کد خبر: 85757570
تاریخ انتشار: سه شنبه 07 دي 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » رمز پیروزی عدم فاصله بین مردم و نظام بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
بازخوانی نه دی در بیانات رهبری ؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

FCtiXj94mlLl

به گزارش فاطر24، 9 دی یادآور روز تبلور بصیرت، آگاهی و ولایتمداری ملت ایران است که فتنه 88 را که بنا به گمانه زنی‏هایی به مدت 10 سال دشمنان داخلی و خارجی افکار خود را روی هم گذاشته بود و برای خلق چنین فتنه و انقلاب مخملی در ایران نقشه کشیدند، ابتر و عقیم کردند.

شاهد این مدعا تحلیل مقام معظم رهبری از حوادث سال 88 است که فرمودند: «دشمنان ما تصور می کردند با رحلت امام(ره)، آغاز فروپاشی این نظام مقدس کلید زده خواهد شد. آنها خیال می کردند امام که رفت، به تدریج این شعله خاموش خواهد شد، این چراغ خاموش خواهد شد. بعد، مراسم تشییع جنازه‌ی امام، آن احساسات مردم، آن حرکت عظیم مردم در حمایت از کاری که خبرگان کردند، این‌ها را مأیوس کرد. یک برنامه‌ریزی ده ساله کردند - این تحلیل من است، این به معنای اطلاع نیست؛ تحلیلی است که قرائن آن را برای ما اثبات می‌کند - ده سال بعد امیدوار بودند که نتیجه بدهد. سال 78 که آن حوادث پیش آمد، آن کسی که این حوادث را خنثی کرد، مردم بودند. روز بیست و سوم تیر سال 78 مردم آمدند در خیابان‌ها، توطئه‌ دشمن را که سال‎ها برایش برنامه‌ریزی کرده بودند، در یک روز باطل کردند. آن روز گذشت. موج دوم، باز یک برنامه‌ریزی ده‌ ساله بود تا سال 88 . به نظرشان فرصتی به دست می‌آمد. به خیال خودشان زمینه‌ها را آماده کرده بودند. مطالباتی هم مردم داشتند - مردمی که وابسته‌ی به نظامند، وفادار به نظامند - فکر کردند از این مطالبات بتوانند استفاده کنند؛ لذا آن قضایای سال 88 به وجود آمد. دو سه ماه تهران را متلاطم کردند - البته فقط تهران را - دو سه ماه توانستند دل‌ها و ذهن‎ها را به خودشان مشغول کنند. اینجا هم مردم آمدند توی میدان. بعد از آنکه باطن‎ها ظاهر شد، در روز قدس مردم دیدند که اینها حرف دلشان چیست، در روز عاشورا فهمیدند که اینها عمق خواسته‌هاشان تا کجاست، مردم عزیز ما به میدان آمدند و حماسه‌ی نُه دی را به راه انداختند. نه فقط در تهران، بلکه در سراسر کشور، میلیون‌ها نفر در روز نهم دی، بعد هم بلافاصله در بیست و دوی بهمن آمدند توی میدان، غائله را ختم کردند. این، هنر مردم است. درود به مردم ایران. درود به ملت مؤمن و مبارز و بصیر و آگاه ایران. ان‌شاءاللَّه به توفیق الهی، مردم همین راه را و همین خط را و همین آرمان را و همین عزم و همت را تا آخر ادامه خواهند داد».

در این تحلیل نقش مردم در حفظ انقلاب و آرمان‏های الهی نظام اسلامی که با خواست و جوش و خروش ملت مومن ایران به پیروزی رسیده است به خوبی در کلام رهبر معظم انقلاب به نمایش گذاشته شده است که چطور دشمنان نقشه‎های چندین ساله را برای تضعیف یا نابودی انقلاب اسلامی کشیده و با شیوه‎ها و شگردهای مختلف برای اجرایی شدن آن‏ها تلاش می‎کنند، اما تنها عواملی که آنان را ناتوان و ناموفق می‎کند ولایت‎پذیری ملت ایران و اعتماد به روشنگری‎ها و رهنمودهای رهبر و امام فرزانه‎ای است که چون دیدبانی آگاه و راهنمایی روشن‎بین همه برنامه‎های دشمنان اسلام و ایران را رصد فرموده و در بزنگاه‎ها و مواقع خطر از همه هجمه‎ها و یورش‏ها ملت را آگاه و مطلع می‎کنند.

ملتی که خیرخواهی و بصیرت امام خود را باور داشته و یقین دارند راهی که ایشان نشان می‎دهند تنها راه حق و وسیله حفظ انقلاب و اسلام است، چشم بر دهان رهبر فرزانه دوخته و با روشنگری‌ها و تبیین ایشان فرق بین حق و باطل، درست و غلط و خدعه یا حقیقت را تشخیص داده و با عملکرد آگاهانه و انقلابی خود فتنه‎ها و خدعه‎های دشمنان متکبر و مستبدی را که جز نابودی این انقلاب هدفی در سر ندارند ابتر می‎گذارند.

دشمنان انقلاب اسلامی ایران نه دشمنان ایران که دشمنان ایران اسلامی و در اصل دشمنان اسلام هستند، هر چند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه پس از رحلت امام راحل(ره) لباس‎ها و رنگ‏های مختلف به تن کرده‎اند تا خود را مردمی آزادی‎خواه و به ظاهر حق طلب نشان دهند، اما از آنجایی که ملت ایران با مردم صدر اسلام و دوره بنی امیه بسیار متفاوت و ملتی آگاه هستند، همواره خدعه بودن عملکرد آنان برای امت انقلابی و الهی نمایان شده و پاسخی درخور از این ملت در برابر نفاق و حیله‏های خود دریافت کرده و امروز جز شیطان و شیطان صفتانی چون خود حامی ندارند.

امام خامنه‎ای رهبر عظیم انقلاب اسلامی به این مساله توجه داده و می فرمایند: «اگر حضور مردم نمی‎بود، اگر فاصله‌ بین مردم و نظام ایجاد می‎‎شد، نظام نمی‎توانست در مقابل دشمنان مقاومتی بکند. این حضور مستحکم مردم است که پشتوانه‌ ایستادگی مسئولان است. این، دو تا نقطه‌ی اصلی است؛ دین و مردم. لذا دشمن هم همین‎ها را آماج حملات خود قرار داده است؛ دین را یک جور، وفاداری و اعتقاد مردم را یک جور. اینکه شما ملاحظه میکنید از سال‎های دهه‌ ۶۰، از دوران حیات با برکت امام(ره)، چه دشمنان بیرونی و چه مزدوران یا نوکران بی‌مزد و منت آن‎ها از داخل، مقدسات دینی را، حقایق دینی را، بیّنات اسلامی را مورد تردید و انکار قرار دادند، این یک چیز تصادفی نبوده است؛ روی این تکیه داشته‌اند. این مسئله از ماجرای سلمان رشدی آغاز شد تا فیلم‌های ضد اسلام هالیوودی، تا کاریکاتورها، تا قرآن‌سوزی، تا حوادث گوناگونی که علیه اسلام در این گوشه و آن گوشه اتفاق افتاد، برای اینکه ایمان مردم را به اسلام و مقدسات اسلامی کم کنند. در داخل کشور، از طرق مختلف، پایه‌های ایمان مردم، بخصوص نسل جوان را متزلزل کنند؛ از اشاعه‌ بی‌بندوباری و اباحه‎گری، تا ترویج عرفان‎های کاذب - جنس بدلی عرفان حقیقی - تا ترویج بهائیت، تا ترویج شبکه‌ی کلیساهای خانگی؛ این‎ها کارهائی است که امروز با مطالعه و تدبیر و پیش‌بینی دشمنان اسلام دارد انجام می‎گیرد؛ هدفش هم این است که دین را در جامعه ضعیف کند».

بر اساس تقسیم بندی رهبر فرزانه و بصیر انقلاب دو عامل را دشمنان ایران اسلامی سد راه خود در شکستن این انقلاب دانسته و برای از بین بردن این عوامل از اول پیروزی انقلاب تا کنون برنامه ریزی داشته و دربرهه‏های مختلف برای کم رنگ کردن این عوامل تلاش کردند؛ جنگ نرم و تهاجم فرهنگی با هدف کاستن از تقیدات دینی مردم از دوران دولت اصلاحات با سر دادن شعار آزادی و هجمه مزدوران داخلی به تقیدات دینی جدی‎تر شد و در دوران خلق فتنه 88 با تزریق یاس و ناامیدی به مردم و بدبین ساختن آنان به تمامی عوامل و مسئولان انقلابی تلاش برای مایوس و جدا ساختن ملت از انقلاب آغاز شد، اما نتیجه همه این تلاش‎ها در 9 دی با خروش و خشم مردم خود را نشان داد که ملت مومن بجای عقب‎نشینی از باورهای خود یا دست کشیدن از انقلاب پخته‎تر شده و بصیرت آنان نسبت به بدخواهان دین و انقلاب افزایش یافت.

امام خامنه‌ای در این مورد با توجه به حوادث سال 88 می‎فرمایند: «بدون تردید دشمن در جدا کردن مردم از نظام اسلامی شکست خورده است. سال گذشته در انتخابات، چهل میلیون مردم کشور پای صندوق‎های رأی رفتند. در واقع یک رفراندوم چهل میلیونی به نفع نظام جمهوری اسلامی و به نفع انتخابات انجام گرفت؛ همین بود که دشمن را عصبانی کرد. خواستند با فتنه اثر آن را از بین ببرند، اما این را هم نتوانستند انجام دهند. مردم در مقابل فتنه هم ایستادند. فتنه‌ی سال ۸۸ کشور را واکسینه کرد؛ مردم را بر ضد میکروب‌های سیاسی و اجتماعی‎ای که می‎تواند اثر بگذارد، مجهز کرد؛ بصیرت مردم را بیشتر کرد».

و سخن پایانی اینکه هر چند در فتنه 88 طغیان دنیاطلبان و هم داستانی آنان با دشمنان داخلی و خارجی طعم شیرین انتخابلت چهل میلیونی و حضور پر رنگ را با زیاده خواهی های خود به مزاج ملت تلخ کردند و آذربایجان غربی هم از این آسیبها مستثنی نماند، اما آنچه این پیروزی تلخ شده را دوباره به کام مردم مومن ایران شیرین ساخت و طعم خوش آن را احیا نمود، حضور پر شور مردم در حماسه 9 دی بود که عشق و علاقه به انقلاب اسلامی و مکتب اهل بیت(ع) را به نمایش گذاشته و همه ایران یکصدا حمایت از انقلاب و بیزاری از منافقین و مخالفین اسلام ناب را که در پوستین میش قصد به دندان کشیدن امت و همه تقیدات دینی آنان را داشتند، فریاد زده و با امام و آرمانهای خود تجدید عهد و میثاق کردند.

 


انتهای پیام / ق

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین