کد خبر: 84608841
تاریخ انتشار: سه شنبه 30 آذر 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - سلامت » تاثیر اضطراب در افزایش قند خون
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - سلامت:

آکاایران: متخصص دیابت با اشاره به اینکه اضطراب سبب ترشح هورمون کورتیزول و ماندگاری این هورمون در خون باعث افزایش قند می شود گفت: دیابتی ها ۲ برابر در معرض این خطرند و باید از اضطراب به شدت دور باشند.

به گزارش آکاایران:

,[categoriy]

تأثیر اضطراب در افزایش قند خون

تأثیر اضطراب در افزایش قند خون -آکا تأثیر اضطراب در افزایش قند خون -آکا

آکاایران: تأثیر اضطراب در افزایش قند خون


مهریار خسروشاهی در مورد تأثیر استرس بر افزایش قند خون اظهار داشت: استرس باعث ترشح هورمونی بنام کورتیزول شده که ماندگاری این هورمون در خون باعث افزایش قند می شود.

وی افزود: در این حالت انسولین نمی تواند قند را به سلول ها برساند و بدن این حالت را مثل یک حالت استرسی می داند و دوباره کورتیزول ترشح می کند البته دیابتی ها دو برابر در معرض این خطرات هستند و باید از استرس به شدت دور باشند.

این متخصص دیابت به بیان اینکه برای کاهش استرس با روش خوردن غذا می توانید مواد غذایی استرس را تا حدودی کاهش دهید، عنوان داشت: ماست، شکلات تلخ، مرکبات، بادام، کلم بروکلی، سیر و چای در این رابطه می تواند موثر واقع شود.

خسروشاهی به ۸ روش مفید کاهش استرس اشاره کرد و گفت: از قطع ارتباط با دیگران احساس گناه نکنید، تا زمانی که موضوعی برای نگرانی ندارید نگران نباشید و وسیله ای که دارید دوباره نخرید همچنین فکر نکنید که همیشه باید در حال انجام کاری باشید.

وی بیان داشت: حتما از تعطیلات تان استفاده کنید و حتی اگر می توانید دور هم با دوستان جمع شوید و بگویید و بخندید، همچنین به هیچ وجه خود را با کسی مقایسه نکنید و فقط خود را با یک هفته پیش خود مقایسه کنید و در صورت نداشتن پیشرفت، تغییراتی در خود ایجاد کنید.

این متخصص دیابت ادامه داد: تمام زندگی خود را روی یک شخص یا یک اتفاق سرمایه گذاری نکنید و یادمان باشد زندگی بدون مشکلات هیچ معنی نخواهد داشت پس با هر توانایی مالی مشکلات با ما هستند و وقتی از پس یک مشکل برمی آییم، لذت می بریم.

مقالات پزشکی و بهداشتی -

تأثیر اضطراب در افزایش قند خون

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین