کد خبر: 84898103
تاریخ انتشار: پنجشنبه 02 دي 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » کرمان 39 درصد سهم معدن کشور را به خود اختصاص داده است/ وجود58 پروژه اقتصاد مقاومتی در سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان گفت: 58 پروژه اقتصاد مقاومتی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان داریم که خروجی این پروژه ها حدود 33 هزار میلیارد تومان و 13 هزار نفر اشتغال دارد.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
کرمان 39 درصد سهم معدن کشور را به خود اختصاص داده است/ وجود58 پروژه اقتصاد مقاومتی در سازمان صنعت، معدن و تجارت  کرمان

به گزارش کرمان خبر / مهدی حسینی‌نژاد صبح امروز در شورای توسعه و برنامه‌ریزی با حضور استاندار کرمان اظهار داشت: سهم تولید ناخالص داخلی استان از کل کشور 3.1 درصد است که 37 درصد مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

وی بیان داشت: 15 درصد از 37 درصد سهم تولید ناخالص داخلی استان کرمان مربوط به صنعت، 12 درصد مربوط به معدن و 10 درصد مربوط به تجارت است و تلاش می‌کنیم، سهم 37 درصدی کرمان را به 48 درصد ارتقا دهیم.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان یادآور شد: استان کرمان همچنین 39 درصد سهم معدن کشور را به خود اختصاص داده است.

حسینی‌نژاد با اشاره به اینکه برای رسیدن به برنامه 48 درصدی یکسری وظایف در سازمان صنعت، معدن و تجارت در حال انجام است، ابراز داشت: 581 طرح با پیشرفت 20 درصد در استان کرمان داریم که امکان بهره‌برداری آنها تا سال 99 وجود دارد و باید 16 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری تا پایان برنامه ششم در استان کرمان داشته باشیم.

وی عنوان کرد: 58 پروژه اقتصاد مقاومتی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان داریم که خروجی این پروژه‌ها حدود 33 هزار میلیارد تومان و 13 هزار نفر اشتغال دارد.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کرمان ابراز داشت: سالانه 60 میلیون تن استخراج مواد معدنی در استان کرمان داریم و 99.6 درصد ارزش تولیدات مواد معدنی استان کرمان اختصاص به آهن، مس، زغال‌سنگ و کرومیت دارد.

حسینی‌نژاد با اشاره به اینکه 6 هزار محدوده معدنی در استان کرمان شناسایی شده است، بیان کرد: 4 هزار و 700 محدوده معدنی در استان کرمان توسط سامانه تعیین‌تکلیف شد و مسیر سرمایه‌گذاری در حوزه معدن در استان کرمان هموارتر شده و تعیین‌تکلیف 270 مجوز شن و ماسه در صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه استان کرمان به لحاظ صادرات غیرنفتی رتبه سوم کشوری را دارد، اضافه کرد: 58 هزار واحد صنفی در استان کرمان فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان ادامه داد: در هشت ماه طی سال جاری نسبت به سال گذشته 43 درصد رشد صادرات در استان کرمان را شاهد هستیم.

حسینی‌نژاد بیان داشت: فرش کرمان را به صورت ویژه دنبال می‌کنیم و برنامه ما این است در طراحی، تولید و بازاریابی فرش کمک دهیم و میزان تولید را از 251 هزار متر مربع به 400 هزار متر مربع در پایان برنامه ششم برسانیم.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین