کد خبر: 86813889
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 دي 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » توزیع مناسب میوه و تره بار با قیمت مناسب در بازارچه های میوه و تره بار
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
شهردار کرمان خبر داد/

شهردار کرمان گفت: یکی از اهداف اصلی ما در ایجاد این بازارچه ها توزیع مناسب میوه و تره بار با قیمت مناسب و یکسان با ورودی جاده ماهان است.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
 توزیع مناسب میوه و تره‌بار با قیمت مناسب  در بازارچه‌های میوه و تره‌بار

علی بابایی با بیان اینکه در یکی از جلسات اخیر شورای  اسلامی شهر از مسئولان صنف دعوت کردیم و تعهد داده‌اند ظرف یک‌ماه آینده موارد مدنظر را اصلاح کنند، گفت: در غیر این صورت، شهرداری با هماهنگی شورا، حتی مدیریت و امور اجرایی را از آن‌ها گرفته و خود زیر نظر سازمان میادین و میوه و تره‌بار شهرداری، مدیریت مجموعه را به عهده خواهد گرفت.

وی در مورد برنامه شهرداری برای ساخت چند میدان میوه و تره‌بار در شهر گفت: برای این منظور چهار نقطه از شهر برای دسترسی آسان مردم به میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی و تنظیم قیمت آن‌ها در سطح شهر، جلوگیری از ترافیک در برخی نقاط شهر، جانمایی و تحویل زمین انجام و نقشه‌ها آماده شده، تاییدیه‌ نقشه‌ها و صدور پروانه‌ها هم انجام شده است.

بابایی افزود: قرارمان این بود که حداقل یکی از این بازارچه‌های میوه و تره‌بار را تا عید نوروز راه‌اندازی کنیم؛ اما اگر تا این زمان هم راه‌اندازی نشود، ایرادی ندارد، چون هدف ما ایجاد یک سازه‌ موقت نیست و می‌خواهیم یک مرکز دائمی ساخته شود.

شهردار کرمان تصریح کرد: سرمایه‌گذار این بازارچه‌ها از تهران آمده و قرار است در شش نقطه از شهر بازارچه‌های میوه و تره‌بار ایجاد کند که تاکنون چهار نقطه قطعی شده است.

بابایی تاکید کرد: یکی از اهداف اصلی ما در ایجاد این بازارچه‌ها توزیع مناسب میوه و تره‌بار با قیمت مناسب و یکسان با ورودی جاده‌ ماهان است.

وی افزود: زمین و پروانه‌ این طرح از شهرداری و ساخت‌وساز و بهره‌برداری از آن متعلق به سرمایه‌گذار است.

شهردار کرمان همچنین از مذاکره با سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای راه‌اندازی بازارچه‌ ماهی در شهر کرمان خبر داد.

بابایی در مورد ساماندهی کارگران افغانی میدان میوه و تره‌بار گفت: مدیریت این مجموعه از سال‌ها قبل به صنف میوه‌فروشان واگذار شده و شهرداری فقط نقش نظارتی دارد.

وی افزود: در هفته‌های اخیر هم تعداد زیادی از اتباع افغانی را با هماهنگی استانداری جمع‌آوری کردیم.

شهردار کرمان تصریح کرد: برخورد با اتباع افغانی در دستور کار شهرداری آن هم به‌تنهایی نیست و باید از مجاری قانونی خودش و با همکاری سایر دستگاه‌های ذی‌ربط پی‌گیری شود.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین