کد خبر: 84786548
تاریخ انتشار: چهارشنبه 01 دي 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » دیدار جمعی از طلاب شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان با مرجع عالیقدر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

جمعی از علما، اساتید، ائمه جمعه و طلاب بسیجی شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان امروز به همراه جمعی از علما و اساتید شیعه این استان با حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی دیدار و خواستار حضور ایشا در استان خود شدند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر در این دیدار بابیان اینکه یکی از موضوعاتی که در قرآن کریم و فرهنگ اسلامی بر آن تأکید شده مسئله عزت مسلمانان است اظهار داشتند: آیه 8 از سوره منافقون اشاره به این مطلب دارد که عزت از آن خدا، رسول خدا و مومنان است. حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی نخستین اصل عزت را ایمان بیان کردند و افزودند: در سوره آل عمران آمده که خداوند در این دنیا سنن و قوانینی دارد که بر اساس سنن و قوانین این دنیا در حال چرخش است همچنین در قرآن کریم 750 آیه در مورد ایمان به خداوند است چرا که در درجه نخست خداوند به دنبال آن است که در قلب مسلمانان ایمان و عقیده را قوت ببخشد.

ایشان با بیان اینکه دومین اصل عزت را علم است ، گفتند : کسانی که علم توأم با ایمان و ایمان همراه با علم داشته باشند به همان نسبت ترقی و پیشرفت انسان بیشتر می‌شود. مرجع عالیقدر شیعیان سومین اصل را عقل بیان و خاطرنشان کردند: کسانی که حق را از باطل تشخیص می‌دهند قدرت تشخیص می‌دهد، چهارمین اصل آن است که مسلمانان باید دارای قدرت سیاسی و قدرت حکومت داشته باشند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی افزودند: بعد از این که قرنها مردم گرفتار استبداد داخلی و استعمار خارجی بودند در این انقلاب مردم حرکت کرده و با بیداری و هوشیاری حکومتی تحت عنوان ولایت‌فقیه را تشکیل دادند. معظم له پنجمین اصل عزت را فرهنگ ایثار وشهادت عنوان کردند و گفتند: باید دشمنان خود را شناخت و در برابر آنها قدرت جهادی داشته باشیم، سازش و نرمش در برابر آنها درست نیست و همیشه باید در برابر آنها قدرت داشته باشیم.

ایشان ادامه دادند : دشمن همواره در کمین ما است و برای آنکه با قوه و قدرت باشیم باید عزت و عظمت خود را حفظ کنیم. تمام مومنان مانند یک پیکر واحد هستند و افراد مؤمن باید پیوند و اتحاد داشته باشند تا وحدت و اتحاد خود را حفظ کنند. مرجع عالیقدر تقلید شیعیان با بیان اینکه دشمن با درست کردن داعش و گروه‌های تکفیری به دنبال ایران هراسی و اسلامی هراسی است، خاطرنشان کردند : دشمن با پول و تجهیزات می‌خواهد در میان ما تفرقه ایجاد کند. وحدت و اتحاد یکی از سنگرهای مهم است و هر چه قدر اتحاد ما بیشتر باشد بهتر می‌توانیم در برابر دشمن ایستادگی کنیم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی اظهار داشتند : آخرین سنگر در برابر دشمن آن است که باید سعی کنیم مبادا گرایش و نرمشی در برابر دشمن داشته باشیم، ایران آخرین مکان تاخت‌وتاز بود اما درنتیجه قیام دشمن قلع‌وقمع شد و نظام قوی به وجود آمد. ایشان اضافه کردند : همیشه باید آمادگی فکری، روحی، اطلاعاتی، اقتصادی خود را در برابر دشمن حفظ کنید همچنین در برابر شیعه لندنی و سنی‌های آمریکایی باید قوی بود چرا که اینها همه کار دشمن است و برای بدبین کردن شیعه است و باید در راه سقوط آنها تلاش کرد.

معظم له درپایان این دیدار کتابی با عنوان «اسلام مجسم» به حاضران اهدا کردند و از سفرشان به استان سیستان و بلوچستان برای ملاقات با علما، فرهیختگان و مردم اهل تسنن این استان خبردادند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین