کد خبر: 86813895
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 دي 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » مجتمع های شوراهای حل اختلاف استان کرمان به سامانه مدیریت پرونده قضائی (CMS)متصل شده اند.
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

معاون قضائی در امور شوراهای حل اختلاف دادگستری استان کرمان عنوان کرد:در تلاشیم در آینده نه چندان دور تمامی شعب شوراهای حل اختلاف را به فیبر نوری مجهز کنیم .

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
 مجتمع های  شوراهای حل اختلاف استان کرمان به سامانه مدیریت پرونده قضائی (CMS)متصل شده اند.

به گزارش کرمان خبر/مهدی تقی زاده معاون قضائی در امور شوراهای حل اختلاف دادگستری استان کرمان با اعلام اینکه تعدادی از مجتمع های شورای حل اختلاف  استان به فیبر نوری مجهز شده اند، خاطرنشان کرد: در تلاشیم در آینده نه چندان دور تمامی شعب شوراهای حل اختلاف را به فیبر نوری مجهز کنیم .

تقی زاده  بیان کرد: مراجعین به شوراهای حل اختلاف در کرمان می توانند برای ثبت نام در سامانه ابلاغ الکترونیکی «ثنا» به دفاتر خدمات قضائی مراجعه نمایند.

وی افزایش سرعت، رفع اطاله دادرسی، حفظ حریم خصوصی و آبروی افراد، رفع مشکلات فرهنگی در شیوه سنتی، جلوگیری از رفت و آمدهای اضافی مردم و کاهش و حذف بسترهای جرم خیز در ابلاغ را مزایای ابلاغ الکترونیک دانست وافزود: اجرای این طرح رضایت‌مندی شهروندان از طریق خدمات‌رسانی باکیفیت و آسان‌تر و کاهش هزینه صاحبان پرونده قضایی را درپی دارد.

این مقام قضائی صرفه جویی در هزینه های فرآیند دادرسی و جلوگیری از تضعییع حق و حقوق مردم از طریق ابلاغ به موقع اخطاریه و احضاریه را از دیگر ویژه گی های ابلاغ الکترونیکی برشمرد .

وی یادآور شد: به موجب ماده ۱۷۵ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲ قوه قضاییه  موظف است اوراق قضایی را با استفاده از سامانه های الکترونیکی یا مخابراتی ابلاغ نماید.

تقی زاده ادامه داد: مراجعان به قوه قضائیه موظفند جهت دریافت الکترونیکی اوراق قضایی به سامانه ای که با این منظور ایجاد گردیده مراجعه نمایند.

این مقام قضائی با بیان اینکه ابلاغ الکترونیک جایگزین ابلاغ به روش سنتی است،عنوان کرد: قبل از اجرای این قانون ابلاغ به اصحاب پرونده از طریق مامور ابلاغ انجام می شد اما در حال حاضر بر اساس این قانون ابلاغ اوراق قضایی به طرفین به صورت الکترونیکی انجام می شود که این امر به اجرای طرح رسمیت و اعتبار می بخشد.

معاون قضائی در امور شوراهای حل اختلاف دادگستری استان کرمان تصریح کرد: ماده ۶۵۵ آیین دادرسی کیفری ابلاغ قضایی به صورت الکترونیکی را کافی دانسته و تبصره این ماده نیزابلاغ الکترونیکی را قابل پذیرش می داند.

وی بیان کرد: در گام اول سامانه ثنا جهت ثبت نام اشخاص حقیقی ایجاد شده است و مراجعان به قوه قضائیه می بایست ابتدا در سامانه ثبت نام الکترونیکی (سامانه ثنا) ثبت نام نمایند و پس از ثبت نام و احراز هویت، حساب کاربری (شناسه و رمز ورود به سامانه ابلاغ) به افراد تخصیص می یابد.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین