کد خبر: 85412521
تاریخ انتشار: یکشنبه 05 دي 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » چاپ عکس اشتباهی یک مجرم در روزنامه کرمانی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

طبق قانون انتشار تصویر وعکس متهمان صرفا بایستی با مجوز مقام قضائی صورت پذیرد که در این پرونده تاکنون چنین مجوزی صادر نگردیده است و انتشار دهندگان این تصاویر مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
چاپ عکس اشتباهی یک مجرم در روزنامه کرمانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، در چند روز گذشته خبر قتل  10 نفر از اهالی یک خانواده و همسایگانش در روستای جهان‌آباد از توابع شهرستان فهرج در شرق استان کرمان ، جز پربازدید ترین خبرهای روز استان بود .

در این میان اخبار ضد و نقیض فراوانی از جمله کشتار در خواستگاری ، قتل زنجیره ای و... در فضای مجازی منتشر شد .

در این میان اشتباه فاحش یک روزنامه کرمانی در انتشار تصویر غیر واقعی از این مجرم فراری ، باعث واکنش رئیس دادگاه عمومی شهرستان فهرج شد .

ابوذر داوریان رئیس دادگاه عمومی شهرستان فهرج در گفتگو با میزان گفت : عکس منتشر شده از عامل قتل عام هولناک خانوادگی در کرمان متعلق به او نیست.

وی اظهار کرد: طی دو روز گذشته تصاویری از سوی برخی رسانه ها در فضای مجازی مبنی بر نسبت دادن عکس ها به قاتل فراری حادثه تلخ روستای جهان آباد فهرج منتشر گردیده است که کاملا غیر واقعی وکذب است. وی تصریح کرد:طبق قانون انتشار تصویر وعکس متهمان صرفا بایستی با مجوز مقام قضائی صورت پذیرد که در این پرونده تاکنون چنین مجوزی صادر نگردیده است و انتشار دهندگان این تصاویر مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

داوریان اعلام کرد:تلاش ها در جهت دستگیری قاتل فراری همچنان ادامه دارد. 

روزنامه فوق ذکر در شماره امروز، از اشتباه خود عذرخواهی کرده است اما جای بسی تامل است که چرا باید دقت ، واقعیت و قانون  فدای سرعت شود و به جامعه خبر اشتباه تزریق شود ؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین