کد خبر: 85897703
تاریخ انتشار: چهارشنبه 08 دي 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » صدیقی: ۹ دی حرکت خودجوش مردم و بدون هیچ بخشنامه ای بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه ۹ دی یک حرکت خودجوش و بدون هیچ بخشنامه ای بود، گفت: فتنه در ذهن عده ای هنوز حل نشده است و فتنه گران گروهی همچون خوارج در بطن انقلاب درست کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
صدیقی: ۹ دی حرکت خودجوش مردم و بدون هیچ بخشنامه‌ای بود

به گزارش کرمان خبر/ آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب  نمازجمعه تهران عصر روز گذشته در مراسم یوم‌الله 9 دی در مسجد لولاگر تهران با بیان اینکه انقلاب ما ادامه حرکت انبیا است، اظهار داشت: دلیل حقانیت انقلاب این است که بهترین، پاکدامن‌ترین و مؤمن‌ترین جوان‌ها خونشان را برای پیروزی انقلاب دادند و ضامن این خون‌ها خداوند متعال است.

وی با تأکید بر اینکه فتنه مقابله با امام و امامت حق است، گفت: فتنه موجب نابودی ارزش‌ها و از بین رفتن زندگی دینی می‌شود.

صدیقی به برخی جنگ‌ها در زمان امامت حضرت علی(ع) اشاره کرد و یادآور شد: دشمنان امام علی(ع) جنگ صفین، نهروان و جمل را علیه امام شیعیان به‌راه انداختند که خود یک فتنه بود؛ چراکه دیدیم در جنگ جمل همسر پیغمبر را مقابل امام علی(ع) قرار دادند.

خطیب نماز جمعه تهران بابیان اینکه در فتنه 88 مارقین، قاسطین و ناکثین حضور داشتند، گفت: آنها هر سه مسئله را یک‌جا جمع کرده بودند؛ چراکه افرادی حضور داشتند که تا دیروز یار امام(ره) بودند.

وی ادامه داد: در فتنه 88 ما شاهد حضور افرادی بودیم که سابقه خوبی در انقلاب داشتند، اما مثل طلحه و زبیر شدند و جوان‌هایی حضور داشتند که درست تشخیص ندادند.

به اعتقاد آیت‌الله صدیقی فتنه 88 داخلی نبود بلکه از بیرون پی‌ریزی شده بود و با کلیدواژه تقلب نیز آغاز شد و با استفاده از شبکه‌های تبلیغاتی و ماهواره‌ای بمباران تبلیغاتی عظیمی را به‌پا کردند.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: کسانی که ادعای تقلب را مطرح می‌کردند احترامی برای قانون و هیچ شخصی قائل نبودند، برای اینکه هم مدعی، هم قاضی و هم مجری بودند.

وی با تأکید بر اینکه مرزشکنان در فتنه حریم ولایت را نادیده گرفتند به نماز جمعه تاریخی مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: بعد از نماز جمعه کلید پیروزی زده شد.

صدیقی ادامه داد: از دیدگاه امام راحل(ره) کارشناسان دینی مقابله با ولی‌فقیه مقابله با امام زمان(عج) است و امام صادق(ع) نیز در این رابطه حدیثی فرموده‌اند، بنابراین آنچه در فتنه سال 88 گذشت مقابله با امام صادق(ع) بود.

خطیب نمازجمعه تهران فتنه سال 88 را قرار گرفتن در مقابل قانون اساسی، قوانین عرفی، امنیت کشور، کمک به دشمنان، ضربه زدن به اقتصاد کشور، زمینه‌سازی برای تحریم توسط دشمنان و ایجاد یک جریان و بدعت جدید در برابر ولایت‌فقیه عنوان کرد.

وی گفت: این فتنه هنوز در ذهن عده‌ای حل نشده؛ چراکه عده‌ای را گمراه و از راه بیرون کردند و علی‌رغم همه بصیرت‌ها برای قاطبه مردم، عده‌ای همچنان طرفدار فتنه هستند.

آیت‌الله صدیقی با تأکید بر اینکه فتنه‌گران گروهی شبیه خوارج در بطن انقلاب درست کرده‌اند گفت: شبکه معاندی درست شده که به دنبال فتنه هستند و به دنبال موقعیتی می‌گردند که یک بار دیگر در کشور ایجاد کنند.

خطیب نماز جمعه تهران بابیان  اینکه 9 دی از آستین اراده الهی بیرون آمد، اظهار داشت: 9 دی بدون هیچ بخشنامه‌ای صورت گرفت و یک حرکت کاملاً خودجوش بود؛ چراکه فتنه‌گران بعد از اردوکشی‌های خیابانی و قانون‌شکنی، نادیده گرفتن شورای نگهبان و ولایت، زمینه‌ای را فراهم کرده بودند تا به امام حسین(ع) اهانت کنند.

وی ادامه داد: عده‌ای شعار نه غزه و نه لبنان را دادند و این یعنی حرف امام هیچ و رسماً به مقابله با شعار و خط امام(ره) پرداختند.

به اعتقاد آیت‌الله صدیقی یکی از برکات فتنه این بود که ثبات قدم، ایمان و عشق ملت ایران را به ولایت‌فقیه ثابت کرد ولی از آن‌سو چهره‌هایی که با امام(ره) بودند یا نبودند مشخص شد و ما را برای فتنه‌های بعدی آماده کرد.

خطیب نماز جمعه تهران با تأکید بر اینکه فتنه سال 88 انقلاب را واکسینه کرد، گفت: 9 دی تجلی خون امام حسین(ع) بود و انقلاب و ولایت‌فقیه را بیمه کرد و آب پاکی روی دست شیطان بزرگ چون انگلیس ریخته شد.

وی با طرح این پرسش که چرا فتنه‌گران توبه نمی‌کنند، گفت: آیت‌الله حائری شیرازی نامه‌ای به فتنه‌گران نوشت و آنان را دعوت به توبه کرد. در جنگ احد نیز عده‌ای پیامبر(ص) را تنها گذاشتند اما بعد حمایت و توبه کردند چه می‌شود این افراد نیز توبه کنند؛ چراکه این همه جنایت صورت دادند و فرصت طلایی را در اختیار تحریم‌کنندگان ایران گذاشتند. امروز بیایند توبه کنند تا مردم هم بدانند لااقل یک رگ غیرت و اصالتی در آنها وجود دارد.

منبع :فارس

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین