کد خبر: 84552777
تاریخ انتشار: سه شنبه 30 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » دولتمردان با همکاری علما باید اقامه نماز را ترویج دهند/آسیب های اجتماعی را با نماز درمان کنید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

امام جمعه کرمان عنوان کرد:تلاش و کوشش برای رسیدن به هدفی که همه مسلمین اهل نماز شوند و به نماز معتقد باشند، تکلیف نخستین است که بر دوش ما می باشد.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
 دولتمردان با همکاری علما باید اقامه نماز را ترویج دهند/آسیب های اجتماعی را با نماز درمان کنید

به گزارش کرمان خبر  آیت الله سید یحیی جعفری امام جمعه کرمان در جلسه ستاد شورای اقامه نماز استان کرمان گفت: نماز در مان همه دردهای اجتماعی می باشد.

وی ادامه داد: تلاش و کوشش برای رسیدن به هدفی که همه مسلمین اهل نماز شوند و به نماز معتقد باشند،  تکلیف نخستین است که بر دوش ما می باشد.

امام جمعه کرمان بزرگترین فروع اسلام را نماز دانست و اظهار کرد: روایات زیادی در خصوص اقامه نماز می باشد، از جمله؛ در روایات داریم که چهار طایفه بدون سوال وارد جهنم می گردند که یکی از این طایفه ها، کسانیکه نماز را ترک نموده اند، می باشند.

وی تکلیف دوم را کیفیت نماز دانست و ابراز کرد: نماز باید به گونه ای باشد که اثر و نتیجه از آن تراوش کند به گونه ای که در جامعه نمود پیدا کند.

آیت الله جعفری با بیان این مطلب که اگر به این دو وظیفه به خوبی عمل گردد، آسیب های اجتماعی کاهش می یابد، تصریح کرد: در رابطه با هدایت مردم نباید چماق تکفیر و تسفیق بر دوشمان باشد، بلکه در امر به معروف و نهی از منکر باید مانند پیامبر و امامان رفتار نمود.

وی راه هدایت اشخاص در تندی و بدرفتاری ندانست و عنوان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر مانند دستور امامان و پیامبر عمل می نمودیم، تاثیرگذارتر بود.

امام جمعه کرمان از حلال همه مشکلات و دردهای اجتماعی نماز می باشد، سخن به میان آورد و اعلام کرد: دولتمردان با همکاری علما باید اقامه نماز را ترویج دهند.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین