کد خبر: 84726507
تاریخ انتشار: چهارشنبه 01 دي 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » یلدای فقر برای پاکبانان زحمتکش شهرداری کرمان/ دریغ از حداقل حقوق شهروندی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

آقای رئیس جمهور! در منشور حقوق شهروندی شما، کارگری که 5 ماه حقوق نگرفته چه جایگاهی دارد؟

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
یلدای فقر برای پاکبانان زحمتکش شهرداری کرمان/ دریغ از حداقل حقوق شهروندی

به گزارش کرمان خبر، یلدا یک سنت ایرانی است که در آخرین شب پاییز که طولانی‌ترین شب سال به حساب می‌آید، مردم با به جا آوردن سنت حسنه‌ی صله رحم و دیدار اقوام با محوریت بزرگترها، این شب را گرامی می‌دارند.

یکی از اقشاری که در این شب به خاطر مردم و از روی احساس وظیفه، در کنار خانواده نیستند، قشر زحمتکش ماموران نظافت شهر در شهرداری می‌باشند. 

امسال یلدا با طعم نامفهوم و نامحسوس «حقوق شهروندی» همراه شد و ابهامی بر ابهامات حقوقی این قشر افزود.

شب گذشته با تهیه بسته‌بندی‌های حاوی شیرینی و برش‌هایی از هندوانه، به سطح شهر رفتیم تا یلدا را با کارگران زحمتکش شهرداری یا همان پاکبانان گرامی بداریم.

اما شکایت و گله‌ی این عزیزان از عدم دریافت حقوق و دستمزد طی چند ماه اخیر، یلدا را به کاممان تلخ کرد. یکی از این کارگران بزرگوار که دارای مدرک فوق دیپلم بود، گفت: ما چند ماه است که حقوق نگرفته‌ایم و شرمنده‌ی زن و بچه هستیم آنوقت رئیس جمهور از حقوق شهروندی صحبت می‌کند! براستی در منشور حقوق شهروندی، جای ما کجاست؟ آیا وزیران و مدیران هم مانند ما با حداقل حقوق و تاخیر 4-5 ماهه در دریافت آن، زندگی را سپری می‌کنند؟ آیا قانون برای همه یکسان است؟

آقای رئیس جمهور! آیا در تدوین حقوق شهروندی که این روزها داد سخن از آن سر میدهید، حقوق یک کارگر زحمتکش شهرداری به عدالت پرداخت می‌شود؟ آیا شرمندگی مقابل صاحب‌خانه را در منشور حقوق شهروندی تبیین نموده‌اید؟ 

آقای رئیس جمهور! مواضع شما در باب حقوق شهروندی، مرهمی بر زخم عمیق تبعیض طبقاتی موجود در جامعه نیست و در سال‌های اخیر برجام که گره‌ای از مشکلات ما حل نکرده، چشم امیدی هم به منشور حقوق شهروندی‌تان نداریم.

آقای رئیس جمهور! این منشور هم که برگرفته از تعالیم لیبرالیسم است، برای شما جنبه‌ی تبلیغاتی دارد و برای ما هم نان و آب نمی‌شود.

آقای رئیس جمهور! آیا حق فرزندان قشر تلاشگر رفتگران شهرداری با فرزندان مدیرانی که عنوان ذخیره نظام را یدک می‌کشند، برابر است؟

دیشب در لحظاتی که همه‌ی ما دور هم جمع بودیم و با انواع میوه، غذا، شیرینی و آجیل از خودمان پذیرایی می‌کردیم، کارگران شهرداری در خیابان‌های شهر مشغول نظافت و جاروب بودند. این قشر چنان در مشکلات مالی و اقتصادی غوطه‌ورند که یلدا برایشان مفهومی نداشت.

آقای رئیس جمهور! کارگران و بسیاری از اقشار جامعه در یلدای فقر و تورم، روزگار را سپری می‌کنند و شعارهای شما مبنی بر گشایش اقتصادی، در زندگی‌شان نمودی ندارد. کاش حالا که چرخ زندگی مردم نمی‌چرخد، حداقل سانتریفیوژها می‌چرخید.

photo_2016-12-21_07-54-54photo_2016-12-21_07-54-52

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین