کد خبر: 86281802
تاریخ انتشار: یکشنبه 12 دي 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی: پشت لبخند ظاهری غرب کینه ای عمیق نهفته است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی لبخند دروغین غربی ها را ظاهر سازی دانستند و تاکید کردند: پشت پرده این لبخند کینه ای عمیق از ملت و نظام اسلامی نهفته است.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر شیعیان ظهر امروز در دیدار با اعضای کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان قم، توجه به معماری اسلامی را ضروری دانستند و گفتند: در بخش مرتبط با مأموریت های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، باید دو محور را در نظر داشت، یکی بحث معماری و شهرسازی است و دیگری، توجه به بخش گردشگری است که باید هر دو محور مورد توجه ویژه قرار گیرد. ایشان افزودند: اسلام از ابتدا تأکید فراوانی به بحث عمران و شهرسازی داشته است به طوری که در نامه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر، یکی از 4 محور مهمی که مورد تأکید قرار گرفته، توجه به آبادانی شهرها است و آن حضرت، این موضوع را از وظایف حاکم اسلامی دانسته و تأکید فراوانی بر آن داشته است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تربیت اسلامی و فرهنگ سازی مورد نیاز را از برنامه های اسلام در قرن های گذشته دانستند و خاطر نشان کردند: این فرهنگ در گذشته وجود داشته است که مردم، بیش از آن که به خانه و بناهای خود اهمیت دهند، به مشاهد، مساجد و عمارت های اسلامی توجه داشته اند و آثار فراوانی هم که از آن دوره به جا مانده است، حاکی توجه ویژه به معماری اسلامی است. معظم له با نقل خاطره ای از ساخت مسجد اعظم قم، اظهارداشتند : زمانی که قرار بود این مسجد ساخته شود، آیت الله بروجردی تمام معماران مشهور کشور را دعوت کرد و به آن ها گفت که بنای مسجد اعظم باید بنایی منطبق بر معماری اسلامی باشد و این نشان دهنده توجه ویژه آن عالم بزرگوار به بحث فرهنگ اسلامی در ساخت بناها بوده است که ما نیز باید از این ظرفیت فرهنگی و معماری نهایت استفاده را ببریم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی ادامه دادند : در طول قرن های پیشین، سه خواهر، سه بنای مهم را در کشور ما ساخته اند و یادگار از آن ها مانده است، یکی بنای مسجد گوهر شاد، دیگری بنای شاهچراغ و در آخر بنای حرم حضرت معصومه (س)، که نشان دهنده اهمیت این موضوع و ماندگاری تفکر معماری اسلامی در طول تاریخ بوده است. مرجع عالیقدر در بخش دیگری از سخنان خود، توجه به بخش گردشگری و سرمایه گذاری در این بخش را عامل رونق اقتصادی برشمردندو خاطرنشان کردند: بنده دو سال نماینده امام در اروپا بودم و از نزدیک شاهد بودم که آن ها چگونه با جذب گردشگر و بازدید گردشگران از اماکن تاریخی و فرهنگی، اقتصاد کشور خود را مدیریت می کنند و طی سالهای اخیر نیز یکی از مسئولین کشورهای اروپایی گفت که ما درآمدمان از بخش گردشگری، بیش از درآمد کشور شما در بخش نفت است؛ که این نشان دهنده اهمیت این بخش در جهان امروز است که متأسفانه در کشور ما کمتر به آن توجه می شود.

معظم له تأکید کردند: باید توجه ویژه ای به ظرفیت های بخش گردشگری شود و با سرمایه گذاری مناسب، از این ظرفیت ها استفاده بهینه ای برد، به طور مثال در شهر قم دریاچه نمکی وجود دراد که می توان با اندکی توجه به آن، گردشگران فراوانی را جذب آن کرد، هم چنین کاروان سراهایی که از قدیم وجود داشته است نیز می تواند به عنوان محلی برای جذب گردشگر مورد توجه قرار گیرد. استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه، حضور گردشگران در کشورمان را برای به تصویر کشیدن فرهنگ و امنیت ایران بسیار مناسب توصیف کردند و افزودند: در حالی که کشورهای مختلف جهان درگیر ظلم و به جریانات تکفیری دچار شده اند، کشور ما در اوج امنیت به سر می برد و این می تواند کار را برای جذب گردشگر راحت تر کند و گردشگران می توانند با حضور در ایران با فرهنگ مهر و عطوفت و مهربانی اسلامی مواجه شوند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی خاطرنشان کردند: برخلاف آن چه دشمن به دنبال القای آن است، ما تنها با دشمنان اسلام مخالفیم و با دیگر کشورها و انسان ها با مهر و محبت برخورد می کنیم و همان طور که در دین اسلام وجود دارد، ما یک خشم مقدس و یک محبت مقدس داریم که محبت و دوست داشتن اولیای خدا در بخش محبت و دشمنی با دشنان دین و خدا، در بخش خشم مقدس جای می گیرند. ایشان دشمنی نظام اسلامی با دشمنان را برخاسته از اسلام دانستند و گفتند: ما با کسانی که دستکش مخملی پوشیده ولی زیر آن دست چدنی دارند، دشمنی داریم و هرقدر هم که دشمن به ما لبخند بزند، ما نباید فریب آن ها را بخوریم چرا که آنها در پشت این لبخند، عمق کینه ای که از اسلام و کشورمان دارند را هیچ گاه فراموش نمی کنند و ما نباید فریب این لبخند ظاهری را بخوریم.

مرجع عالی اظهارداشتند : دشمنان بارها، داشته ها و میراث فرهنگی ما را غارت کرده اند و ما می بینیم که بسیاری از آثار تاریخ ما در موزه لندن وجود دارد؛ ما باید قدرتی ایجاد کنیم که ابتدا این آثار را حفظ و سپس بتوانیم آثار جدیدی تولید کنیم که این موضوع، مستلزم تلاش فراوان و نشان دهنده کار سخت و سنگین و مهم سازمان میراث فرهنگی است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین