کد خبر: 86366075
تاریخ انتشار: دوشنبه 13 دي 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی: ولایت فقیه سد محکمی در برابر نفوذ دشمنان است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مرجع عالیقدر شیعیان گفتند : ولایت فقیه شجاع، مدیر و مدبر اثرات و برکات زیادی می تواند به همراه داشته باشد، جلوگیری از نفوذ دشمن و بصیرت دادن به جامعه در برابر فتنه و برنامه دشمنان از جمله آن موارد است که تاکنون این مسئله در جامعه اسلامی نیز به وقوع پیوسته است.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی پیش از ظهر امروز در دیدار رؤسای عقیدتی نیروی انتظامی با بیان این که نهج البلاغه ذخایر عالم است، گفتند: حضرت علی(ع) فرمودند« اساس دین و خلقت، معرفت به خدا است؛ هر آنچه در عالم خلقت وجود دارد، همه نشانه و دلیل بر الوهیت، قهاریت، کمال، جمال و ربوبیت خدا است».

ایشان افزودند: خدا مهمترین هدف از خلقت را در قرآن بیان کردند و فرمود، قرآن کتاب هدایت گر است و انبیای الهی هم آمده اند تا انسان ها را از گمراهی بیرون آورده و به کمال رهمنون کنند. معظم له بیان داشتند: بعد از انبیاء خدا انسان ها را رها نکرد و 12 معصوم(ع) را برگزید تا بشر بتواند برای زندگی بهتر و سالم برنامه مشخصی داشته باشد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی ابراز داشتند: براساس اعتقادات شیعه در زمان غیبت کبری نیز خدا متعال هدایت جامعه اسلامی را به ولی فقیه جامعه الشرایط واگذار کرده تا مردم بتوانند مسیر تکاملی را طی کنند.

مرجع عالیقدر تاکید کردند: ولی فقیه شجاع، مدیر و مدبر، اثرات و برکات زیادی می تواند به همراه داشته باشد؛ جلوگیری از نفوذ دشمن و بصیرت دادن به جامعه در برابر فتنه و برنامه دشمنان از جمله آن موارد است که تاکنون این مسئله در جامعه اسلامی نیز به وقوع پیوسته است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین