کد خبر: 87068319
تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 دي 1395
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » فعالیت ۱۲۰۰ مددجو در زمینه  تولید صنایع دستی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون اشتغال کمیته امداد خراسان شمالی:

خبرگزاری شبستان: معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: هم اکنون  بیش از ۶۸۰ طرح اشتغالزایی تولیدات صنایع دستی توسط ۱۲۰۰ مددجوی این نهاد اداره می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره)؛ علیرضا مرادی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان شمالی با بیان این که هر کدام از مددجویان خودکفا شده به افراد مولدی برای جامعه تبدیل شده و به رونق اشتغال ملی کشور و رفع مایحتاج کمک زیادی می کنند،  افزود:  هم اکنون  بیش از هزار و ۲۰۰ مددجوی استان در زمینه تولید صنایع‌دستی فعالیت دارند.

 

وی با بیان اینکه بیش از ۶۸۰ طرح اشتغالزایی تولیدات صنایع‌دستی توسط مددجویان خراسان شمالی اداره می شود، گفت: امسال تاکنون بیش از سه هزار و ۴۸ تخته فرش، گلیم و تابلو فرش به مساحت 6 هزار 430 مترمربع توسط این افراد تولید شده است.

 

وی بیان کرد:  طی ۹ ماه امسال از محل تولید و فروش فرش، گلیم و دستبافته ها بیش از ۱۴ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال درآمد نصیب مددجویان شده است.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان افزود: میزان دو میلیارد و ۵۱۸ میلیون ریال از این تولیدات توسط خود کمیته امداد و ۱۱ میلیارد و ۸۵۲ میلیون ریال توسط مراکز خرید و بازار از مددجویان خریداری‌شده است.

 

مرادی با بیان اینکه اسفراینی ها با بیش از ۴۳۰ نفر بیشترین مددجوی بافنده صنایع‌دستی استان را به خود اختصاص داده است، گفت: همچنین بجنورد با ۴۰۰ نفر، شیروان با ۲۰۰ نفر و فاروج با ۱۶۰ نفر بیشترین مددجویان فعال در زمینه تولید صنایع‌دستی خراسان شمالی را دارد. ​

 

وی با اشاره به اینکه حمایت از هنر قالیبافی یکی از سیاست‌های اصلی کمیته امداد در ‏مقوله اشتغال خانگی و کوچک مددجویان زیرپوشش کمیته امداد است، خاطرنشان کرد: کمیته امداد یکی ‏از نهادهای حمایتی در مقوله اشتغال بوده که ایجاد اشتغال کوچک از جمله را ه‌اندازی کارگاه‌های ‏قالیبافی را به عنوان بهترین راه‌حل برای اشتغال مددجویان در نظر گرفته است.‏

 

 

پایان پیام/71

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین