کد خبر: 87075809
تاریخ انتشار: پنجشنبه 23 دي 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » مرجع عالیقدر: حل مشکلات کشور نیازمند اراده واحد است / صداوسیما با امثال ما هماهنگی ندارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی گفتند: باید در رابطه با برطرف کردن مشکلات کشور به اراده واحد برسیم و مشکلات گوناگون کشور اعم از گرانی و تورم را با مدیریت و کنار گذاشتن اختلافات برطرف کنیم.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر امروز در دیدار سردار بهشتی، رئیس سازمان بسیج محلات و مساجد کشور که در دفتر معظم له در قم برگزار شد، با اشاره به روایتی از ائمه معصومین(ع) افزودند : هر جامعه ای نیازمند وجود فقیه اسلام شناس و آگاه به زمان؛ طبیب دلسوز و امیر خیر اندیشی است که مردم از اون اطاعت کنند.

معظم له با ابراز نارضایتی از عملکرد صداوسیما ادامه دادند د: صداوسیما باید همراهی بیشتری داشته باشد و بتواند با انعکاس خوب نیازهای معنوی جامعه به حل مشکلات فرهنگی کشور کمک کند اما در عمل می بینیم که مشغول انجام کارهای خود است. ایشان با تاکید بر اینکه باید در بسیج محلات و مساجد اقداماتی برای جذب جوانان صورت گیرد، گفتند: یکی از روش‌های جذب، برنامه‌های تشویقی است که باید مورد توجه قرار گیرد و افرادی که به صورت مرتب در نمازها شرکت می کنند برایشان برنامه های خوبی در نظر گرفته شود.

معظم له با بیان اینکه بسیج یک شجره طیبه است و خدمات زیادی را می تواند انجام دهد تصریح کردند : بسیج کمبودهای معنوی را می‌تواند جبران کند ولی تا زمانی که اختلاف‌نظرها در جامعه حاکم است کاری از کسی بر نمی‌آید.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی مدظله العالی تاکید کردند: اجرای معروف‌های کلان و جلوگیری از منکرهای کلان قدرت می خواهد و باید برای جلوگیری از منکرات وحدت و یکپارچگی لازم باشد. مرجع عالیقدر شیعه با اشاره به مسئله‌ای که از سوی علما و مراجع بارها مطرح شده و مسؤولان اقتصادی و سیستم بانکداری به آن توجهی نمی‌کنند، خاطرنشان کردند : بنده بارها تذکر داده ام که اخذ دیرکرد از سوی بانک ها ربا و حرام است ولی کسی به این تذکر مهم توجهی نمی کند و سایر مسائل و مشکلات نیز همنیگونه است.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی مدظله العالی گفتند : باید در رابطه با برطرف کردن مشکلات کشور به اراده واحد برسیم و مشکلات گوناگون کشور اعم از گرانی و تورم را با مدیریت و کنار گذاشتن اختلافات برطرف کنیم. معظم له در پایان خاطر نشان ساختند: در منطقه خاورمیانه برخی کشورها با هدف ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی با پول‌های کلان در بین مسلمانان جنگ های نیابتی به راه می اندازند تا این رژیم بتواند نفس راحتی بکشد و این ها همه درد های بزرگی است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین