کد خبر: 87068313
تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 دي 1395
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » اجرای ۱۴ ایستگاه کوچک تامین آب در ایلام/ طرح های حوزه آب وخاک به نقطه امید مردم ایلام است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

خبرگزاری شبستان: نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان با حضور محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی به عنوان وزیر معین استان در امور اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام و به نقل از روابط عمومی استانداری این استان، محمدرضا مروارید در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، اظهار  کرد: طرح‌های حوزه آب‌وخاک و تبدیل 100 هزار هکتار از اراضی دیم استان به آبی، به نقطه امید مردم تبدیل‌شده است.

 

وی، به لزوم تکمیل زنجیره تولید در استان اشاره و گفت: عدم تکمیل زنجیره تولید مرغ در استان مشکلات زیادی را برای مرغداران ایجاد نموده است که تبدیل این زنجیره در دستور کار مدیریت استان قرارگرفته است.

 

استاندار ایلام، یادآور شد: استان ایلام ازنظر کشاورزی و دامداری بسیار با ظرفیت است که لازم است توجه بیشتری به این بخش‌ها صورت گیرد.

 

وی، تصریح کرد: 14 ایستگاه کوچک تأمین آب در استان در دست اجراست که با بهره‌برداری از آن‌ها 17000 هکتار از اراضی دیم استان به آبی تبدیل خواهند شد.

 

مروارید، به مزیت استان در زمینه نفت و گاز نیز اشاره و گفت: به فعلیت رساندن ظرفیت‌های استان در این زمینه، توسعه استان را بسیار تسریع خواهد داد.

 

وی، همچنین خواستار تسریع در تصویب بازارچه‌های پیشنهادشده توسط استان در هیئت دولت شد و خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این بازارچه‌ها بسیار به اقتصاد استان کمک خواهد کرد.

پایان پیام/92

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین