کد خبر: 84734892
تاریخ انتشار: چهارشنبه 01 دي 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » وجود ۱۵هزار راننده در ناوگان حمل و نقل استان کرمان / قریب ۲ هزار کیلومتر راه در استان کرمان برفگیر است.
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مقبلی با اشاره به وجود ۹ هزار کیلومتر راه دراستان کرمان گفت: از این میزان راه در استان کرمان قریب ۲ هزار کیلومتر آن برفگیر است.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
 وجود ۱۵هزار راننده در ناوگان حمل و نقل استان کرمان / قریب ۲ هزار کیلومتر راه در استان کرمان برفگیر است.
به گزارش کرمان خبر/خداداد مقبلی مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان کرمان در مراسم گرامیداشت سالروز ملی حمل ونقل، رانندگان و روز راهدار اظهار کرد: ۲۶ آذر سال ۶۲ در بحبوحه جنگ که عمده کالاهای مورد نیاز از بندر هرمزگان وارد کشور می‌شدند و به دلیل حجم بالای کالا، کشور با مشکل حمل کالا از این مبادی مواجه بود.

وی با اشاره به فرمان تاریخی حضرت امام دراین زمان حساس گفت: خوشبختانه رانندگان بسیاری بسیجی‌وار به کمک این بخش آمدند و با حمل کالاهای مورد نیاز مردم کار بزرگی کردند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان کرمان با تشکر از رانندگانی که ساعات زیادی از عمرخود را دور از خانواده و در جاده‌ها می‌گذرانند تا مردم مایحتاج خود را به راحتی در اختیار داشته باشند تصریح کرد: امروز حمل و نقل با سهم 5 درصدی در هزینه‌های خانوار نقش اساسی و زیربنایی در اقتصاد دارد.

وی با اشاره به وجود ۱۵هزار راننده در ناوگان حمل و نقل استان کرمان گفت: این قشر با ۱۲هزار و ۸۰۰ ناوگان حمل و نقل در استان کرمان فعالیت دارند.

مقبلی با تاکید بر حمل ۱۸میلیون تن بار در یکسال گذشته توسط ناوگان حمل و نقل استان کرمان خاطر نشان کرد: از۳۶۵میلیون تن کالایی که در سطح کشور  در طول سال گذشته جابجا شده  سهم استان کرمان بسیار خوب و قابل قبول است.

وی با تقدیر از رانندگان اتوبوس کرمان که در همایش پیاده‌روی اربعین حضور موثری داشتند افزود: ۴۰۰ دستگاه اتوبوس حمل زائر به شلمچه را دراربعین امسال بدون هیچ حادثه ای و در کمال سلامت برعهده داشتند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اول دی روز راهدار خاطر نشان کرد: راهداران بهترین روزها و ساعات عمر خود را بجای آنکه در کنار خانواده باشند در خدمت مردم هستند.

وی با اشاره به وجود  ۹ هزار کیلومتر راه دراستان کرمان گفت: از این میزان راه در استان کرمان قریب ۲ هزار کیلومتر آن  برفگیر است.

مقبلی با تاکید بر وجود ۱۷ گردنه برفگیر در استان اظهار کرد: ۳۵۰ دستگاه ماشین راهداری و قریب ۵۰۰ نیرو در محدوده پاییز و زمستان وظیفه راهداری و حفاظت از راه‌ها را در استان بر عهده دارند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه سالانه۲۰ نقطه حادثه‌خیز را در سطح استان اصلاح می‌کنیم تصریح کرد: خوشبختانه امسال 11.4 درصد کاهش تلفات جاده‌ای داشتیم که اینها همه بواسطه کمک و همدلی دستگاه‌ها از جمله پلیس راه، هلال احمر، اورژانس و دیگر سازمان‌هااست.

 

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین