کد خبر: 87186741
تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 دي 1395
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » زحمت داشت نتیجه نداشت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
تعبیری پر معنا از برجام ؛

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

VuNqVDH1RlY2

به گزارش فاطر 24 ، یحیی آل اسحاق درباره سالگرد اجرای برجام اظهار کرد: درصورتی‌ که بخواهیم فارغ از مسائل سیاسی به برجام نگاه کنیم اصل زحمات تیم مذاکره‌ کننده هسته‌ای همانطور که رهبر معظم انقلاب بیان داشته‌اند، قابل تقدیر است اما نتایج مناسبی در برداشته شدن عملی تحریم‌ها و عملیاتی شدن سوئیفت و بسیاری از مسائل دیگر برای کشور به همراه نداشت.

وی افزود: اقدامات مورد توافق در برجام  اگر نتیجه می‌داد و  یک سری از مشکلات ما را حل می‌کرد، امروز بسیاری از مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی مرتفع شده بود اما به‌طور مثال حتی سوئیفت در مقام عمل کاربردی نیست. 

مشاور اقتصاد مقاومتی رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه جریانات مبادلات پولی در کانال سوئیفت شکل نگرفته است ادامه داد: کانال سوئیفت برای ما ایجاد شد اما آب به داخل آن  رفت‌وآمد نکرد و در مواقعی نیز که این کار انجام شد، جزئی و مربوط به واحدهای کوچک بود و بانک های بزرگ با ما همکاری نکردند.

وی با اشاره به اینکه امروز دیگر همه می‌دانند چرا برجام در مقام عمل، عملکرد مناسبی برای کشور نداشت تصریح کرد: بدعهدی و بدقولی‌های آمریکا و برخی کشورها مشخص است و همه مسئولان و حتی آقای ظریف بر این موضوع اذعان دارند.

آل اسحاق گفت: برای بیان منصفانه درباره برجام باید گفت، زحماتی درباره برجام کشیده شد و زمینه‌ای ایجاد شد اما این زمینه نتیجه‌ای برای ما به همراه نداشت.


انتهای پیام /

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین