کد خبر: 84921811
تاریخ انتشار: پنجشنبه 02 دي 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » مشارکت نخبگان در امر توسعه از سیاست های مدیریت استان است/کرمان در آینده نزدیک از استان های برتر کشور خواهد شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

استاندار کرمان گفت: استان کرمان در مسیری حرکت می کند که در چند سال آینده یکی از استان های برتر کشور خواهد شد، البته اگر انتظاراتی که از حکومت مرکزی اعلام کردیم، انجام می شد، سرعت بیشتری در اجرای کارها داشتیم.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
مشارکت نخبگان در امر توسعه از سیاست های مدیریت استان است/کرمان در آینده نزدیک از استان های برتر کشور خواهد شد

به گزارش کرما خبر/علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد: به غیر از بخش های معدن، صنعت و بازرگانی که براساس ضوابط مراحل را طی می کنند، یکسری طرح ها وجود دارد که تاثیرات نسلی، جامعه شناسی و اجتماعی و تبعاتی در حال و آینده دارد و ممکن است موسسات و بنگاه هایی در سطح استان و کشور پیشنهاداتی برای توسعه استان کرمان داشته باشند.

وی افزود: پیش بینی شده این طرح ها در جامعه مشورتی نخبگان کرمان با حضور 100 نفر عضو ارائه و هرگونه ایده و طرحی که آثار اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دارد در معرض نقد و بررسی بگذاریم.

رزم حسینی تصریح کرد: این امر موجب هم اندیشی نخبگان در توسعه استان شده و شاهد توسعه در سطح استان کرمان خواهیم بود و می تواند زیربنای بسیاری از اقدامات در آینده باشد.

وی بیان کرد: مشارکت نخبگان در امر توسعه از سیاست های مدیریت استان است و تاکنون به صورت غیرمتمرکز این کار را کرده ایم و قرار شد جنبه رسمی به آن بدهیم و هفته آینده نخستین جلسه را برگزار می کنیم.

استاندار کرمان گفت: استان کرمان در مسیری حرکت می کند که در چند سال آینده یکی از استان های برتر کشور خواهد شد، البته اگر انتظاراتی که از حکومت مرکزی اعلام کردیم، انجام می شد، سرعت بیشتری در اجرای کارها داشتیم.

وی افزود: قوانین مزاحم، بروکراسی، دعواهای سیاسی و ... موجب شده کشور و استان ما در مسیر توسعه بهتر قرار نگیرد، اما در مجموع کرمان در شرایط خوبی است و در اقتصاد مقاومتی مردمی اتفاقات خوبی افتاده و سعی می کنیم در آینده نزدیک گزارشاتی که ثمره آن را مردم به چشم ببینند، ارائه دهیم.

رزم حسینی با اشاره به اینکه باید رسانه ها برای ارائه خدمات کمک کنند و با منفی بافی بذر ناامیدی به مردم ندهند، تصریح کرد: رسانه هایی که اهل نقد منصفانه هستند، دستگاه های اجرایی به آنها پاسخگو خواهند بود.

وی در ادامه بیان کرد: توسعه جنوب استان کرمان مسیر خوبی را پیدا کرده و از قلعه گنج آغاز شد و در حال توسعه در مناطق جنوبی، شرقی و حتی شمال استان است و امروز مردم به حوزه اقتصاد امیدوار شدند و در این صورت قوام نظام تقویت می شود.

استاندار کرمان اظهار کرد: در حوزه کشاورزی در جنوب استان کارهای خوبی انجام شده و از ریاست سازمان جهاد کشاورزی و همکارانشان تشکر می کنیم. البته کارهای زیادی هنوز باید در منطقه صورت بگیرد.

وی افزود: با توجه به حرکتی که در استان کرمان در زمینه حقوق شهروندی صورت می گیرد، استان کرمان پیشگام است و امروز نخستین جلسه را با حضور معاون رییس جمهور برگزار می کنیم و با توجه به فعالیت های استان، اعتدال و سطح عقلانیت سیاسی در استان مورد اذعان همه است.

رزم حسینی تصریح کرد: این همدلی، فضایی است که می تواند به همه مدیران اجرایی کمک کند که برای مردم کار انجام بدهند و مدیران باید با دستگاه های مرکزی برای بودجه رایزنی کرده و از ظرفیت نمایندگان در مجلس استفاده کنند.

وی بیان کرد: ارتقاء درآمدی استان نشان می دهد چه تحولاتی در استان کرمان رخ داده که سه برابر متوسط کشوری شاهد افزایش درآمدها هستیم.

استاندار کرمان گفت: موسسات غیردولتی معین مناطق اقتصادی استان کرمان در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی تلاش خواهند کرد و اکنون تعدادی از این موسسات به طور داوطلبانه متقاضی ایجاد مراکز ترک اعتیاد بدون اعتبارات دولتی هستند و آنچه که در توسعه توسط بخش غیردولتی دنبال آن هستیم، در حال پیش رفتن است.

 در این جلسه مصوب شد که احداث ساختمان های مسکونی، تجاری و تفریحی در محور هفت باغ علوی بیش از 12 متر ارتفاع نداشته باشد.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین