کد خبر: 86504999
تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 دي 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی: بارها گفته ام دریافت دیرکرد رباخواری و حرام است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی گفتند: گرفتن دیرکرد وام حرام و رباست، ولی هر چه می گوییم، کسی ترتیب اثر نمی دهد.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له در دیدار دادستان کل کشور ارسال نامه‌های مردمی درباره دریافت دیرکرد بانک‌ ها را مدنظر قرار دادند و اظهار داشتند: سال هاست نامه ‌هایی به دست ما می‌رسد که گلایه از دریافت دیرکرد توسط بانک ‌ها دارند و بارها گفته ‌ایم، دیرکرد حرام و رباست، ولی متأسفانه هر چه می‌ گوییم حرام و جایز نیست کسی ترتیب اثر نمی‌ دهد. مرجع عالیقدر افزودند : گرانی مسئله مهمی بوده و متأسفانه به‌جز اندک افراد، اکثریت مردم در مضیقه مالی هستند و از گرانی رنج می‌برند که در این زمینه باید با موضوع گرانی ریشه‌ای برخورد کرد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به اهمیت قوه قضائیه اظهار داشتند: قوه قضاییه جزء ارکان مهم و تأثیرگذار کشور بوده و این قوه در برخوردهای قضایی خوب و شفاف عمل می‌کند. ایشان افزودند : از قوه قضاییه انتظار داریم سریع‌تر با پرونده‌هایی که چندین سال است مطرح‌شده برخورد کند، همچنین ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را شناسایی کند. معظم له بابیان اینکه یکی از دلایل گسترش اعتیاد در جامعه نبود اشتغال برای جوانان است، تاکید کردند : باید اسباب معیشت، ارزانی و فراوانی نعمت در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی امنیت حال حاضر کشور را در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار مناسب دانستند و ادامه دادند: یکی از نعماتی که انسان‌ها به آن محتاجند عدل است، به‌نحوی‌که مراعات حقوق افراد و عملی کردن عدل در جامعه بسیار مهم است که متأسفانه موضوع عدل به‌تمام‌معنا در جامعه عملی نشده است. مرجع عالیقدر شیعیان جهان با انتقاد از وجود گرانی در جامعه گفتند: گرانی مسئله مهمی بوده و متأسفانه به‌جز اندک افراد، اکثریت مردم در مضیقه مالی هستند و از گرانی رنج می‌برند که در این زمینه باید با موضوع گرانی ریشه‌ای برخورد کرد.

معظم له ارسال نامه‌های مردمی درباره دریافت دیرکرد بانک‌ها را مدنظر قرار دادند و گفتند: چندین سال است نامه‌هایی به دست ما می‌رسد که گلایه از دریافت دیرکرد توسط بانک‌ها دارند و باآنکه بارها گفته‌ایم دیرکرد حرام و رباست ولی متأسفانه هر چه می‌گوییم حرام و جایز است کسی ترتیب اثر نمی‌دهد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تصریح کردند: باید فکری برای فرهنگ انقلاب کنیم تا از این قبیل جریانات در کشور نیفتد، وحدت و اتحاد در همه کارها واجب است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین