کد خبر: 87186654
تاریخ انتشار: شنبه 02 بهمن 1395
خانه » سایت های خبری » کرمان خبر » جزئیات جدید از تخلف مرتضی الویری در مجمع تشخیص مصلحت نظام
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
محمد هاشمی چه چیزی را تکذیب می کند

جزئیات جدید از تخلف مرتضی الویری در مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شد.

به گزارش چی 24 به نقل از کرمان خبر:
جزئیات جدید از تخلف مرتضی الویری در مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش کرمان خبر/عصر روز گذشته خبرهایی مبنی بر پلمب دفتر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام و دفتر یاسر هاشمی و مشاوران در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شد که پیگیری‌های خبرنگار تسنیم از مسئولان مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز تحقیقات استراتژیک در این باره نشان داد پلمب دفتر آن مرحوم در مجمع تشخیص بر مبنای یک قاعده قانونی و روال معمول صورت گرفته و پس از رحلت آیات مهدوی‌کنی و مشکینی و برخی مسئولان دیگر که رحلت کرده‌اند نیز همین روال برای مدت کوتاهی درباره دفاتر آنان انجام شده که آخرین مصداق آن دفتر مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی تولیت سابق آستان قدس رضوی است.

ساعتی بعد در خبرها اعلام شدکه مرتضی الویری یکی از معترضان به این روال قانونی، هیچ  سمتی در "مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام" نداشته و اعتراض وی به این روال قانونی بی‌وجه بوده و جنبه سیاسی دارد.

اما امروز محمد هاشمی‌رفسنجانی رئیس دفتر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه‌‌ای اعلام کرده که مرتضی الویری با مجمع تشخیص مصلحت نظام قرارداد همکاری دارد، حال اینکه درخبرها آمدهه بودکه که الویری هیچ سمتی در "مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام"  ندارد.

در حال حاضر، ساختمان، اقدامات و محیط فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز تحقیقات از یکدیگر جدا هستند و هیچ ارتباط محیطی بین این دو نهاد وجود نداشته و کاملا به طور جداگانه فعالیت می‌کنند و خبرگزاری تسنیم نیز در خبر دیروز خود و براساس اسنادی که در اختیار دارد، اعلام کرده بود که مرتضی الویری هیچ سمت،  قرارداد یا رابطه استخدامی با مرکز تحقیقات مجمع تشخیص نداشته و ندارد.

البته محمد هاشمی‌رفسنجانی امروز اعلام کرده که مرتضی الویری بازنشسته شده و پس از بازنشستگی با مجمع تشخیص مصلحت نظام قرارداد همکاری امضا کرده است؛ این اقدام (امضای قرارداد کاری با یک بازنشسته) خلاف قانون است و این تخلف دیگری بر تخلفات مرتضی الویری است که در جای خود جای تامل و بررسی دارد.

خبرگزاری تسنیم طبق اسنادی که در اختیار دارد، تاکید می‌کند که مرتضی الویری هیچ سمتی در مرکز تحقیقات  استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نداشته و ندارد و همکاری خلاف قانون مرتضی الویری با مجمع تشخیص(طبق اظهارات محمد هاشمی‌رفسنجانی) هیچ ارتباطی با مرکز تحقیقات استراتژیک ندارد.

انتهای پیام/

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین