کد خبر: 87169239
تاریخ انتشار: سه شنبه 28 دي 1395
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی: انقلاب مردم ایران در امتداد حکومت رسوال الله است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مرجع عالیقدر شیعیان گفتند: انقلاب ما انقلابی دینی و در امتداد حکومت رسوال الله است و روز قیامت از ما درباره این انقلاب سوال می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی ظهر امروز در دیدار با جمعی از طلاب حوزه علمیه گناب اظهار داشتند: حوزه گناب حوزه‌ای بسیار باشکوه و باعظمت است که خاستگاه علمای آن سامان است.

ایشان بابیان این‌که علما در اسلام و در قرآن بسیار تکریم شده‌اند و نزد خداوند مورد تجلیل قرار گرفته‌اند، افزودند: دوران طلبگی دارای دو مرحله‌ دوره آموزش و طلبگی و ورود به جامعه است و افتخار ما این است که سرباز صاحب عصر(عج) هستیم.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به اهمیت اخلاص و تقوا در مسیر طلبگی ادامه دادند : داشتن همت، نظم و انضباط و جدیت سبب ترقی و تکامل انسان در هر راهی می‌شود که طلاب علوم دینی تسلط کامل بر ادبیات را نیز باید جز الزامات موفقیت در این راه بدانند، زیرا بیان و قلم کار و سلاح طلاب است.

معظم له با تأکید بر اهمیت درک و شناخت مسئولیت طلاب در جامعه امروز خاطرنشان کردند: طلاب در مرحله دوم که به‌عنوان فارغ تحصیل در جامعه قدم می‌گذارند باید چند اصل را رعایت کنند و بدانند ما با دشمنان داخلی و خارجی زیادی مواجهه هستیم که یک عالم باید با شجاعت در مقابل آن‌ها بایستد. مرجع عالیقدر افزودند: طلاب بدون زحمت و تلاش نمی‌توانند گام‌های مؤثری بردارند و باید با این نگاه بلند فقیه شدن، قدم در این راه بگذارند تا بتوانند تأثیرگذار باشند زیرا فقیه در جامعه امروز در حکم چراغ و روشنی است.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی بابیان اهمیت و وظیفه طلاب در جامعه تصریح کردند: جوانان باید 3 کتاب صحیفه نور امام خمینی(ره) و کتاب دفتر تبیان و وصیت امام(ره) را مطالعه کنند تا با شناخت کامل از انقلاب و در جهت انقلاب حرکت کنند زیرا انقلاب ما انقلابی دینی و در امتداد حکومت رسوال‌الله است و روز قیامت از ما درباره این انقلاب سؤال می‌شود. ایشات با اشاره به سیره پیامبران گفتند: پیامبران راه زندگی کردن درست را به مردم نشان می‌دادند و علما که وارثان پیامبران هستند باید در امتداد هدف و راه آن‌ها قدم گذارند و با شناخت وظیفه حقیقی خود، فطرت مردم را بیدار کنند و نعمت‌های خدا را به آن‌ها معرفی کرده و استعدادهای مردم را بشناسند و در به فعلیت رساندن آن کوشا باشند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین