کد خبر: 85275044
تاریخ انتشار: شنبه 04 دي 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » ضابطه مندی شوی لباس و مدلینگ در استان / با ترویج فرهنگ غربی مقابله شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در جلسه هماهنگی نمایشگاه عفاف و حجاب مطرح شد؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

photo_2016-12-21_09-49-20

به گزارش فاطر24، در جلسه هماهنگی نمایشگاه عفاف و حجاب ممانعت از ترویج فرهنگ منحط غرب به اسم ترویج فرهنگ اسلامی تحت عنوان شوی لباس و مدلینگ مورد بحث قرار گرفت.

حجت الاسلام محمدباقر کریمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در این جلسه از تشکیل کارگروه ساماندهی مد و لباس در استان خبر داد و اظهار داشت: تمامی اشخاص اعم از حقیقی، حقوقی یا دولتی برای ایجاد نمایشگاه حجاب و عفاف یا مد و لباس و یا اجرای شوی زنده مد و لباس باید از این کارگروه مجوز بگیرند.

وی با توجه به وجود آسیبها و تلاشهای معاندان برای رخنه در فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی کشور، افزود: کارهایی که به اسم ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی صورت می گیرد نباید محل جذب مشتری برای رفتارهای غیر اسلامی باشد، به ویژه در شوی لباس افراد مجوز آرایش کردن و استفاده از تیپها و ژستهای غربی را ندارند.

یکی از بزرگترین آسیبهای جامعه فرهنگی ایران عملکرد انفعالی این قشر است، دشمنان اسلام از دوران رضاشاه پهلوی با کشف اجباری حجاب بانوان مومن و متدین ایرانی کار دریدن و از هم پاشیدن فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی را آغاز کردند که در نتیجه آن به جامعه ای که رفتارهای غیراخلاقی در سایه تعالیم اسلامی از آن هجرت کرده بود، آسیبهای اخلاقی جدی رسیده و مردم با دو نوع فرهنگ مواجه شدند.

نفوذ فرهنگ منحط و مبتذل غرب در ایران با دو نوع برخورد از سوی دو قشر مواجه شد، قشری متدین و مذهبی که بر اساس تعالیم دینی و باورهای فطری و عقلی چنین فرهنگی را به ضد انسان و انسانیت دانسته و برای اثر ناپذیری از این فرهنگ ابتذال تلاش کردند و قشری که نفسانیت را بر عقلانیت ترجیه داده و با رها کردن نفس آماره ژست روشنفکری به خود گرفته و به استقبال چنین فرهنگ پر از فساد و بی بندوباری رفتند.

photo_2016-12-21_09-50-08

فعالیت و مبارزه قشر متدین در دوران پهلوی و مقابله آنان با فرهنگ پر فساد غربی با پیروزی انقلاب اسلامی نتیجه و ثمر داد و پس از پیروزی عرصه برای قشر به اصطلاح روشنفکر تنگتر شد.

آغاز جنگ تحمیلی که مخلصترین نیروها را جذب خود کرد و عدم رغبت نیروهای مومن و انقلابی که هنر سینما و فیلم را مختص روشنفکرنمایان می دانستند، سبب شد به مرور و در اثر غفلت از روشنفکرنمایان رسانه داخلی تبدیل به وسیله ای نرم برای تغییر نرم فرهنگ دینی مردم و سوق دادن زیرکانه آنها به سمت سبک زندگی غربی شود.

رهبر معظم انقلاب نزدیک به 25 سال است که در این کشور نسبت به تهاجم فرهنگی و جنگ نرم هشدار می دهند و علاج این درد را در ورود نخبگان متدین به عرصه رسانه و تولید آثار سازنده و ترمیم کننده معرفی می کنند.

به دلیل ناآشنایی قشر متدین با فضای رسانه ای یا عدم علاقه آنان به ورود جدی تر به چنین عرصه ای همچنان این میدان محل جولانگاه روشنفکرنمایان غرب پرست است که از گرویدن به باورهای دینی و ترویج فرهنگ اصیل دینی امتناع کرده و در قالب برنامه های فرهنگی حتی با عنوان نمایشگاه مد ولباس اسلامی ایرانی یا شوی لباس اسلامی ایرانی برای هر چه غربی تر کردن فرهنگ کشور می کوشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ضمن توجه به مسائل فوق، گفت: فرهنگ بومی و آداب و پوشش سنتی مردم ایران که منطبق بر باورهای دینی است از تنوع و زیبایی خاصی برخوردار است اما تهاجم فرهنگی مانع از گرایش جوانان به چنین پوششهایی شده است.

وی تصریح کرد: طراحان مومن، نخبه و خوش فکر باید به این عرصه ورود کرده و با توجه به فرهنگ بومی هر منطقه به طراحی مد و لباسهایی بپردازند که در کنار داشتن تنوع رنگ و زیبایی برای هر دو قشر مذهبی و غیرمذهبی جذابیت داشته و قابل استفاده باشد.

حجت الاسلام کریمی توجه به نوع پوشش کودکان و آقایان در کنار طراحی برای پوشش بانوان را الزامی عنوان و اضافه کرد: پوشش مناسب را از کودکی باید به فرزندان خود آموزش دهیم و در کنار بانوان باید به نوع پوشش آقایان که دچار تغییر شده و بعضا پوششهای نامناسبی دارند، توجه کرد.


انتهای پیام /

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین