کد خبر: 84567611
تاریخ انتشار: سه شنبه 30 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - بیوگرافی » علی ضیا: زیادی خودم هستم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - بیوگرافی:

علی ضیا: زیادی خودم هستم

آکاایران: سال 95 را سیدعلی ضیاء با اجرای سال تحویل خوب آغاز کرد اما ادامه مسیر در نیمه اول امسال چنان برایش پرفراز و نشیب شد که تجربه شان را برای «دشمن» هم آرزو نمی کند.
امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 24
وب سایت همشهری شش و هفت: سال 95 را سیدعلی ضیاء با اجرای سال تحویل خوب آغاز کرد اما ادامه مسیر در نیمه اول امسال چنان برایش پرفراز و نشیب شد که تجربه شان را برای «دشمن» هم آرزو نمی کند. او حالا پس از قدری غیبت به تلویزیون برگشته و سرحال و پرانرژی «فرمول یک» را اجرا می کند. برنامه ای که یادآور تاکشو صبحگاهی «ویتامین سه» است که در زمان پخش طرفداران بسیاری داشت.
 
ضیاء در اجرای برنامه جدیدش «فرمول یک» هم در حالی که هنوز به اندازه تعداد روزهای ماه هم روی آنتن نبوده تلاش کرده تا انرژی خوبی به صبح های شبکه اول بدهد. آن هم در حالی که رقیب سرسختی مانند رضا رشیدپور در «حالا خورشید» حضور دارد.
 
,سید علی ضیا،مصاحبه,[categoriy]

علی ضیا: زیادی خودم هستم

علی ضیا: زیادی خودم هستم - سید علی ضیا،مصاحبه

آکاایران: علی ضیا: زیادی خودم هستم

 

ممنوع الکار بودید، چطور گذشت؟

به گزارش آکاایران: طبیعتا چنین شرایطی برای همه سخت است. برای من هم خیلی دشوار بود. این را قبلا هم گفتم و دوباره می گویم که برای دشمنم هم ممنوع الفعالیت شدن را آرزو نمی کنم.
انگار اتفاق هایی که برای تان می افتد، بیشتر از کارهای دیگران به چشم می آید و سر و صدا می کند!
خودم هم چنین حسی دارم. فکر می کنم قطعا از لطف خداست. می شود این اتفاقات را ساده نگاه کرد اما متاسفانه یا خوشبختانه دوستان ساده نگاه نمی کنند.
لطف خدا؟

قطعا. من همه چیز را ناشی از لطف خدا می دانم. اینکه آبرو دارم لطف خداست و هر اتفاقی بیفتد و حتی اگر بی آبرو شوم هم لطف خداست. به قول سعدی گر برانند و گر ببخشایند، ره به جای دگر نمی دانیم. دیگر انتهایش همین نقطه ای است که پیش آمد و می شود خدا.
چه شد که دوباره به اجرای برنامه صبحگاهی برگشتید؟

به نظرم برنامه صبحگاهی مهم ترین برنامه است. قبلا این نظر را نداشتم اما بعد از اینکه «ویتامین سه» را اجرا کردم و سپس اجرا در زمان های مختلف دیگر را هم تجربه کردم، به این نتیجه رسیدم که برنامه صبحگاهی خیلی مهم و پرمخاطب است. امیدوارم خدا توان بدهد بتوانم «فرمول یک» را هم به خوبی جلو ببرم و اجرا کنم.
مخاطبان تلویزیون و رسانه ها خاطره خوبی از «ویتامین سه» دارند. فکر می کنید «فرمول یک» چه زمانی به این مرحله می رسد؟

برنامه حالا بعد از قسمت 22 و 23  گرفته و به اندازه خودش بیننده پیدا کرده است. ما اواخر محرم برنامه را شروع کردیم و آن را در ماه صفر هم ادامه دادیم. امیدوارم بتوانیم در ادامه بیش از این مخاطب جذب کنیم. همین که می شنویم درباره برنامه صحبت می کنند، خبرگزاری ها و روزنامه ها لطف دارند و از ما می نویسند و می آیند برای تهیه گزارش و مصاحبه می کنند و... نشان دهنده دیده شدن این برنامه است. امیدوارم که ما رکورد خودمان یعنی رکورد «ویتامین سه» را هم بزنیم و برنامه پرمخاطب تری از آن تقدیم مردم کنیم.
 
بخشی از این اتفاق در طول زمان رخ خواهد داد. همانطور که ما روز اولی که پای کار آمدیم توقع داشتیم برنامه از قسمت 60 به بعد بگیرد. اما وقتی در برنامه پنجم حرف و حدیث می شنویم، احساس می کنیم «فرمول یک» دیده شده است. تا اینجا که به نظر برنامه از پیش بینی های خودمان هم جلوتر بوده و خاطره خوش «ویتامین سه» تا حدودی تکرار شده است.
همه چیز را ناشی از لطف خدا می دانم. اینکه آبرو دارم لطف خداست و هر اتفاقی بیفتد و حتی اگر بی آبرو شوم هم لطف خداست. به قول سعدی گر برانند و گر ببخشایند، ره به جای دگر نمی دانیم
شاید خیلی از مجری ها انگیزه اجرای برنامه صبح را نداشته باشند و بیشتر متمایل به اجرای تاکشو شبانه باشند. شما چه انگیزه ای از اجرای صبح دارید؟

ممکن است برخی نظری مخالف ایده من داشته باشند اما همانطور که اشاره کردم بنده معتقدم مهم ترین برنامه تلویزیون در حال حاضر برنامه صبحگاهی است. بقیه دوستان طبیعتا همانطور که فکر می کنند عمل می کنند. اگر دوستان و همکاران من که از من عزیزتر و قوی تر و باسوادتر هستند برنامه شبانه را دوست دارند، من که حرفی ندارم.
از سختی های چنین اجرایی بگویید.

واقعا صبح اجرا کردن کار سختی است. من برای «فرمول یک» ساعت 4 صبح از خواب بیدار می شوم و روزم را آغاز می کنم. در حالی که ممکن است آغاز روز  برای برخی از رفقای هنرمندم تازه ساعت 11 و 12 باشد. در حالی که من این موقع های روز کم کم خستگی ناشی از کار برایم آغاز می شود. قبلا فکر می کردم شاید بتوانم بلافاصله بعد از برنامه برای استراحت به خانه بروم اما وقتی وارد کار شدیم، دیدم باید در کنار بچه های اتاق فکر باشم و این همراهی و آماده کردن برنامه روز بعد تا   چهار بعدازظهر طول می کشد. گرچه مواردی هم پیش آمده که تا 9 شب هم درگیر بودم.
 
برخلاف دیگر تجربه های شبکه یک در برنامه صبحگاهی، چرا از فضای باز، فقط محض سورپرایز مخاطب استفاده می کنید؟ قبلا شاید اینکه شبکه یک می توانست برنامه اش را به خارج از استودیو  ببرد، یکی از حسن ها به حساب می آمد.

من خیلی سرمایی هستم. دائم حال سرما خوردگی دارم. به ویژه این روزها که صبح زود بلند می شوم حساسیتم عود می کند. همه این اتفاقات باعث شده که حضور در خارج از استودیو گهگاه باشد. اما اگر مخاطبان دوست داشته باشند من سرما را تحمل می کنم. من که ساعت چهار صبح بیدار می شوم و تلاش می کنم شاداب و پرنشاط باشم،  تحمل سرما که سهل است!
برنامه های رقیب شما که البته جلوتر از «فرمول یک» پخش آنها آغاز شده، تاکید زیادی به آوردن چهره ها دارند و تقریبا قسمتی بدون هنرمندان روی آنتن نمی رو د. شما همچنان دنبال تئوری تان در «ویتامین سه» و امکان جذاب بودن برنامه حتی در صورت گفت وگو با میوه فروش محل هستید؟

اولا که درباره آقای رشیدپور، قبلا اشاره کردم و بارها گفتم در قلبم هم اینطور می گذرد که ایشان بزرگ و استاد بنده است. واقعیت این است که من دارم پیش او درس پس می دهم. ولی ما همیشه تئوری مان این هست و خواهد بود که برنامه صبحگاهی مجله خبری شادابی است که به تناسب موضوعاتی که در برنامه انتخاب می کنیم مهمان ها حضور پیدا می کنند. خودمان اینطور می خواهیم و فکر می کنیم که مردم اگر خودشان را روی آنتن ببینند باحال تر است. ایده ما است و نمی خواهیم به نظرات کسی توهین کنیم. مردم شکر خدا این روزها صبح چهار انتخاب همزمان با یک ربع، نیم ساعت اختلاف دارند و چقدر قشنگ است همه ساعت های تلویزیون اینقدر انتخاب های متنوع با نگاه گوناگون برای مردم داشته باشد.
 

به تازگی شبکه دو و چهار هم برنامه صبحگاهی روی آنتن برده اند، در حالی که زمان «ویتامین سه» تقریبا شما بی رقیب بودید، این فضا را چطور ارزیابی می کنید؟

اول این را بگویم که ما قرارمان این بود برنامه را اول مهر آغاز کنیم اما در نهایت از 10 آبان شروع شد. در ابتدای سال نیز پیشنهاد برنامه صبحگاهی شبکه یک به من داده شده بود، اما تغییر و تحولات باعث شد چند ماهی کار عقب بیفتد. البته این موضوع خیلی طبیعی است و اتفاق بدی نبود و این تغییر و تحول باعث شد که سیاست ها دوباره بازنگری شود.  از حمایت جناب آقای برازش و جناب آقای اخوان صفا هم تشکر می کنم. راستش را بگویم ما دنبال رقابت نیستیم. اخیرا به رفقای شبکه سه می گفتم که برنده باید تلویزیون باشد.
 
همین که در چهار برنامه همگی کنار هم تلاش کنیم مردم تلویزیون را ببینند، برنده اصلی تلویزیون خواهد بود. اگر همگن حرف بزنیم مردم دوست مان دارند و اگر تفرقه ای وجود داشته باشد هم در چشم های مان هم دل مان مشخص می شود. البته دو سال پیش نظر حالا را نداشتم آن موقع فکر می کردم اگر برنامه دیگری بود باید با آن رقابت کرد. اما اکنون چنین حسی ندارم. امیدوارم همه کنار هم بهتر باشیم و مردم هم با این حق انتخابی که دارند راضی تر هستند.
فکر نمی کنید ریتم تند «فرمول یک» گاهی سبب کم توجهی به بخش های مختلف برنامه شود؟

حرف شما کاملا درست است، ریتم برنامه تند است و مهمانان زیادی داریم. من با تهیه کننده محترم درباره همین نکته مشورت کردم و قرار است بعد از یک تایمی، یک بخش حضور مهمان را کم کنیم. امیدوارم بتوانیم ریتم تند را همچنان با یک بخش مهمان کمتر حفظ کنیم.
یش آمده مهمانی از اینکه فرصت کافی برای حرف زدن نداشته از برنامه ناراحت شود؟

خیر. ما همیشه سعی کردیم مانع این اتفاق بشویم و مدیران هم از ما حمایت کردند. مثلا اگر مهمان های بیشتری داشتیم پیش آمده که برنامه تا ساعت 8:18 تا 8:20 هم ادامه پیدا کرده است.
چرا آیتم های برنامه اینقدر کوتاهند؟ 30 ثانیه و یک دقیقه ای تمام می شوند و بلافاصله مهمان بعدی می آید. شاید اگر آیتم های بلندتری ساخته و پخش می شد، مخاطب فرصت بیشتری برای کنار آمدن با ریتم تند برنامه و آماده شدن برای تماشای یک گفت وگوی دیگر را داشت.

این تمهیدی است که تهیه کننده برنامه اندیشیده. ما شکر خدا به منطقی رسیدیم که آیتم بلند نمی توانیم پخش کنیم. آیتم های ما اگر کوتاه و خوش ریتم باشد، بهتر است. اما همانطور که گفتم اگر یک بخش حضور مهمان در آینده در برنامه کم شود، آیتم های بلندتری را هم تقدیم مردم خواهیم کرد. چنانچه میان برنامه هایی چون صبحانه، سفرنامه و ورزش صبحگاهی تولید شده و همچنان در حال تولید است و به مرور روی آنتن می رود.  همچنین همین حالا هم موسیقی های خوب را در قالب برخی آیتم ها به مردم معرفی می کنیم و بنا داریم از شب یلدا به بعد، موسیقی های بهتری نیز خاص خود برنامه داشته باشیم که برای اولین بار روی آنتن بروند.
شما در فضای مجازی، از جمله کانال تلگرام و بیشتر اینستاگرام حضور فعالی دارید. چه  شد که به این حضور احساس نیاز پیدا کردید؟

راستش اول صفحه اینستاگرام، فن پیج بود و من دستی در آن نداشتم. اما حالا یک صفحه در اینستاگرام دارم و به نسبت دوستان هنرمندم، فالوئری ندارم. اما کانال تلگرامم را خیلی دوست دارم. کانال شخصی من و کانال فرمول یک نیز بخش زیادی از کارش این است که با مردم ارتباط بگیرد و نظرات شان را بی واسطه به من برساند. همانطور که شاید دیده باشید، گاهی عکس ها و مطالب ارسالی مردم را هم روی کانالم می گذارم. دوست دارم مردم خودشان را در این فضا ببینند.
می گویند در اجرا شما به شدت خودتان هستید، درست می گویند؟

من زیادی خودم هستم و تعریفم از اجرا این است که باید آن چیزی که در زندگی شخصی ام هستم روی آنتن باشم یا لااقل به آن نزدیک باشم. اگر واقعا می گویم آدم ها همدیگر را ببخشند شخصا هم رعایتش کنم. اگر بگویم اینجا این اتفاق بد است روی آنتن هم اگر این کار را انجام دهم حداقلش این است که در درون خودم بدانم کار اشتباهی انجام دادم. مادرم همیشه به من می گوید هیچ وقت دروغ نگو، حتی اگر به نظر بیاید که رفتار صادقانه ات خوب نباشد اما خوبی اش این است که حداقل دشمن خدا نیستی.
 

در یکی از قسمت ها به دکور برنامه خودتان انتقاد کرده اید. واقعا نظرتان این است یا این بخش شوخی بود؟

چون قرار است راست بگوییم دکورمان نقاط ضعف زیادی دارد. البته ما جلسه پشت جلسه داریم و با حضور طراح قرار است در دکور اصلاحاتی صورت بگیرد و به ایده و نگاهی برسیم که شادابی برنامه بیشتر شود. ما در «فرمول یک» کار جدیدی کردیم، پس زمینه و همه دیوار ها کاملا سفید است و فقط با نور بازی می کنیم. این کار جدید می تواند جواب بدهد یا ندهد اما از حق نگذریم ایجاد انحنا روی چوب کار سختی است که در این دکور عملی شده.
«ویتامین سه» نزدیک به دو سال روی آنتن بود، این برنامه را تا چه زمانی قرار است ادامه بدهید؟

تا هر جایی که ما را بخواهند ما دوست داریم بمانیم.
آقای حسین خانی که در گفت وگویی زمان پایان برنامه را اوایل اسفند اعلام کرده است. سال آینده باز خواهید آمد ؟

هرچه آقای حسین خانی بگوید همان درست است.
ممکن است اجرای برنامه تحویل سال 96 با شما باشد؟

بسته به نظر مدیران سازمان است.

اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها -

علی ضیا: زیادی خودم هستم


برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین