کد خبر: 86199583
تاریخ انتشار: شنبه 11 دي 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » فتوحات امروز از نه دی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نه دی اقتدار ساز بود ؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

دانلود

به گزارش فاطر۲۴، نه دی به یک جشن ملی در حالی با فراز نشیب ها مختلف درکشوردرحال برگزاری است که باید نه  دی را تثبیت کننده انقلاب بعد از سی سال دانست. 

امروزه نه دی برای کشور  ثمرات فراوانی دارد که به مرور زمان خود را نشان داده و خواهد داد. شاید یکی از این ثمرات افزایش اقتدار ملی باشد.

اقتدار ملی آنچنان اهمیت دارد که کشور ها بالاترین اولویت خود را افزایش تثبیت این پارامتر توسعه و پیشرفت قرار داده اند.

کشور ها در پس حوادث  از فرصت ها استفاده می کنند تا قدرت چانه زنی خود را افزایش دهند . نه دی نیز در کشور ما موقعیتی این چنینی دارد.

حضور مردم درنه دی  و تجدید پیمان با انقلاب با ایجاد اتحاد و همدلی موجب شد تا دودستگی میان مردم حذف شود. همچنین به ابهامات پایان داد.  این موجب شد تا کشور به انسجام داخلی برسد. لذا قدرت چانه زنی انقلاب به دلیل حمایت مردم در سطح بین الملل و داخلی افزایش پیدا کرد. تلاش دشمن برای مذاکره نیز از این امر نشات می گیرد.

نه دی در سیاست داخلی موجب شد تا جریان های سیاسی  مرتبط با غرب رسوا شوند لذا جریان های معتقد به توان داخلی و الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت بتوانند به کشور کمک نمایند. پس اقتدار داخلی نظام خصوصا در برابر جریان های معاند و اپوزیسیون رشد قابل توجهی داشت.

از بعد دینی اقتدار دینی جمهوری اسلامی افزایش یافت. جریان های دین مدار  خارجی در منطقه  نیز به سبب این اعتماد مردم به خدا و اهل بیت  انگیزه یافتند و  جریان مقاومت رشد قابل توجهی یافت.

طرح الگوی جدید مبارزه با استکبار و نیز مقابله با نفوذ دشمن نیز در پس این اقتدار بدست امده است.

تجربیات امنیتی بدست امده در نه دی نیز به اقتدار امنیتی جمهوری اسلامی کمک وافری کرد. تجربیاتی که بعد ها در سوریه و توسط سردار همدانی  مورد استفاده قرار گرفت.

​اما یکی از جنبه های اقتدار ، اقتدار فرهنگی انقلاب بود.چرا که در فتنه ۸۸ دشمن از نقطه نظر فرهنگی به کشور اسیب زد.

​ضعف رسانه ای خصوصا در شبکه های اجتماعی در حد خطرناکی بود که به کشور اسیب زد.بعد از نه دی کارشناسان به اولین نقطه بحرانی یعنی افزایش قدرت  در این وادی اشاره کردند. قدرتی که امروز. دوستان و دشمنان را انگشت یه دهان کرده است. شاید بتوان گفت شبکه های اجتماعی از محلی صرفا برای معاندین به عرصه جدیدی برای صدور انقلاب تبدیل شده است.

​شاید زمزمه های حرکت فرهنگی سال ۹۲ که اکنون نیز ادامه دارد از ان زمان جدی گرفته شد. چرا که بزرگترین اثر تهاجم فرهنگی در ایام فتنه و واقعه عاشورای ۸۸ دیده شد .

​به عنوان کلام اخر نه دی باعث شد که عمق استراتژیک ناشی از اقتدار افزایش یابد. عنصری که به موفقیت های داخلی و خارجی کشور کمک شایانی کرده و خواهدکرد.

​انتهای پیام / ص

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین