کد خبر: 86425861
تاریخ انتشار: سه شنبه 14 دي 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » رئیس جمهور سرمایه گذاری برخی وزرا در خارج از کشور را اعلام کند/ میزان فساد در صندوق فرهنگیان به 12 هزار میلیارد تومان رسیده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
علیرضا زاکانی:

نماینده مجلس نهم گفت: رئیس جمهور نباید فقط به سخن اکتفا کند، بلکه میزان سرمایه گذاری برخی وزرا در خارج از کشور را به مردم اعلام کند.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
رئیس جمهور سرمایه‌گذاری برخی وزرا در خارج از کشور را اعلام کند/ میزان فساد در صندوق فرهنگیان به 12 هزار میلیارد تومان رسیده است

به گزارش کرمان خبر، علیرضا زاکانی دوشنبه شب در نشست سیاسی که در مسجد امام صادق(ع) واقع در منطقه فرهنگیان قم برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی به جایگاه ممتازی در سطح جهان و منطقه رسیده است، اظهار کرد:‌ این کشور در مقام مقایسه با سایر کشورهایی که حرکت خود را با نظام اسلامی آغاز کرده‌اند، بسیار جلوتر است چراکه ایران رویکرد متفاوتی نسبت به آنها دارد.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات اقتصادی جامعه با پیشرفت نظام در عرصه‌های دیگر هم‌خوانی ندارد، اضافه کرد: دشمن به دنبال شکستن حلقه مقاومت بوده اما ایران اسلامی با محوریت رهبر انقلاب اسلامی از رسیدن دشمن به اهدافش جلوگیری کرده است.

نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی از پیشرفت‌های نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف یاد کرد و گفت: این پیشرفت‌ها چشمگیر بوده اما برخی مشکلات نیز وجود دارد که نسبت به رفع آنها هیچ اهتمامی دیده نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون در حالی افرادی در نزدیکی پایتخت مجبور به گورخوابی شده‌اند که بر اساس قانون اساسی دولت مکلف است برای هر فرد ایرانی مسکن را با شرایط مورد نیاز فراهم‌سازی کند و اولویت را به نیازمندان و افراد محتاج اختصاص دهد. با گذشت نزدیک به چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی برخی افراد تغذیه خود را از سطل‌های آشغال جمع‌آوری می‌کنند در حالی که مشکل نظام اسلامی نداشتن سرمایه نیست و خداوند سرمایه‌هایی را در اختیار ملت ایران قرار داده که این سرمایه‌ها بدون نظیر است.

زاکانی با اشاره به اینکه دزدان اقتصادی مشکلات بسیاری را برای نظام اسلامی به دنبال داشته‌اند، تصریح کرد: این افراد به دنبال نابودی نسل مستضعفان هستند و به غارت سرمایه‌های کشور اقدام می‌کنند؛ برخی مسؤولان با رانت و غارت به جایگاه کنونی رسیده‌اند.

وی رفع مشکل مردم را نیازمند برطرف کردن فساد دانست و افزود: میزان فساد در صندوق فرهنگیان بر اساس شنیده‌ها به 12 هزار میلیارد تومان رسیده واین مبلغ فقط به افراد نورچشمی پرداخت شده که در یکی از این موارد نزدیک به 800 میلیارد تومان با چند مورد چک و یک قطعه زمین بی‌ارزش در اختیار یک فرد قرار گرفته است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه اقتصاد کشور مدیریت به سرمایه‌گذارانی خاص واگذار می‌شود، عنوان کرد: این افراد هزاران میلیارد پول را اندوخته کرده و می‌توانند در هر عرصه‌ای مشکل‌ساز شوند.

وی با تاکید بر اینکه 90 درصد از یک‌هزار و 80 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی کشور فقط در اختیار پنج درصد مردم است، مطرح کرد: این گروه باید به همگان معرفی شوند؛ رئیس جمهور که منشور حقوق شهروندی را مطرح کرده و آگاهی مردم را راهکار رفع مشکلات می‌داند نباید فقط به سخن اکتفا کند بلکه به گفته‌های خود جامه عمل بپوشاند و میزان سرمایه‌گذاری وزرا در خارج از کشور را به مردم اعلام کند.

زاکانی با اشاره به اینکه مردم و مسؤولان مسؤولیت‌های بزرگی در قبال ولایت فقیه دارند، تصریح کرد: اکنون مسؤولان رسالت‌های خود را در قبال ایشان انجام نداده‌اند و برخی افراد به حقوق مردم دست‌درازی می‌کنند؛  واگذاری مدیریت بخش اقتصاد به نورچشمی‌ها یک تهدید است که در این دولت تسریع شده و فیش‌های نجومی یک عارضه اندک این بیماری بزرگ است.

وی اضافه کرد: اینکه برخی از وزرا به اصل 142 قانون اساسی بی‌توجه بوده و اموال خود را به قوه قضاییه اعلام نکرده‌اند نشان می‌دهد آنها سرمایه‌هایی دارند که از اعلام آنها نگران هستند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای به حق خودشان قانع نیستند، تصریح کرد: برخی نمی‌خواهند مشکلات مختلف کشور از جمله بیکاری رفع شود؛ در سال 88 سران فتنه از کلینتون خواستند که مردم ایران را تحریم کند تا جبنش سبز ادامه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات کنونی کشاورزی کشور نشان می‌دهد که برخی نمی‌خواهند مردم این کشور مستقل باشند به همین علت برای افزایش واردات کشور، رانت‌ها و وابستگی به بیگانه تلاش می‌کنند.

زاکانی با اشاره به اینکه علاوه بر مفسدان اقتصادی، عناصر نفوذی داخل نیز مانع از رسیدن انقلاب اسلامی به پیشرفت هستند، مطرح کرد: این افراد ترویج ناامیدی را پیشه گرفته و ماموریت دارند تا از پیشبرد امور نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف جلوگیری کنند؛ اینکه نظام اسلامی دارای استقلال غذایی نیست، نشان از نفوذ برخی از توطئه‌گران است که این افراد دستاوردهای نظام اسلامی در عرصه کشاورزی را هدف گرفته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه نظام اسلامی باید با هر فاسدی برخورد کند، گفت: ابتدا فردی که بیشتر دزدی کرده و به قدرت نزدیک است و در حصار حمایت‌ها قرار دارد باید مجازات شود؛ برخی سوءمدیریت خود را کتمان کرده و در مورد کاسبان تحریم سخن می‌گویند در حالی که نظام اسلامی با کاسبی نامشروع مخالف است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه مباحث تکراری و خسته‌کننده‌ای به صورت مستمر توسط دولت مطرح می‌شود، اظهار کرد: دولت فراموش کرده کارهای خود را انجام دهد و سوءمدیریت برگرفته از خستگی، اشرافی‌گری و باور نداشتن به خوبی قبال مشاهده است که با مستضعف‌نوازی هیچ ارتباطی ندارد.

وی با اشاره به اختلاف و پیام‌های متناقضی که از دولت شنیده می‌شود، عنوان کرد: نزاع‌ها و اختلاف در بدنه اجرایی سوءمدیریت‌ها را افزایش می‌دهد و بدون مدیریت جهادی فقط متهم کردن دیگران و حرف‌های تکراری مطرح می‌شود.

زاکانی یادآور شد: اینکه گفته می‌شود بیش از 23 میلیون شاغل داریم اما آمار بیکاران افزایش داشته نشان از تغییر آمارهاست؛ اکنون در حالی از اشتغال در فضای مجازی سخن به میان آورده شده که زیرساخت‌های مختلف برای استفاده از فرصت بزرگ فضای مجازی فراهم نشده است.

وی رفع مشکلات اقتصادی کشور طی 100 روز را نادرست و نشدنی خواند و عنوان کرد: بیکاری به عنوان مشکل نخست کشور در میان مردم قابل احساس است اما با این وجود برخی از داخلی‌ها برای ایجاد اشتغال در خارج از کشور تلاش می‌کنند و نسبت به بیکاری‌های داخل بی‌توجه هستند.

زاکانی با طرح این سوال که آیا کشوری که می‌تواند موشک بسازد قادر به ساخت اتومبیل نیست، اضافه کرد: برخی می‌خواهند این وابستگی‌ها باقی بماند؛ دولت با شرکت خودرو سازی فرانسه وارد مذاکره شده اما متن این قرارداد به بهانه محرمانه بودن به هیأت مدیره ایران خودرو که شرکت صاحب سهم بوده، ارائه نشده است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اوباما تنها رئیس جمهوری بوده که ایران اسلامی را تهدید اتمی کرده است، تصریح کرد: گزارش‌ها و آمارهای غلط آزاردهنده است چراکه در این دولت بارها از رکود رد شدیم.

وی خاطرنشان کرد: بخش‌هایی از دولت در حال زحمت‌کشی هستند اما بخش‌های دیگر زحمت این افراد را نیز به هدر می‌دهند چراکه به آمریکا اعتماد کرده و نسبت به ملت، توانمندی داخلی و وعده‌های خداوند متعال بی‌توجه هستند.

زاکانی با اشاره به سخنان یکی از استاندارها مبنی بر اینکه فقط با صادرات اجناس خود می‌توانیم انقلاب اسلامی را به خارج از مرزها صادر کنیم، مطرح کرد: اکنون اثرات صادرات انقلاب شرایط کنونی را در سطح جهان فراهم‌ کرده است؛ این استاندار تا برگزاری انتخابات کم‌رنگ کردن یادواره‌های شهدا به بهانه سیاسی بودن را خواستار شده است.

وی از رهبر انقلاب اسلامی به عنوان سرآمد انقلابیون نام برد و گفت: اینکه پوتین از زحمات سردار سلیمانی تقدیر می‌کند نشان از بزرگی رهبر انقلاب اسلامی است.

زاکانی با بیان اینکه برخی از سران کشورها و شخصیت‌های برجسته از جمله آمریکای لاتین برای کشور خود از رهبر انقلاب اسلامی تدبیر می‌خواهند، مطرح کرد: در داخل کشور مسؤولان اجرایی نسبت به ظرفیت ایشان بی‌توجه هستند.

وی فرد انقلابی را پاک‌دست، ساده‌زیست و مجاهد خواند و ادامه داد: حضور عناصر انقلابی در صحنه ویژگی شاخص انقلاب اسلامی بوده و سید حسن نصرالله ولایت‌پذیری را عنصر اصلی پیروزی در مقابل رژیم صهیونیستی مطرح کرده است.

نماینده مجلس نهم با تاکید بر اینکه برجام محصول مشترک روحانی و لاریجانی است، عنوان کرد: تسریع در تصویب برجام به علت ارتباط میان این دو شخصیت تاثیرگذار بوده است؛ لاریجانی اعتقادی به تشکیل کمیسیون ویژه برجام نداشت اما به توصیه رهبر انقلاب اسلامی نمایندگان مجلس به تشکیل این کمیسیون اقدام کردند.

وی با اشاره به اینکه اصلاح‌طلبان برای انتخابات پول و برنامه دارند، تصریح کرد: نامزد نخست آنها روحانی است اما با توجه به اینکه محبوبیت او در حال کاهش است به دنبال شخصیت دوم نیز هستند.

زاکانی خاطرنشان کرد: اکنون 20 الی 30 نفر در جبهه اصولگرایی اعلام آمادگی کرده و هر کدام به دنبال این هستند که مشکلات کشور را خودشان حل کنند در حالی که مجاهدت، ایثار، اتحاد، کار مستمر و تبعیت از رهبری رمز پیروزی است.

وی بر افزایش وحدت میان اصولگرایان تاکید کرد و افزود:‌ وحدت به تنهایی کفایت نمی‌کند و نیازمند داشتن توانمندی‌های دیگر است.

زاکانی با بیان اینکه مفسدان اقتصادی به صورت آشکار در جامعه اسلامی در حال فعالیت هستند، گفت: رئیس بانک ملت و فرد دیگری که اکنون به علت فساد اقتصادی در زندان هستند توسط برادر رئیس جمهور حمایت شده‌اند اما تاکنون با این شخصیت برخوردی نشده است.

وی با اشاره به اینکه متصدی‌های اصلی نفت و گاز از ابتدای انقلاب تاکنون تغییر نکرده‌اند، مطرح کرد: این افراد تلاش می‌کنند تا آخر مسیر در این جایگاه بمانند؛ شرکت بازرگانی پتروشیمی 110 میلیارد تومان خریداری شده در حالی که در سال 92 سه میلیارد و 700 میلیون یورو برای بخشی از این شرکت هزینه شده است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: 95 درصد صنعت خودرو در اختیار کارگزاران یا مشارکتی‌ها بوده و پنج درصدی که گفته می‌شود به اصولگرایان اختصاص دارد نادرست است چراکه برای معرفی اصولگرایان باید مرزبندی شود، برخی افراد سبد خود را این‌طرف گذاشته و از طرف دیگری نان می‌خورند.

وی با تاکید بر اینکه غیر انقلابی‌ها به دنبال پیروی از بیگانه هستند، مطرح کرد: اکنون بخش‌هایی از جامعه در اختیار نااهلان است اما باید با روشن‌گری و گسترش منطق درست در سطح جامعه برای رفع این تهدید اقدام کنیم.

فارس

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین