کد خبر: 87006046
تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 دي 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » این بزرگمرد تاریخ انقلاب در شکل گیری حرکت انقلابی مجاهدتهای فراوانی نمود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
سیدحسین صابری /

فعال اصولگرا در کرمان گفت:ایشان در روند شکل گیری و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در کنار امام و انقلاب بود و نقش موثری در تثبیت و تحکیم نظام اسلامی و اداره کشور ایفا نمود.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
این بزرگمرد تاریخ انقلاب در شکل گیری حرکت انقلابی مجاهدتهای فراوانی نمود

دکتر سید حسین صابری فعال اصولگرا در کرمان در گفت وگو با پایگاه تحلیلی خبری کرمان خبر ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت نابهنگام رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت الله هاشمی رفسنجانی  ودر خصوص  شخصیت وخدمات ایشان  به ایران وانقلاب اظهار داشت : امام راحل درمورد ایشان گفتند «هاشمی زنده است چون نهضت زنده است» و مقام معظم رهبری نیز فرمودند«رفاقت دیرینه ای با آقای هاشمی داشتم و بعد از ایشان کسی را نمی شناسم که چنین تجربه مشترکی با وی داشته باشم.

وی افزود:آیت الله هاشمی رفسنجانی  شخصیتی است که نزدیک شصت سال خدمت در همه برهه های زمانی  نسبت به کشور نظام وانقلاب را در کارنامه خود دارد،ایشان از ابتدای نوجوانی به کسب علوم دینی پرداختند وپس از آن وارد فعالیت های سیاسی شد ودر ابتدای قیام امام راحل علیه رژیم منهوط پهلوی همراه ایشان شد ودر این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نکرد وسختی های فروانی را به جان خرید.

صابری عنوان کرد:این بزرگمرد تاریخ انقلاب در شکل گیری حرکت انقلابی در حوزه و دانشگاه مجاهدتهای فراوانی نمود . ایشان در روند شکل گیری و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در کنار امام و انقلاب بود و نقش موثری در تثبیت و تحکیم نظام اسلامی و اداره کشور ایفا نمود.

وی با اشاره به اینکه  در ایجاد وحدت ملی و انسجام اسلامی نام آیت الله هاشمی رفسنجانی در تاریخ ثبت خواهد شد، افزود: وی در دوران دفاع مقدس با تدبیر و درایتی هوشمندانه جنگ تحمیلی را مدیریت و در نجات کشور از نفوذ عوامل بیگانه نقشی مؤثر ایفا نمود.

این فعال سیاسی تصریح کرد: آیت الله هاشمی نماد انقلاب، نماد اسلام راستین و نماد اسلام مورد توجه نسل جوان ایران بود. ایشان پس از انقلاب مسئولیت های فراوانی از جمله عضویت در شورای انقلاب، جانشینی فرمانده جنگ، ریاست مجالس اول تا سوم، دو دوره ریاست جمهوری، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، ریاست مجلس خبرگان رهبری، ریاست شورایعالی امنیت ملی و ریاست شورایعالی انقلاب فرهنگی را برعهده داشتند.

صابری خاطر نشان کرد:آیت الله هاشمی در دوران ریاست جمهوری خود که به عنوان «سردار سازندگی» از ایشان یاد می شد؛ نقشی مهم، تاریخی و بی بدیل در بازسازی و توسعه کشور ایفا نمود.

وی در پایان اظهار داشت: این ضایعه و فقدانچنین شخصیتی را  به مردم استان کرمان و ملت شریف ایران تسلیت عرض می کنم و از خداوند می خواهم که روحشان با شهدای انقلاب و همه علمای اسلام مشهور گرداند.

 

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین