کد خبر: 84572567
تاریخ انتشار: سه شنبه 30 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » زمان برگزاری ششمین همایش قلب و فناوری های نوین و همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:
آکاایران: دبیر علمی کنگره قلب و فناوری های نوین با اشاره به اینکه از دیابت به عنوان سرطان سرخرگ ها یاد می شود، گفت: همکاری مشترک متخصصین قلب، مغز و غدد با یکدیگر ضرورت دارد
,پایگاه خبری آکا ایران، آکا ایران، پایگاه خبری علمی،آموزشی و تحصیلات تکمیلی آکا ایران، دانشنامه روانشناسی و علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره ؛ کنکور، هدایت تحصیلی، اخبار استخدامی، اخبار اجتماعی، روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی,اثرات,مخرب,[categoriy]

زمان برگزاری ششمین همایش قلب و فناوری های نوین و همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد

زمان برگزاری ششمین همایش قلب و فناوری های نوین و همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد -آکاپایگاه خبری میگنا، میگنا، پایگاه خبری علمی،آموزشی و تحصیلات تکمیلی میگنا، دانشنامه روانشناسی و علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره ؛ کنکور، هدایت تحصیلی، اخبار استخدامی، اخبار اجتماعی، روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی,اثرات,مخرب,داروهای,مغز,اعصاب,دکتر,مسعود,اسلامی,قلب,ششمین,همایش,فناوری های,نوین,مشترک,زمان,برگزاری,غدد,دبیر,علمی,کنگره,اشاره,اینکه,دیابت,عنوان,سرطان,سرخرگ,یاد,می شود,گفت,همکاری,متخصصین,یکدیگر,ضرورت,دارد

آکاایران: زمان برگزاری ششمین همایش قلب و فناوری های نوین و همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد

اثرات مخرب داروهای مغز و اعصاب بر عملکرد قلب

میگنا: دکتر مسعود اسلامی در آستانه برگزاری ششمین همایش قلب و فناوری های نوین و همایش مشترک قلب و غدد ، قلب و اعصاب، با اشاره به اینکه بیماری‌های قلبی ، منجر به عوارض مغزی نظیر سکته مغزی شده و یا گاهی بیماری قلبی با علائم عصبی تظاهر می‌کند، گفت: از طرف دیگر نیز بیماری‌های مغز و اعصاب می‌توانند منجر به عوارض قلبی عروقی شوند.

به گزارش آکاایران: بیماری‌های غدد داخلی خصوصا  بیماری‌های تیروئید و دیابت می‌توانند تاثیری شدید و مخرب برسیستم قلبی عروقی داشته به نحوی که از دیابت به عنوان سرطان سرخرگ ها یاد  می‌کنند.

اسلامی با اشاره به اینکه در طی این کنگره متخصصین قلب با متخصصین مغز و اعصاب و غدد سعی می‌کنند که به درک کامل تری از این بیماری ها یا عوارض آنها برسند، افزود: گاهی اوقات داروهایی که برای درمان بیماری های قلبی مصرف می شوند مثلاً مهار کننده بتا می تواند باعث بروز عوارض عصبی نظیر افسردگی و یا عوارض غدد نظیر افزایش قند خون شوند.

بالعکس داروهای غدد مانند لووتیروکسین می تواند باعث تپش قلب شود. از طرف دیگر مصرف برخی از داروهای مغزی می‌تواند باعث نامنظمی‌های شدید قلبی شود . بنابراین همکاری مشترک بین این سه تخصص ضرورت فراوان دارد.

دبیر علمی کنگره  قلب و فناوری‌های نوین و همایش مشترک قلب و غدد، قلب و اعصاب  گفت: این کنگره به همت انجمن آترواسکلروز ایران و همکاری انجمن نورولوژی و سکته مغزی ایران و انجمن غدد برگزار می‌شود.

اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه در سال های اخیر با درمان های دارویی و غیر دارویی جدید، توانسته‌ایم تا حد بسیاری جلوی عوارض مغزی بیماری های قلبی را بگیریم. برای مثال کنترل مناسب تر فشارخون بالای شریانی نقش بارزی در کاهش سکته های مغزی دارد و استفاده ار روش های الکتروفیزیولوژی و یا داروهای جدید نقش مهمی در جلوگیری از عوارض مغزی نامنظمی های قلبی دارد. از طرف دیگر کنترل دقیق تر قند خون و چربی های خون در بیماران دیابتیک، ریسک عوارض قلبی و مغزی را به طور مشخص می کاهد.

وی یادآور شد: خوشبختانه داروهای جدید خوراکی پایین آورنده قند خون و انسولین‌های جدید در کنترل قند خون بسیار موثرترند. بارها بیمارانی که با کندی ضربان قلب برای گذاشتن باطری قلب یا همان پیس میکر معرفی شده اند که آزمایشات نشان می دهد که علت کم کاری تیروئید بوده و صرفاً  با مصرف قرص تیروئید  ضربان قلبشان به حد طبیعی افزایش یافته و نیازی به پیس میکر نخواهد بود.

دبیر علمی کنگره  قلب و فناوری‌های نوین همایش مشترک قلب و غدد ، قلب و اعصاب  خاطرنشان کرد: امیدواریم که در آینده شاهد برگزاری کنگره‌های مشترک با همکاران متخصص رشته‌های دیگر مانند سرطان، خون، گوارش، طب ورزشی، بیهوشی و... باشیم.

ششمین همایش قلب و فناوری‌های نوین و همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد  ۱۴ و ۱۵ بهمن در پژوهشگاه نیرو واقع در شهرک غرب،انتهای بلوار شهید دادمان،پژوهشگاه نیرو، تالار فردوسی برگزار می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام از اینجـــــــــــا اقدام نمائید.
ورود به کانال میگنا

مهـر

مقالات پزشکی و بهداشتی -

زمان برگزاری ششمین همایش قلب و فناوری های نوین و همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین