کد خبر: 87068310
تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 دي 1395
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » اختصاص یک و نیم میلیارد دلار به کارگاه های خرد روستایی/ کارهای خوبی در زمینه اقتصاد مقاومتی در استان انجام شده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

خبرگزاری شبستان: وزیر جهاد کشاورزی، وزیر معین استان در امور اقتصاد مقاومتی، خواستار استفاده مطلوب از ظرفیت های استان شد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام به نقل از روابط عمومی استانداری این استان، محمود حجتی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در محل سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: استان ایلام از ظرفیت اقتصادی بالایی برخوردار است که لازم است در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی از آن‌ها بهره‌برداری شود.

 

وی، همچنین با تشریح اقدامات صورت گرفته در استان، ابراز کرد: کارهای خوبی در زمینه اقتصاد مقاومتی در استان ایلام انجام‌شده است.

 

وزیر معین استان در زمینه اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: باید تلاش کنیم براساس ظرفیت‌های استان، پروژه‌های دقیقی را تعریف و با جدیت آن‌ها را دنبال کنیم.

 

حجتی، با اشاره به اظهارات استاندار ایلام در خصوص ضرورت تکمیل زنجیره تولید در استان، گفت: تولیدات کشاورزی در زنجیره آن مفهوم پیدا می‌کند و بدون آن نمی‌تواند پایدار باشد.

 

وزیر جهاد کشاورزی به توجه دولت به مناطق روستایی اشاره و افزود: مقررشده است که مبلغ یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به کارگاه‌های خرد روستایی اختصاص یابد.

 

وی، یادآور شد: جلسات بعدی ستاد با دستور کار مشخص و با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های مرتبط با دستور کار جلسات برگزار شود.

 

اکبری، معاون آب‌وخاک وزیر جهاد کشاورزی، نیز در این نشست، تصریح کرد: بیش از 100 هزار هکتار از اراضی دیم استان در حال تبدیل به اراضی آبی هستند.

 

وی، خاطرنشان کرد: پروژه‌های تبدیل اراضی دیم به آبی با مشکلاتی مواجه هستند که در راستای تسریع در اجرای پروژه‌ها، لازم است این مشکلات برطرف شوند.

پایان پیام/92

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین