کد خبر: 86422094
تاریخ انتشار: سه شنبه 14 دي 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » مطلوب رهبر انقلاب در زمینه اقتصاد محقق نشده است /مثلث توسعه در جیرفت فقط در حد حرف باقی مانده است/نظارت امام جمعه بر روند کار دروغی بیش نبود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
امام جمعه جیرفت:

خطیب جمعه جیرفت گفت:من دو سال در شهرستان جیرفت هستم، طی این دو سال یا جلسه مثلث توسعه برگزار نشده یا از امام جمعه دعوت نکرده اند وبه دلیل عدم حضورم در این جلسات نمیتوانم انها را ارزیابی کنم .

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
مطلوب رهبر انقلاب در زمینه اقتصاد محقق نشده است /مثلث توسعه در جیرفت فقط در حد حرف باقی مانده است/نظارت امام جمعه بر روند کار دروغی بیش نبود

به گزارش کرمان خبر/ اکنون حدود 3سال است که  مطرح شدن وارائه  طرح ویژه مثلث اقتصادی توسه از سمت استاندار کرمان میگذرد،لذا باید به افکار عمومی برای انتظار رویش و نمایش اقدامات و پیگیری های استاندار کرمان حق داد.

گزارش هایی که در هر مناسبت پیش و پس جلسات استان با حضور یاعدم حضور استاندار محترم در خصوص موفقیت های شگرف مثلث توسعه اقتصادی استان بیان می شود در صورت فرض صحت صد در صدی بی شک نمی توانند روزنه ی روشنی برای امید به دستیابی به توسعه پایدار و حصول مدارج پیشرفت تلقی  شوند .

در همین راستا وبه جهت پیگیری اقدامات صورت گرفته درزمینه تحقق مسئله اقتصاد مقاومتی وطرح مثلث توسعه اقتصادی کرمان نظر ائمه جماعت شهرستان های جنوب کرمان که به نه نوعی یکی از سه ضلع اصلی مثلث توسعه اقتصادی هستند  را در خصوص میزان رضایتمندی مردم ومسئولین در شهرستان های مربوطه درباره طرح مثلث توسعه اقتصادی وآثار وبرکات آن جویا شده ایم که در ادامه میخوانید:

حجت الاسلام والمسلمین رضا کرمی پورامام جمعه شهرستان جیرفت دراین زمینه اظهار داشت:بحث اقتصاد مقاومتی یکی از ایده های مقام معظم رهبری بود که بنابر تاکید ایشان باید در تمامی کشور اجرایی بشود و از سال 92 وابتدای شروع کار دولت مقام معظم رهبری سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را مطرح نمودند.

وی گفت:از سال 92 تا به امروز که از سوی مقام معظم مقام معظم رهبری شعارونامگذاری های آنها برگرفته از مفاهیم اقتصادی بوده است وهرساله تاکید بر مسئله اقتصاد  توسط مقام معظم رهبری بیشتر شد تا در سال 95 که از سوی ایشان  شعار اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل مطرح شد واین نشانگر این است که هنوزآن شرایط اقتصادی مطلوب ومد نظر مقام معظم رهبری تحقق پیدا نکرده است ومسئولین در کشور بادی متوجه باشند که مطلوب حضرا اقا از این شعار این بوده است که تاکنون در زمینه اقتصادی به جز شعار به چیزی دست نیافته ایم وباید در میدان عمل حضور پیداکنیم .

امام جمعه شهرستان جیرفت در ادامه با اشاره به طرح مثلث اقتصادی توسعه عنوان کرد:مسئولین تاکنون که ماه های پایانی سال 95 را پشت سر میگذاریم عملا هیچ اقدام مثبت وتاثیر گذاری در زمینه مباحث اقتصادی نداشته اند ودر حال حاضر هم در گیر آماده سازی شرایط برگزاری انتخابات در سال 96 هستند وعملا وقت ورود کردن به حوزه های اقتصادی را ندارند.

کرمی پور تصریح کرد:طرح مثلث توسعه اقتصادی که توسط استاندار کرمان مطرح شده است  فقط در حد طرح وایده وبه روی کاغذ باقی مانده است وعملا هیچ تاثیر مثبتی ازآن قابل مشاهده نیست، وی با اشاره به اینکه استاندار کرمان یکی از اضلاع مثلث توسعه را امام جمعه عنوان کرده است، تصریح کرد ه است : مگر شما نمی‌گویید که امام جمعه بر مثلث توسعه نظارت دارد  این‌ها همه دروغ است، چون تا حالا من در جلسه مثلث توسعه شهرستان جیرفت دعوت نشدم و شرکت نکردم وامضا بنده پای هیچ مصوبه ای نیست .

حجت الاسلام کرمی پور در ادامه  از عدم حضورش در جلسات مثلث توسعه اقتصادی شهرستان جیرفت  خبرداد و در ادامه  توضیح داد: که من دو سال در شهرستان جیرفت هستم، طی این دو سال یا جلسه مثلث توسعه برگزار نشده یا از امام جمعه دعوت نکرده‌اند وبه دلیل عدم حضورم در این جلسات نمیتوانم انها را ارزیابی کنم .

وی خاطر نشان کرد: اینکه اقایان مرتبا در مصاحبات وگفتگو هایشان می گویند این مقدار طرح اجرایی شده است وچه طرح های بهره برداری یا کلنگ زنی شده است که کار آسانی است باید اینها را با سند ومدرک ارائه کنند در فقط در حرف.

کرمی پور در ادامه عنوان کرد:اما به عنوان یک شهروند باید بگویم هیچ اتفاقی که در راستای اقتصاد مقاومتی بوده باشد اتفاق نیوفتاده است ابقی مسائل امورات روز مره مردم منطقه است اینکه بیاییند به یک کشاورز وام 50 میلیونی کاشت صیفی جات بدهند وتحت شرایط جوی محصول با بار ننشید و60 میلیون تومان  خسارت دریافت کنند که کار اقتصادی نیست ،اما می آیند همین  فرد را در حوزه کار افرینی واشتغال زایی معرفی میکنند.

امام جمعه جیرفت تصریح کرد:باید از مردم پرسیده شود که  میزان رضایت مندیشان ازاقتصاد مقاومتی چقدر است ودولت چه کار هایی را برای مردم ومعیشت اقتصادی انها انجام داده است .

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین