کد خبر: 87068319
تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 دي 1395
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » فعالیت ۱۲۰۰ مددجو در زمینه  تولید صنایع دستی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون اشتغال کمیته امداد خراسان شمالی:

خبرگزاری شبستان: معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: هم اکنون  بیش از ۶۸۰ طرح اشتغالزایی تولیدات صنایع دستی توسط ۱۲۰۰ مددجوی این نهاد اداره می شود.

فعالیت ۱۲۰۰ مددجو در زمینه  تولید صنایع دستی به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره)؛ علیرضا مرادی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان شمالی با بیان این که هر کدام از مددجویان خودکفا شده به افراد مولدی برای جامعه تبدیل شده و به رونق اشتغال ملی کشور و رفع مایحتاج کمک زیادی می کنند،  افزود:  هم اکنون  بیش از هزار و ۲۰۰ مددجوی استان در زمینه تولید صنایع‌دستی فعالیت دارند.

 

وی با بیان اینکه بیش از ۶۸۰ طرح اشتغالزایی تولیدات صنایع‌دستی توسط مددجویان خراسان شمالی اداره می شود، گفت: امسال تاکنون بیش از سه هزار و ۴۸ تخته فرش، گلیم و تابلو فرش به مساحت 6 هزار 430 مترمربع توسط این افراد تولید شده است.

 

وی بیان کرد:  طی ۹ ماه امسال از محل تولید و فروش فرش، گلیم و دستبافته ها بیش از ۱۴ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال درآمد نصیب مددجویان شده است.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان افزود: میزان دو میلیارد و ۵۱۸ میلیون ریال از این تولیدات توسط خود کمیته امداد و ۱۱ میلیارد و ۸۵۲ میلیون ریال توسط مراکز خرید و بازار از مددجویان خریداری‌شده است.

 

مرادی با بیان اینکه اسفراینی ها با بیش از ۴۳۰ نفر بیشترین مددجوی بافنده صنایع‌دستی استان را به خود اختصاص داده است، گفت: همچنین بجنورد با ۴۰۰ نفر، شیروان با ۲۰۰ نفر و فاروج با ۱۶۰ نفر بیشترین مددجویان فعال در زمینه تولید صنایع‌دستی خراسان شمالی را دارد. ​

 

وی با اشاره به اینکه حمایت از هنر قالیبافی یکی از سیاست‌های اصلی کمیته امداد در ‏مقوله اشتغال خانگی و کوچک مددجویان زیرپوشش کمیته امداد است، خاطرنشان کرد: کمیته امداد یکی ‏از نهادهای حمایتی در مقوله اشتغال بوده که ایجاد اشتغال کوچک از جمله را ه‌اندازی کارگاه‌های ‏قالیبافی را به عنوان بهترین راه‌حل برای اشتغال مددجویان در نظر گرفته است.‏

 

 

پایان پیام/71

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: