کد خبر: 85638433
تاریخ انتشار: دوشنبه 06 دي 1395
خانه » سایت های خبری » آکا ایران - بیوگرافی » افشاگری پولاد کیمیایی درباره تهیه کننده «قاتل اهلی»!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از آکا ایران - بیوگرافی:

افشاگری پولاد کیمیایی درباره تهیه کننده «قاتل اهلی»!


,پولاد کیمیایی, مسعود کیمیایی, قاتل اهلی,[categoriy]

افشاگری پولاد کیمیایی درباره تهیه کننده «قاتل اهلی»

پولاد کیمیایی, مسعود کیمیایی, قاتل اهلی

آکاایران: افشاگری پولاد کیمیایی درباره تهیه کننده «قاتل اهلی»!

آکاایران با مشخص شدن اختلافاتی که بین مسعود کیمیایی و منصور لشگری قوچانی در فیلم «قاتل اهلی» به وجود آمده، پولاد کیمیایی روایت عجیبی از اتفاقاتی که در طول فیلمبرداری «قاتل اهلی» رخ داده، مطرح می کند.

«قاتل اهلی» آخرین ساخته مسعود کیمیایی این روزها حواشی بسیار زیادی را به خود دیده است. که یکی از مهم ترین آنها به اختلاف هایی باز می گردد که بین منصور لشگر قوچانی و مسعود کیمیایی به وجود آمده است. مسعود کیمیایی معتقد است به دلیل عدم فیلمبرداری سکانس های مورد نظر خود، «قاتل اهلی» فیلم او به حساب نمی آید و حتی خواستار عدم نمایش این فیلم در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر شده است.

 

به گزارش آکاایران در همین حال پولاد کیمیایی فرزند مسعود کیمیایی و بازیگر «قاتل اهلی» درباره حواشی پشت صحنه فیلم «قاتل اهلی» می گوید.

 

پولاد کیمیایی درباره حاشیه هایی که از اوایل پیش تولید «قاتل اهلی» به وجود آمد، توضیح می دهد: «در ابتدا باید بگویم فیلمنامه ای به نام «قاتل اهلی» توسط مسعود کیمیایی به نگارش درآمد که بعد از چند نوبت بازنویسی، قرار شد به تهیه کنندگی آقای منصور لشگری قوچانی ساخته شود. بازنویسی هایی که در این فیلمنامه به وجود آمد باعث شد سکانس هایی به فیلمنامه اولیه اضافه و یا کم شود.»

 

او در ادامه ادعا می کند که تهیه کننده این فیلم به سلیقه خود فیلمبرداری فیلم مسعود کیمیایی را متوقف کرد: «بعد از کلید خوردن «قاتل اهلی»، سکانس هایی از آن جلوی دوربین رفت، اما در حالی که هنوز 10 الی 12 سکانس حساس از این فیلم باقی مانده بود، آقای لشگری قوچانی تهیه کننده «قاتل اهلی»، بدون اطلاع کارگردان، کار را متوقف کرد و بنا بر سلیقه خودشان اعلام کردند که دیگر به فیلمبرداری سکانس های باقیمانده نیازی نیست.»

 

بازیگر «جرم» در ادامه این موضوع اضافه می کند: «بخش های ضبط نشده از فیلم، جزو سکانس های بسیار مهم و تاثیرگذار «قاتل اهلی» به حساب می آید که می توانم به سکانس پایانی، رابطه پدر و مادر شخصیتی اصلی، رابطه نقش من با خانم پگاه آهنگرانی و امیر جدیدی اشاره کنم. این قسمت های ضبط نشده، متعلق به سکانس هایی از فیلمنامه ای است که ما برای بازی در آن قرارداد امضا کردیم و ما بعد از خواندن فیلمنامه نهایی حاضر شدیم که در «قاتل اهلی» به ایفای نقش بپردازیم. در زمان فیلمبرداری قرار شد بعد از سکانس  کنسرت، سکانس های باقی مانده از جمله سکانس پایانی فیلم به شکل جداگانه گرفته شود، اما بعد از فیلمبرداری در برج آزادی، آقای قوچانی سفر رفتند و فیلم بلاتکلیف ماند.»

 

دستکاری کردن فیلمنامه و واکنش مسعود کیمیایی

 

پولاد کیمیایی در ادامه می گوید منصور لشگری قوچانی در زمان پیش تولید «قاتل اهلی»، نسخه ای از این فیلمنامه را به مسعود کیمیایی ارائه داد که خود در آن دخل و تصرف کرده بود: «دقیقا به خاطرم دارم زمانی که ما در مشهد بودیم، آقای قوچانی نسخه ای از فیلمنامه «قاتل اهلی» را مقابل مسعود کیمیایی قرار داد که بخش هایی از آن به صورت نقطه چین پر شده بود و از مسعود کیمیایی درخواست کرد که برخی از این نقطه چین ها را با دیالوگ های مخصوص به خود پر کند، اما وقتی آقای کیمیایی کمی از فیلمنامه را ورق زد، متوجه شد که تهیه کننده فیلم به دلخواه خود، دیالوگ هایی به فیلمنامه اضافه کرده است که این موضوع باعث ناراحتی بسیار زیاد آقای کیمیایی شد و ایشان مجبور شد جایگاه آقای قوچانی در سینما را به او یادآوری کند. حتی این اتفاقات باعث شد که مسعود کیمیایی در مقاطعی اعلام کند که از ساخت این فیلم انصراف خواهد داد و کار به جدایی هم کشید. در نهایت با میانجی گری وزارت ارشاد این فیلم هر طور که بود، جلو رفت. آقای قوچانی در زمان ساخت فیلم می خواست اطراف آقای کیمیایی را خلوت کند و در ابتدا دستیار مسعود کیمیایی را تغییر داد و سپس صدابردار کار را عوض کرد تا آدم های خود را سر پروژه بیاورد.»

 

بازیگر «مرگ تدریجی یک رویا» که ابتدا از حضور در فیلم «قاتل اهلی» انصراف داده بود، درباره جدایی خود از این فیلم می گوید:« زمانی که قرار شد فیلم جدید مسعود کیمیایی کلید بخورد و وارد پیش تولید شود من از بازی در این فیلم به دلیل قراردادی که با سعید سهیلی برای بازی در فیلم «گشت ارشاد 2» داشتم، انصراف دادم و حتی این موضوع را رسانه ای هم کردم. بعد از این تصمیم، با آقای قوچانی جلسه ای داشتیم، که ایشان از من پرسید برای جایگزینی نقش خودت چه بازیگری را پیشنهاد می کنی؟ که من هم دوست و همکار عزیزم امیر جدیدی را برای بازی در این فیلم معرفی کردم و خودم هم سر پروژه «گشت ارشاد 2» رفتم. حالا اخیرا من می بینم که ایشان در برخی محافل می گویند که پولاد کیمیایی می خواست در «قاتل اهلی» قهرمان داستان باشد، آخر اگر من چنین قصدی داشتم که همان ابتدا از پروژه انصراف نمی دادم و برای نقش خودم جایگزین معرفی نمی کردم!»

 

اما کیمیایی درباره اتفاقاتی که باعث شد او به پروژه «قاتل اهلی» بازگردد، توضیح می دهد: «وقتی من از پروژه «قاتل اهلی» جدا شدم، آقای کیمیایی به من گفتند بیا و نقش خواننده را بازی کن. من ترجیح می دادم که در فیلم «قاتل اهلی» بازی نکنم، زیرا اصلا الزامی وجود ندارد که بنده در تمامی فیلم های پدرم حضور داشته باشم. اما وقتی که آقای قوچانی اصرار کرد که من این نقش را قبول کنم، با این که مشغله های بسیاری داشتم، بالاخره پیشنهاد بازی در این فیلم را پذیرفتم. حتی پس از پذیرفتن شفاهی این پیشنهاد، دو دل بودم که در «قاتل اهلی» بازی کنم، اما وقتی که آقای پرویز پرستویی شخصا با من تماس گرفتند تا سر پروژه حاضر شوم، دیگر نتوانستم بازی در این فیلم را رد کنم، زیرا پرویز پرستویی بزرگ ما و پیشکسوت بازیگری سینمای ایران است و به احترام ایشان و اصرار شخص تهیه کننده بازی در «قاتل اهلی» را پذیرفتم.»

 

از ابتدا مخالف کار کردن با قوچانی بودم 

بازیگر «زندگی با چشمان بسته» همچنین می گوید از ابتدا مخالف حضور قوچانی به عنوان تهیه کننده فیلم «قاتل اهلی» بوده است : «راستش را بخواهید من از همان ابتدا هم مخالف حضور آقای قوچانی به عنوان تهیه کننده فیلم «قاتل اهلی» بودم، اما چون دیدم پدرم می خواهد بعد از گذشت نزدیک به چهار سال فیلمی را جلوی دوربین ببرد، دیگر نخواستم در این زمینه مانعی ایجاد کنم. حتی من با توجه به اختلافاتی هم که با آقای لشگری قوچانی داشتم، برگشتم و نقش خواننده فیلم را با تمام سختی هایی که داشت بازی کردم زیرا می بایست بر سر دو پروژه حاضر می شدم و نقش خواننده هم تمرینات بسیار زیاد و سختی داشت.»

 

اما یکی از بحث برانگیز ترین مسائلی که پیرامون فیلم «قاتل اهلی» به وجود آمده به سکانس هایی باز می گردد که در فیلمنامه وجود دارد، اما همچنان فیلمبرداری نشده است. پولاد کیمیایی در رابطه با این سکانس ها می گوید : «بعد از این که ما سکانس های کنسرت را گرفتیم، آقای قوچانی به سلیقه خودش تصمیم گرفت فیلمبرداری را متوقف کند و حتی تجهیزات فیلمبرداری را پس دادند. درحالی که سکانس هایی از  بازی من، خانم آهنگرانی و امیر جدیدی در این فیلم همچنان ضبط نشده بود و آقای قوچانی چون به فکر اکران خوب این فیلم بود، اصرار داشت حتما بخش های کنسرت در فیلم وجود داشته باشد.»

 

در شکل فعلی، مخاطب فیلم را نمی فهمد 

کیمیایی در ادامه توضیحات بیشتری در مورد این سکانس های ضبط نشده ارائه می دهد: «پانزده دقیقه از بازی من در فیلم بیرون حذف شده و برخی از مهم ترین سکانس ها از جمله پایان بندی فیلمبرداری نشده اند و این باعث شده داستان فیلم با پراکندگی زیادی مواجه شود. اگر مخاطب فیلم را ببیند در برخی موارد متوجه خط اصلی داستان نمی شود و با خود می گوید که چگونه شخصیتی که من در آن بازی کردم، متوجه برخی اتفاقات شده است که پیش از این تصویری از آن ندیده است. الان در این نسخه از فیلم، شخصیت های من و امیر جدیدی و پگاه آهنگرانی به قول معروف روی هوا هستند و این موضوع فقط مشکل من نیست، چون الان سه بازیگر دیگر مشکل ضعف در شخصیت پردازی دارند. اتفاقا اخیرا من از برخی دوستان شنیده ام که آقای قوچانی گفته اند که پولاد کیمیایی از نقش اش راضی نبوده و می خواسته بیشتر جلوی دوربین باشد و قهرمان بازی درآورد. اولا این که نقش خواننده «قاتل اهلی» بسیار کوتاه، کم حرف و کم حرکت است و نقشی نیست که مثلا من بخواهم با آن سیمرغ بگیرم! مشکل ما تکه پاره شدن خط اصلی داستان فیلم است و این موضوع تنها مشکل من نیست! ایشان حتی به نقش آقای پرویز پرستویی هم رحم نکرده و سکانس هایی از بازی ایشان در «قاتل اهلی» را حذف کرده که باعث شده نقش قهرمان اصلی داستان کمرنگ شود.»

 

 پولاد کیمیایی در رابطه با شکایت کارگردان و سایر عوامل «قاتل اهلی» از تهیه کننده فیلم می گوید: «شکایت ما از آقای قوچانی دو بخش دارد، بخش اول اعتراض ما، به این موضوع باز می گردد که ما برای فیلمی قرار داد بستیم که در فیلمنامه آن شخصیت پردازی های مشخصی داشت،اما حالا سکانس های زیادی از نقش های ما حذف شده و برخی سکانس ها گرفته نشده است، به طوری که کارگردان، فیلمبرداری و... همه متفق القول، معتقدند سکانس های اصلی فیلمنامه هنوز فیلمبرداری نشده است.»

 

او در مورد بخش دوم شکایت عوامل فیلم «قاتل اهلی» از منصور لشگری قوچانی گفت: «بخش دوم شکایت ما به این باز می گردد که قرارداد ما به عنوان بازیگر دراین فیلم به اتمام رسیده است، اما هنوز با ما هیچگونه تسویه ای انجام نشده و حتی لباس های من هم همچنان در گرو این پروژه مانده است. به هر حال کارگردان و نویسنده یک فیلم، حق و حقوقی معنوی نسبت به داستان و قصه فیلم دارد و یک تهیه کننده نمی تواند به واسطه تولید سه چهار فیلم، در فیلمنامه ای که مسعود کیمیایی آن را نوشته است دخل و تصرف کند.»

 

پولاد کیمیایی که از اتفاقات پشت صحنه «قاتل اهلی» به شدت دلخور است، ادامه می دهد: «من این را می توانم بگویم که واقعا خستگی ماه ها تمرین و کار کردن با توجه به اتفاقاتی که امروز برای فیلم افتاده بر تنمان مانده است. آقای قوچانی حتی در روزهای اخیر در برخی محافل گفته اند که بازیگران حاضر نشده اند جلوی دوربین مسعود کیمیایی بروند، در حالی که تمام اشخاصی که تا به امروز با مسعود کیمیایی کار کرده اند، می توانند شهادت بدهند، که آقای کیمیایی اصلا اجازه نمی دهند در فیلمی که خودش کارگردانی آن را به عهده دارد، چنین اتفاقاتی رخ دهد که مثلا یک بازیگر نخواهد جلوی دوربین او حاضر شود. برخی ها باید تا به امروز متوجه شده باشند که نمی توانند در مورد نحوه کار مسعود کیمیایی حرف دربیاورند!»

 

تبلیغات «کارگاه آزاد فیلم» در ماهواره 

بازیگر «سربازهای جمعه» همچنین به بحث ارائه تبلیغات موسسه «کارگاه آزاد فیلم» در شبکه های ماهواره ای از سوی منصور لشگری قوچانی اشاره می کند و در این باره می گوید: «آقای لشگری قوچانی به واسطه فعالیت های تلویزیونی شان در زمینه تبلیغ محصولات در استان ها، از نظر مالی به جایگاهی رسیده اند که امروز به عنوان تهیه کننده فیلم های سینمایی هم شناخته می شوند و می خواهد با قرار گرفتن کنار نام مسعود کیمیایی، آوازه ای برای خود دست و پا کند، که البته اتفاقا امروز توانسته با توجه به این اتفاقات، شکل منفی اسم و رسمی برای خود به وجود آورد. اما یکی از مهم ترین لطمه هایی که در چند سال اخیر به ما وارد شد، ارائه تبلیغات کارگاه آزاد فیلم به شبکه GEM بود که این موضوع از طریق آقای لشگری قوچانی انجام شد و باعث شد که دو ماه تلفن های موسسه «کارگاه آزاد فیلم» قطع شود و این موسسه با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کند، زیرا زمانی ایشان می خواست در «کارگاه آزاد فیلم» شریک شود.»

 

کیمیایی در رابطه با شراکت منصور لشکری قوچانی با مسعود کیمیایی در «کارگاه آزاد فیلم» ادامه می دهد: «آقای قوچانی چندی پیش به ما پیشنهاد داد که در «کارگاه آزاد فیلم» شریک شود و ما هم در ابتدا قبول کردیم، اما ایشان برگه ای جلوی مسعود کیمیایی قرار داد که می گفت 40 درصد از مالکیت این موسسه در اختیار آقای قوچانی قرار گیرد و 40 درصد آن برای آقای کیمیایی و 20 درصد باقی مانده به فرزند آقای قوچانی که این روزها در انگلستان مشغول تحصیل برسد. این قرارداد در واقع ورق کاغذی بود، که اگر پدر من آن را امضا می کرد، تمامی حق و حقوق موسسه «کارگاه آزاد فیلم» بدون آورده مالی در اختیار آقای قوچانی قرار می گرفت و مدیریت این آموزشگاه، از مسعود کیمیایی سلب می شد. حال من شنید ه ام که ایشان در برخی از محافل از واژه «آقازاده» برای من استفاده کرده است. اما همان طور که گفتم مشخص است آقازاده ها چه کسانی هستند.»

 

فرزند مسعود کیمیایی در پایان می گوید: «ما شکایت خود را با مدارکی که در اختیار داریم، از طریق خانه سینما و مجامع قضایی پیگیری خواهیم کرد، چون این گونه نیست که یک تهیه کننده با تولید چهار فیلم، در مولف بودن کارگردانی با نام مسعود کیمیایی تشکیک ایجاد کند و خدای ناکرده بخواهد با آبروی پدر بنده بازی کند.»

 

 از بازیگران بیشتر بدانید

  • دختر علی پروین بازیگر جدید فیلم مسعود کیمیایی
  • یک شب با شقایق فراهانی و مهناز افشار در باشگاه بیلیارد!
  • ابوالفضل پورعرب بعد از مدتها جلوی دوربین می رود
  • خواب مهناز افشار و سحر دولتشاهی در پشت صحنه متروپل! + تصاویر
  • علی پروین در پشت صحنه فیلم تازه مسعود کیمیایی+عکس
  • ماجرای حضور مسعود کیمیایی در قنادی ناصر ملک مطیعی!

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین