کد خبر: 85465978
تاریخ انتشار: یکشنبه 05 دي 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » شوی لباس و مدلینگ را لباس زنان و دختران ما نکنید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
به اسم عفاف و حجاب به کام فمینیست ها ؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

به گزارش فاطر 24 ،فرهنگ موضوعی است که بسیار مورد توجه رهبر انقلاب بوده و بارها بر اهمیت آن در جامعه تاکید کرده و حضور مردم در امور مسائل فرهنگی و توجه مسئولین به فرهنگ را تذکر داده اند . در این میان خانواده نقش غیر قابل انکاری در رشد و نمو فرهنگ داشته و اگر انتظار داریم که فرهنگ یک جامعه به سمت کمال برود باید به نقش های که توسط افراد در خانواده متقبل می شوند با دید دقیق نگاه کرد.

 گذری به اتفاقات سه سال گذشته در حوزه فرهنگ در دولت فعلی و  حتی در  دولت های قبلی عدم توجه به مقول رعایت حرمت ها و ارزش ها به وفور دیده و شاهد هستیم که دولت ها در قبال رفتارهای فرهنگی خود چندان مقید به پاسخگویی نیستند .

 در نگاه فرهنگی به جامعه توجه به نقش زنان و همچنین اثر گذاری آنها جز ملزومات امروز جامعه ما بوده و اگر علاقه مند هستیم فرهنگ جامعه به مسیر درست و دقیق برود باید به این بخش از جامعه توجه ویژه ی داشته باشیم.

حسن روحانی که در سخنرانی های انتخابات 92  به مباحث و  مسائل زنان  توجه ی ویژه داشت اما  بعد از حضور در پاستور خانم ملاوردی را به عنوان  فردی که دارای اظهارات جنجالی در حوزه زنان بود انتخاب کرد .انتخابی که در استان به خانم  تاجفر تحت عنوان  مدیرکل دفتر امور زنان و امور خانواده استانداری منجر شد.

  آذربایجان غربی با با درصد جمعیتی نزدیک به 50 درصدی زنان نیز   گرفتار مشکلات بسیاری در این حوزه است .جمعیتی توانمند و دغدغه مند که متولیان امور آنها دغدغه های نظیر مدلینگ و شوی زنده لباس دارند .

سوالی که اینجا مطرح می شود آیا  مشکلات اولویت دار حوزه زنان حل شده است که نوبت به شوی لباس رسیده است! البته بر کسی پوشیده نیست که  مقوله پوشش  و حجاب از مهمترین مسائل زنان است و باید  در رویکردی حساب شده به مقوله مد نیز پاسخ مناسب داده شود  اما این پرداخت باید در چهارچوبی باشد که برای اکثریت نسبی معتقد به فرهنگ اسلامی  قابل قبول است .

باید پرسید مگر موضوع پوشاک قاچاق که به تعبیر وزیر کشور تنها کمیته ای برای حل مسائل آن تشکیل شده است حل شده است که ما به دنبال مدلینگ هستیم .  آیا لباس های  با نوشته های خاص 13 هزار تومانی به نتیجه مناسب رسیده است که شوی زنده لباس دغدغه مسئولان شده است .

سنتی کاملا غربی و با رویکرد استفاده ابزاری از  زن که  تلاش دارند به اسم عفاف و حجاب تن زنان و دختران این استان نمایند .

آیا اشتغال مردان سرپرست خانوار به نتیجه خوبی رسیده است که به اجبار در حال وارد کردن زنان به عرصه کار صنعتی آن هم به اسم احیای دریاچه ارومیه هستیم !

 بی سوادی ، نبود  امکانات لازم اولیه برای بهره بردن زنان از فضای فرهنگی و ورزشی شهر، تحصیل کردگان بیکار دختر و موضوعات دیگر حل شده که اکنون  تلاش می کنند برای لباس و پوشش آنها جشنواره برگزار نمایند!

برگزاری چنین جشنواره ای تنها برای مشغول کردن ذهن مردم و دور کردن از حقیقت است . در این میان دولت به جای حل مشکلات به دنبال پاک کردن صورت مسئله است  و در اصطلاح از چاله وارد چاه می شود .


انتهای پیام / ص. س

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین