کد خبر: 84493985
تاریخ انتشار: سه شنبه 30 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » 8 نکته مهمی که درباره گواتر و روش های درمان آن باید بدانید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

,گواتر,علل ابتلا به گواتر,عوارض ابتلا به گواتر,[categoriy]

8 نکته مهمی که درباره گواتر و روش های درمان آن باید بدانید

8 نکته مهمی که درباره گواتر و روش های درمان آن باید بدانید - آکاگواتر,علل ابتلا به گواتر,عوارض ابتلا به گواتر,نشانه های ابتلا به گواتر,روش های درمان گواتر,درمان گواتر,راه های درمان گواتر

آکاایران: 8 نکته مهمی که درباره گواتر و روش های درمان آن باید بدانید

آکاایران: گواتر نوعی بیماری است که در اثر اختلال در عملکرد غده تیروئید به وجود می آید. این بیماری به علل مختلفی ایجاد می شود اما شایع تربن آن کمبود میزان ید در بدن است. خوشبختانه روش های زیادی برای درمان گواتر وجود دارد که از این رو در مقابله با این بیماری جای نگرانی وجود ندارد.

به گزارش آکاایران:

بیماری گواتر به علل مختلفی در بدن بروز کرده و درمان های دارویی و حتی جراحی نیز برای آن وجود دارد اما برخی درمان های گیاهی و خانگی در کنار این درمان ها به بهبود بیماری کمک می کنند.

 

 گواتر به علت بزرگ شدن غده تیروئید در ناحیه گردن به وجود می آید. این بیماری ناشی از تولید بیش از حد هورمون (پرکاری تیروئید) یا بسیار کم (کم کاری تیروئید) غده تیروئید در بدن رخ می دهد.
علت اصلی گواتر را در غذایتان جستجو کنید
کمبود ید علت اصلی گواتر است و در واقع 90 درصد از موارد ابتلا به این بیماری به دلیل کمبود ید بوده البته علل دیگری مانند بیماری گریوز، بیماری هاشیموتو، سرطان تیروئید، التهاب، ندول ها یا گره های تیروئید، حاملگی و برخی عوارض دارویی نیز ممکن است، به وجود آید.
در برخی تحقیقات نشان داده شده که در معرض تشعشع قرار گرفتن نیز می تواند منجر به ابتلا به بیماری گواتر شود.
چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به گواتر هستند
احتمال ابتلا به گواتر در هر فردی امکان پذیر بوده اما افرادی که در خانواده شان سابقه بیماری تیروئید دارند بیش از سایرین در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند. زنان بالا 40 سال که با نزدیک شدن به دوران یائسگی و نوجوانان به دلیل تغییرات هورمونی بیشتر مستعد ابتلا به گواتر هستند.
این بیماری مسیر خوردن و نفس کشیدن را می بندد
گواتر همیشه علامت و نشانه ندارد. با این حال اغلب در موارد پیشرفته با علائمی مانند تورم قابل توجه در گردن، اشکال در بلع یا ت

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین