار نشوند و هم اگر دچار بیماری شدند مراقب باشند به انواع شدید بیماری مبتلا نشوند.

افراد در صورت ابتلا به این بیماری از خود درمانی پرهیز کنند و حتما به پزشک مراجعه کنند تا اقدامات لازم برای آنها صورت گیرد. طی دو هفته گذشته، موارد عفونت های شدید تنفسی بیشتر شده که این مساله، امری کاملا قابل انتظار است، اما در کل، موارد ابتلا نسبت به سال قبل کاهش نشان می دهد.

در برخی استان ها مثل تهران، اصفهان و کرمان موارد عفونت های شدید تنفسی به نسبت جمعیت شان بیشتر از جاهای دیگر بوده است. در برخی استان ها مانند قم، قزوین و گلستان نیز این موارد افزایش یافته است. خوشبختانه نوع ویروسی آنفلوآنزا که در حال حاضر غالب است، ویروس H۳N۲ است. این ویروس نسبت به سایر ویروس های آنفلوآنزای فصلی از شدت کمتری برخوردار است. ولی لازم است مردم از خود مراقبت بیشتری به عمل آورند و هنگام بروز بیماری، حتما از خوددرمانی پرهیز و به پزشک مراجعه کنند تا طول دوره درمان کوتاه تری را طی کنند.

مقالات پزشکی و بهداشتی -

کاهش ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در سال 1395

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین